GroenLinks wil groter Zeeland PZC balans 30 SCHELDESTROMEN Statenfractie mikt op inlijving stukje Brabant en Zuid-Holland Oranje boven en Giro-roze vervat in authentiek Zeeuwskapje 'Meld dumpplek oorlogsmunitie' verder KNVB vreest verbod bekerfinale "wiT Twente zet met verlies bij AZ titel op het spel WOENSDAG 14 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 87 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Wfi» Bloemen zaaien voor de Giro www.pzc.nl vandaag bij deze krant: de special In Balans WALCHEREN MIDDELBURG - Zeeland moet wor den vergroot met de West-Bra bantse gemeenten Bergen op Zoom, Woensdrecht, een stukje Steenbergen en het Zuid-Holland se Goeree-Overflakkee. Daarvoor pleit de Zeeuwse Staten fractie van GroenLinks. De coalitie partij meent dat de provincie aan bestuurlijke daadkracht wint wan neer zij is gebaseerd op de grenzen van het stroomgebied Schelde en het randgebied. In haar 'Houts- koolschets van de nieuwe provin cie Zeeland' geeft de Statenfractie van GroenLinks aan hoe de over heid efficiënter en goedkoper kan worden gemaakt door schaalver groting. Fractievoorzitter Leen Har- pe acht die begrenzing van groter bestuurlijk belang dan het verschil in volksaard tussen Zeeland, West-Brabant en Flakkee. GL overhandigde de elf pagina's omvattende brochure gisteren aan gedeputeerde Harry van Waveren, die bestuurslid is van het landelijk overlegorgaan van provincies. De bestuurlijke indeling van Neder land is de komende maanden on derwerp van discussie. In Bergen op Zoom wordt de visie niet se rieus genomen, laat burgemeester Han Polman weten via zijn woord voerder Erwin Stander. Vorig jaar reageerde loco-burgemeester Ton Linssen weliswaar positief op een gelijksoortige uitspraak van de Zeeuwse commissaris van de ko ningin Karla Peijs. Maar in raads iiiniiiiiBinipiwuii MIDDELBURG - Vlissinger Remco Texer (achter) toont samen met Mitchel, Merlijn en Francesca (van links naar rechts) zijn grapje, dat uitgroeide tot Zeeuwskapje. Ontstaan een paar maanden ge leden in de kroeg. „Met wedstrijden van het Ne derlands elftal zie je altijd de meest bizarre uit dossingen, dus dachten wij: dan moet er met Ko ninginnedag en de finish van de Giro in het voor uitzicht toch ook iets typisch Zeeuws te beden ken zijn." Texer vond in de Bredase hoedenontwerpster Liesbeth van Well een gelijkgestemde creatieve geest. Ze ontwierp een Zeeuwskapje van foam dat naar wens met de oranje of roze kant naar buiten kan worden gedragen. De kapjes zijn tij dens het oranjefeest en de wielerkoers te koop in diverse stands in Middelburg of eerder met 100 tegelijk te bestellen. foto Lex de Meester mmmssmmmm Vlieg-/excursiereis Italië 8 dagen o.b.v. 7 x ontbijten 6 x diner Vertrek: 15-29 mei, 4-18 september vrijwel alle data gegarandeerd vertrek! verblijf in een 3-sterren hotel in Cattolica 'of Milano Marittima, nabij de badplaats Rimini wissel vrije dagen af met excursies (inbegrepen!) naar het ministaatje San Marino, Florence, het middeleeuwse Ravenna en Venetië 2-daagse excursie Rome voor slechts 49 p.p. MIDDELBURG - De provincie roept burgers op om dumpplekken van munitie uit de Tweede Wereldoor log te melden. Ze wil plaatsen in kaart brengen waar Niet Gespron gen Explosieven verborgen liggen. Voor een groot deel heeft de pro vincie al zicht op plaatsen waar ex plosieven liggen, dankzij hulp van vrijwilligers en organisaties. pagina 2 en 3: provincie richt vi zier op bommen en granaten vragen die volgden, haastte het col lege te verklaren dat het om zijn persoonlijke mening ging. Dat standpunt is niet veranderd, zegt Stander. „Al zouden we dan wel gelijk de grootste stad van Zeeland zijn, de hoofdstad!" Peijs was gisteravond niet bereik baar voor een reactie. pagina 3: commentaar ZEIST - Hooligans die op internet met dreigementen strooien, vor men een bedreiging voor het door gaan van de bekerfinale tussen Feyenoord en Ajax op zondag 25 april. De KNVB zegt niet te kun nen uitsluiten dat burgemeester Aboutaleb van Rotterdam de wed strijd, onder druk van gewijzigde omstandigheden, alsnog verbiedt wegens gevaar voor de openbare orde. De burgemeester kreeg vorig jaar felle kritiek nadat een strandfeest in Hoek van Holland was ontaard in ongeregeldheden, waarbij een dode viel. De bekerfinale trekt ze ker 10.000 Feyenoord-aanhangers en 7700 Ajax-fans naar de Kuip. pagina 4 en 5: 'finale verplaatsen is logisch' Goeree-Overflakkee en Bergen op Zoom passen goed bij Zeeland reacties:. 621 Beveiliging op 30 april kan niet streng genoeg zijn 39% I 61% Zeeland: 2, 3, 21-28; Binnenland: 4-7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Cul tuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30-24; Televisie: 38, 39. Bijlage: In Balans. Met een glazen deur een Strafe inter,eül' Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Showroom: ma. t/m vrij, van 8.00 tol 17.30 uur. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 013 99 10 nióssnssssso"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1