221 zeeland Coffeeshop zaak van lange adem Architectenbureau met Vlissingse vissers halen ook zwerfafval uit zee MIDDELBURG Sixty Two in hoger beroep Proefvakken Bellamypark GRAANSILO Rothuizen Van Doorn 't Hooft wil silo's in gebouw aan de woensdag 14 april 2010 w door Theo Ciele MIDDELBURG - Middelburg heeft voorlopig nog geen coffeeshop. Dat lijkt het gevolg te zijn van het hoger beroep dat coffeeshop Sixty Two heeft aangetekend bij de Raad van State tegen de uitspraak van de Middelburgse bestuursrech ter. Die bepaalde enkele weken ge leden dat de gemeente terecht Six ty Two heeft gesloten. Tot november vorig jaar was er in Middelburg plaats voor twee cof feeshops. Die maand bepaalde de raad echter dat er in de gemeente nog maar ruimte is voor één cof feeshop en wel aan de Kleverskerk- seweg in het voormalige pand van onderwijsinstelling 't Traject. Bij nader inzien vindt de politiek deze plaats toch niet zo'n gelukki ge keuze. Vooral vanuit Arnemui- den heeft luid protest geklonken tegen de vestiging van een ver kooppunt van cannabisproducten langs de fietsroute tussen Arne- muiden en Middelburg. In het onlangs gesloten akkoord voor het nieuwe college staat dat 'PvdA, LPM en WD voor 1 juli 2010 zullen bezien of er een ande re locatie aan de raad kan worden voorgesteld. Hierbij wordt vastge- VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen begint morgen met de aanleg van proefvakken op het Bel lamypark met twee soorten verhar ding. Het betreft een type asfalt voor het toekomstige zuidelijke GEMEENTE OPENBARE AFSCHEIDSRECEPTIE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit voor de openbare receptie ter gelegenheid van het afscheid van de wethouders Jan Bostelaar en Wim van Tatenhove, op vrijdag 16 april 2010 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het gemeentehuis aan de Traverse te Domburg. houden aan de voorkeur van de raad voor een niet-commerciële ex ploitatie met een strenge toegangs controle, uitsluitend toegankelijk voor lokale gebruikers met fre quente politiecontrole en sociale controle.' In afwachting daarvan ligt de voor bereiding voor de vestiging van een shop aan de Kleverskerkseweg stil. Het afgeven van een gedoog- verklaring aan een exploitant is door het hoger beroep van Sixty Two lastig geworden. De raad staat immers nog maar één coffeeshop toe. Mocht Sixty Two door het hoogste rechtscollege in het gelijk worden gesteld dan kan uitbater Giel de Kinkelder aanspraak ma ken op het coffeeshopmonopolie in de stad. De gemeente is dus min of meer gedwongen te wach ten op de uitspraak van de Raad van State. De praktijk leert dat dit een zaak van lange adem is. Een periode van een jaar is niet onge bruikelijk. In de raad is de meerderheid voor een coffeeshop sinds de verkiezin gen gegroeid. Als de raad niet op de Raad van State wil wachten, zal naast een nieuwe plaats voor een coffeeshop ook het aantal gedoog de coffeeshops moeten worden verruimd. De graansilo aan de Klevers kerkseweg in Middelburg wordt de nieuwe hoofdvesti ging van Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH). door Emile Calon Jaren geleden liepen medewer kers van RDH rond met het idee de voormalige graansilo aan het Kanaal door Walche ren om te bouwen tot een apparte mentencomplex. Het haalde het niet omdat Middelburg daar geen woningen wilde. Het complex wordt echter alsnog onder handen genomen. Nu om het te verande ren in het nieuwe kantoor van het architecten- en stedenbouwkun dig bureau. Een collectief van RDH heeft een wel heel bijzonder plan voor de graansilo ontwikkeld. Het is name lijk niet de bedoeling het interieur te slopen en er vervolgens vloeren in te leggen. Nee. Een groot deel van het interieur blijft. Het interieur, dat zijn toch vooral de silo's. 24 Grote bakken van vijf bij vijf meter in het vierkant en dan twaalf meter hoog. Aan de on derkant lopen ze taps toe. Die on derkant wordt gesloopt, zodat er een grote werkvloer ontstaat waar tot zestig mensen aan de slag kun nen. De