PZC Promotie Vlissingen zet kwaad bloed intratuin WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 INTERNET WD wraakt webcams Stichting Nieuw Vlissingen wegens privacyschending bewoners en bezoekers Bloesempracht Nieuwe buste van Annie M.G. in Kapelle almanak Ajax Woensdag 14 april 2010 Architectenbureau met 24 gigantische luchtkokers Projectkoor Never Gonna Stop begint nu echt 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma vlissingen - De Stichting Nieuw Vlissingen brengt de gemeente in diskrediet door zowat alle bezoe kers van de stad via internet in beeld te brengen. Dat stelt de WD in een reeks schriftelijke vragen aan het college van B en W. Interactieve camera's zoomen van uit 41 gezichtshoeken in op vrijwel alle gebouwen, straten en pleinen in en om de stad. Belangstellen den kunnen elk beeld als 'post kaart' versturen. WD-commissie- lid Albert van der Giessen ziet dit als een onaanvaardbare aantasting van de privacy, zowel bij bewo ners als bezoekers. De VVD wil morgen in de raads commissie Algemene Zaken horen in hoeverre de gemeente is betrok ken bij deze 'schending van de pri vacy', en of het college mogelijkhe den ziet om in te grijpen. Voorzitter René Cornelisse van de Stichting Nieuw Vlissingen is zich van geen kwaad bewust. „De ge meente", zegt hij, „staat er volle dig achter, en heeft er zelfs aan meebetaald: 4000 euro als bijdrage in de aanschaf van camera's. Ons doel is de promotie van Vlissin gen. En we bevorderen er ook nog eens de veiligheid mee. Camera's zie je overal, en ze schelen de poli tie heel veel aan surveillance." De gewraakte beelden zijn te zien op de site Nieuwvlissingen.nl, die beoogt de stad 'met nieuw elan' te promoten als een plek met een 'prettig woon-, werk- en onderne mingsklimaat'. Tot de sponsors be horen Vlissingen Promotie, de winkeliersvereniging, zowat alle belangrijke attracties in de stad en een diversiteit aan instellingen en ondernemers. Ook het centrum management is er bij betrokken. De Hogeschool Zeeland werkt mee aan de uitbouw van de web site tot een allesoverkoepelend me dium voor Vlissingen-promotie. Er kunnen nu al kaartjes worden gekocht voor Vlissingse attracties, en er zijn nog allerlei geavanceer de toepassingen in de maak. Initiatiefnemer Cornelisse maalt niet om de kritiek. „Dat levert al leen maar extra publiciteit op, ook voor mijn bedrijf." Daarmee doelt hij op Cornelisse Woonadvies. Vol gens hem zit er maar één man ach ter de kritiek: zijn concurrent Geof frey Sips. „Die heeft gewoon een hekel aan mij." Maar Sips, die pen ningmeester is van de WD, moet daar hartelijk om lachen: „Ik ken die website niet eens." MIDDELBURG - Een regenbui, een stevige boom in een tuin aan de Blindenhoek, een zij- burg. Maar zolang het niet hard waait en niet nieten van deze boom en de bloesem, windvlaag en weg is de bloesem aan deze straatje van de Lange Noordstraat in Middel- regent kunnen de inwoners en bezoekers ge- foto Ruben Oreel kapelle - Een nieuw borstbeeld van Annie M.G. Schmidt siert haar geboorteplaats Kapelle. Het beeld is een kopie van de buste die vorig jaar werd gestolen. De gemeente heeft geen hoop meer op terug keer van dat brons. Kunstenaar Frank Rosen maakte een nieuw af gietsel. Er zijn maatregelen geno men tegen diefstal, zegt burge meester Kramer. Tip? redactie@pzc.nl Ze was nogal ontdaan, die Goese Ajax-supporter. )a, ze wist als trou we abonnee van de PZC heel goed dat de almanak meestal een stukje met een knipoog is. Maar om nu, zo als gisteren in dit hoekje, te suggere ren dat FC Twente en Feyenoord het aanstaande zondag op een akkoord je gooien om haar favoriete club vooral maar geen kampioen te laten worden... dat had ze niet van haar krant verwacht. En dus pakte ze de telefoon om haar grieven te uilen. Schandalig, om zo aversies te stimuleren tegen de enige Nederlandse club die vier Europa cups won. Haar Terneuzense toehoorder liet haar ongeremd tegen hem tekeer gaan. „Mevrouw, u heeft helemaal gelijk. Uw relaas klinkt mij als mu ziek in de oren. Ik dien ook een klacht in bij mijn baas. Want weet u waar ik zondag zit? In de Amster dam ArenA, om uw cluppie aan te moedigen." Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: Buxusbol Doorsnee 35 cm. Van 29,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag Max 3 artikelen oer klar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23