13 Tunnel kost Terneuzenaren 'eigen' banen 'Regels overheid Hartweek 11 t/m 17 april Cordon sanitair huizenmarkt kan j weer inzakken bêdfê!f|6ll $Hüdcl Transportsector kruipt uit het dal Monetair fonds breidt leencapaciteit fors uit ANALYSE Pendel met rest Zeeland gegroeid Ahold wil Albert Heijn naar België brengen Geef aan de collectant woensdag 14 april 2010 UDEN - Honderden schoonmakers hebben gisterochtend Bondgenoten. Volgens FNV Bondgenoten richtten de ac- een 'cordon sanitair' gelegd om het hoofdkantoor van tievoerders gisteren hun pijlen op CSU omdat dit grote schoonmaakbedrijf CSU in Uden. schoonmaakbedrijf 'dwars ligt' in de onderhandelingen Een hoogwerker zette twintig actievoerders op het dak over een nieuwe cao voor de sector, van het gebouw, meldde een woordvoerder van FNV foto Robin Utrecht/ANP AMSTERDAM - Bestuursvoorzitter Piet Moerland van Rabobank vreest dat de Nederlandse woning markt weer inzakt als de politiek plannen voor beperking van de hy potheekrenteaftrek doorzet. „Laten we nu geen terugslag creë ren. De huizenmarkt is geleidelijk aan het opkrabbelen. Dat proces moeten we niet verstoren met maatregelen. Dit is niet het mo ment", zei Moerland. De Neder landse woningmarkt lijkt, na een periode van gematigde prijsdalin gen, enigszins tot rust gekomen. Volgens de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM) stegen de prijzen in de eerste maanden van dit jaar met 0,4 procent. Vorige week zei NVM-voorzitter Ger Hukker al dat dit een heel slecht moment is voor discussie over de hypotheekrenteaftrek. AMSTERDAM Het voorzichtige herstel van de Ne derlandse transportsector in de tweede helft van 2009 heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een ver volg gekregen. Maar de sector is nog niet uit de zorgen. Dat stelde het economisch bureau van ING gisteren. Vooral het lucht en zeevervoer profiteren van de aantrekkende internationale han del. Het wegvervoer blijft door een zwakke binnenlandse vraag achter. De sector noteerde vorig jaar een omzetdaling van 12,5 procent. AMSTERDAM - Postbedrijf Sandd kan niet voldoen aan de eis van de overheid om voor 1 oktober 2012 minstens 80 procent van de post bezorgers in vaste dienst te ne men. Dat zei bestuursvoorzitter Gert-Jan Morsink gisteren. Volgens Morsink bedreigen de ei sen van de Staat het voortbestaan van Sandd. „Onder de huidige om standigheden op de postmarkt kunnen we niet 80 procent van ons personeel een vast contract aanbieden", aldus Morsink. „Dan houdt Sandd op te bestaan." Het gerechtshof in Den Haag be paalde eerder op de dag dat de overheid maatregelen mag nemen om de postbedrijven te dwingen meer mensen in vaste dienst te ne men. De afspraak dat 80 procent van het personeel eind 2012 een vast contract heeft staat ook in de WASHINGTON Het bestuur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft inge stemd met een vertienvoudiging van het bedrag dat het fonds kan le nen van zijn lidstaten. Daarmee worden de mogelijkhe den van het IMF om landen finan cieel bij te staan aanzienlijk uitge breid. Het bedrag waar het IMF op basis van de nieuwe leenarrangementen een beroep op kan doen wordt met 500 miljard dollar verhoogd tot 550 miljard dollar. door Harmen van der Werf terneuzen - Terneuzen mag zich ernstig zorgen maken over de werkgelegenheid onder de eigen inwoners. Het aantal Terneuzena ren dat bij bedrijven in de gemeen te werkt, is sinds de ingebruikna me van de Westerscheldetunnel in 2003 sterk afgenomen. Daartegen over staat dat er veel meer mensen van boven de Westerschelde bij be drijven in Terneuzen in dienst zijn