silo's zelf, die blijven 'han gen'. Bestuurslid Ben Westenburg beschrijft hoe straks medewerkers van RDH achter hun bureau zit ten met het plafond op twaalf me ter hoogte. Hij kent maar een ge bouw, van de Amerikaanse archi tect Franklin Wright, waar ook zo iets is gecreëerd. Niet al die silo's worden alleen maar luchtkokers. In een aantal wordt iets gebouwd. Of een biblio theek, een stiltewerkplek of een vergaderkamer. Allemaal bereik baar met afzonderlijke draaitrap- pen. „De mogelijkheden zijn le gio." Zo denkt Westenburg ook aan een groene silo met veel plan ten. „En misschien een meditatiesi lo." Op het dak komt een tuin, al dan niet met mogelijkheden om te sporten. Naast de silo's bestaat het complex ook uit een voorzieningengebouw waarin de machines staan om het graan te transporteren. Volgens Westenburg blijft een deel van die apparatuur staan en komen er in dat gebouw ook voorzieningen als toiletten. RDH huurt sinds 2001 De Stads- schuur in Middelburg. Westen burg weet dat er bij bedrijven wel belangstelling bestaat het te huren als zijn bureau vertrekt naar de Kleverskerkseweg. Hij denkt dan ook niet dat het lang leeg zal staan als RDH zomer 2011 in de silo trekt. Westenburg verwacht dat de ver huizing naar de Kleverskerkseweg wel eens als aanjager voor het ge bied kan werken. „Net als onze komst naar hier, De Stadsschuur, er ook voor zorgde dat dit wat rommelige gebied is opgeknapt." Om dat proces van aanjagen te on dersteunen wil RDH een bijge bouw van de graansilo, het kan toor aan de Kleverskerkseweg 53, veranderen in een ruimte waar ook andere bedrijven kunnen ver gaderen en sessies beleggen. „En het woonhuis bij de silo wordt ver bouwd tot een gastenhuis voor sta giaires en medewerkers van ande re vestigingen." Westenburg vertelt dat de silo wordt verbouwd volgens het prin cipe van duurzaam en passief bou wen. Dat houdt in dat met duur zaam materiaal wordt gewerkt en dat er een zeer energiezuinig ge bouw komt te staan. Hij verwacht dat het gebied rond om de kruising Deltaweg/Kanaal door Walcheren iets bijzonders wordt. Zeker als straks ook Delta aan de andere kant van het kanaal gaat zitten. „Veel bedrijven zullen volgen. Zullen zich hier vestigen. Dit wordt de nieuwe entree van Middelburg." deel van het nieuwe Bellamypark waar vooral de grotere evenemen ten zullen gaan plaatsvinden en een type gebonden halfverharding voor het meer parkachtige, noorde lijke deel van het park. Een tekening van de 'nieuwe' werkvloer. ontwerp RDH De graansilo aan de Kleverskerkseweg. door Henk Postma www.veere.nl VLISSINGEN - De Vlissingse vissers vloot haalt voortaan ook zwerafval uit zee op. Dertien schepen brengen al het zwerfafval aan wal dat ze in hun netten vangen. Vrijdag 16 april vaart de ARM 18 een eerste volle afvalzak de haven binnen. Die wordt om 10.30 uur overhandigd aan twee bestuur ders: de gedeputeerde Frans Hame link en de Vlissingse wethouder Jacques Suurmond. Dat is de offi ciële start van het project. Aan de ze 'Fishing for Litter' actie doen 81 vissersschepen mee uit 12 havens. Het is een initiatief van KIMO Ne derland en België, een vereniging van kustgemeenten die zich be kommeren om de veiligheid en het milieu van de Noordzee(kust). Vissersschepen krijgen regelmatig zwerfvuil in hun netten. Tot dus ver gooiden vissers dat afval meest al weer terug de zee in. Vanaf nu brengen ze het in grote zakken aan wal, waar het na registratie wordt verwerkt in nieuwe producten. Vis sers hebben daar zelf ook baat bij. Ze krijgen niet steeds weer hetzelf de vuil in hun netten, en de vis gronden worden schoner. Dat laat ste geldt ook voor de stranden. Naar verwachting vissen de 81 schepen jaarlijks 300 ton afval op. 'i miiïtËe'ssa&a MEEST GELEZEN '1. Nieuw promotieplan Vlissingen 2. Walcheren moet afdeling houden voor mensen met hersenbloeding MIDDELBURG 1940 Voorproefjes project Zeeuws Archief herbouw vooroorlogs Middelburg: www.pzc.nl/middelburg1940 STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24