getreden. De Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland stelt dit vast in de gisteren gepubliceerde sociaal-eco nomische analyse van Terneuzen. Terneuzen telt ruim 26.000 banen. Van oudsher worden die niet alle maal dóór Terneuzenaren inge vuld. Al voor de opening van de tunnel kwamen er duizenden mensen uit Hulst, Sluis en ook Bel gië in Terneuzen werken. Zij wa ren voor de opening van de tun nel in 2003 goed voor de vervul ling van 23 procent van de banen in Terneuzen. Terneuzenaren vul den er zelf 75 procent in. Sinds de ingebruikname van de tunnel is het aantal werknemers uit Sluis, Hulst en België vrijwel ge lijk gebleven. Tegelijkertijd is het aantal Zeeuwen van boven de Westerschelde sterk gestegen. Ze hadden in 2003 1,7 procent van de Temeuzense banen in handen te gen 5,7 procent in 2008. Dit is vrij wel alleen ten koste gegaan van werkgelegenheid onder Terneuze naren. Hun aandeel is gedaald van 75 tot 69 procent, wat honderden banen scheelt. Tegelijkertijd zijn er dankzij de tunnel meer Terneuze naren in Midden-Zeeland gaan werken. Dat aantal is toegenomen van 650 in 2003 tot ruim duizend in 2008. De Kamer van Koophandel conclu deert uit deze bewegingen dat Ter neuzen zich heeft ontwikkeld van een regionale tot een bovenregio nale werkgemeente. De Kanaalzo ne is de belangrijkste economische motor. Terneuzen zal zich moeten wapenen om die positie vast te houden en uit te bouwen. Aanbod van voldoende bedrijfsterreinen is één van de voorwaarden. Terneu zen moet zich verder meer ontwik kelen op toeristisch gebied, waar bij een grote rol wordt toebedeeld aan de Scheldeboulevard langs de Westerschelde bij Terneuzen-stad en de uitbouw van vrijetijdsactivi teiten rondom de skihal. cao die de postbedrijven hebben gesloten met hun werknemers. Volgens Morsink is het onduide lijk wat er gebeurt als bedrijven als Sandd en Selektmail niet aan de ei sen van de overheid kunnen vol doen. PostbedrijfTNT daarentegen is blij met de uitspraak van het gerechts hof, liet een woordvoerder van TNT gisteren weten. „Het is een lo gische uitspraak. De eisen over goe de arbeidsvoorwaarden waren een van de belangrijkste randvoorwaar den bij de liberalisering van de postmarkt", aldus TNT. „Zonder stok achter de deur van de over heid blijven onaanvaardbare ar beidsomstandigheden bestaan." Momenteel werkt het overgrote deel van de medewerkers van de nieuwe postbedrijven voor een stukloon. AMSTERDAM Supermarktconcern Ahold onder zoekt de mogelijkheden om de winkels van Albert Heijn in België te introduceren. Dat heeft bestuursvoorzitter John Rishton gisteren gezegd tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergade ring. „We overwegen Albert Heijn te la ten groeien in België. We kijken of we over de grens kunnen stoten met gebruik van onze logistieke kracht in Nederland", aldus Rishton. MARKT Aardappelen (in euroFrites geschikt: 7,75 - 10,00; Export: 7,00 - 8,00. Uien Zaaiuien, uit de schuur, 30%: 31,00 - 33,00; 60%: 33,00 - 35,00 (rustig). Granen, zaden en peulvruchten (per ton) Tarwe maal, telersprijs, uit opslag col lecterende handel: 110,00; Tarwe voer, telersprijs: 110,00. Fourage uit de schuur, Ie kwaliteit) Weidehooi: 80,00 - 90,00; Roodzwenk: 75,00 - 95,00; Dijkhooi: 70,00 - 80,00; Rietzwenk: 85,00 - 100,00; Engels Raai: 87,50 - 97,50; Veldbeemd: 75,00 - 95,00; Tarwestro, grote pakken: 50,00 - 60,00; Tarwe- stro, kleine pakken: 62,50 - 72,50; Gerstestro gr kl pakken: 50,00 - 55,00. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zlto.nl mwmsrnmmmzm mm: wstsmsm. s s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13