4t CZ ziet zorgfraude halveren PZC buiten OPLICHTING Verzekeraars verstevigen greep op sjoemelende patiënten en zorgverleners Op weg naar oefening Inspectie tevreden over OK's ADRZ Indianenverhalen over veiligheid Koninginnedag in Zeeland Trainersduo van Hoek ontslagen verder I Zonnig en droog 11° Interviews maken extra les niet alleen leren, maar ook spelen 22 Vechten met en stunten in de wind DINSDAG 13 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 86 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN MIDDELBURG - De grootste Zeeuw se verzekeraar CZ heeft in 2009 voor ruim 800.000 euro aan zorg fraude opgespoord. Dat is de helft minder dan het voorgaande jaar. Landelijk marktleider Achmea Zorg zag zich daarentegen gecon fronteerd met een verdrievoudi ging van de fraude. Patiënten en zorgverleners dienden voor meer dan 8,5 miljoen euro aan dubieuze declaraties in. Daarvan kon een half miljoen worden bewezen. In de andere gevallen ging het om ad ministratieve fouten of was er on voldoende bewijs. Bij CZ is vorig jaar met 21 claims aantoonbaar gefraudeerd, aldus woordvoerder Dirk-Jan Wester- woudt. De zaken kwamen aan het licht via het eigen opsporings team. Twee verzekerden en twee fysiotherapeuten (in Brabant en Limburg) die tegen de lamp lie pen, werden geroyeerd. Daarnaast vorderde de verzekeraar uitbetaal de declaraties terug bij 97 klanten. Westerwoudt: „In die gevallen ging het om een zogenaamde ma teriële controle. Mensen die probe ren een rekening te gelde te ma ken, waarvan ze eigenlijk al weten dat het niet kan. Bij die 21 echte harde fraudezaken moet je denken aan een doktersbehandeling in het buitenland van 100 euro en daar op de ingediende nota nog een ééntje voorzetten. Wij hebben een apparaat dat feilloos detecteert dat het bijgeschreven cijfer van een an dere inktsoort is." Westerwoudt heeft geen duidelijke verklaring voor de tegenstrijdige ontwikke ling bij CZ en Achmea. „Wij con troleren sinds jaar en dag scherp op misbruik van de regelingen. We houden ook steekproeven om te peilen of mensen werkelijk een behandeling hebben ondergaan die een zorgverlener claimt. Dat beleid werkt. De schrik zit er in en het schrikt af Het huidige resul taat kan overigens in één klap te niet worden gedaan, relativeert Westerwoudt. „Er hoeft maar één flink dossier tussen te zitten en het bedrag schiet omhoog." pagina 4 en 5: vakantieblog doet fraudeur de das om EINDHOVEN - Vijftien Leopard-tanks rijden over de Randweg Eindhoven naar het Belgische Bever- lo voor een militaire oefening. De bemanning bo venop kijkt achterom, om de onderlinge afstand van de tanks met hun lange lopen in de gaten te kunnen houden. De tanks reden gisteren via de A58 en de A2 naar Valkenswaard om via de Lui- kerweg richting grens te koersen. Begeleiding door politie en marechaussee ten spijt kon enige filevorming niet worden voorkomen. Het verkeer kunner GOES - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ) is tevreden over de operatiekamers in het Ad miraal De Ruyterziekenhuis in Goes. De inspectie was gisteren in het ziekenhuis om te controleren of het ziekenhuis de vereiste verbe teringen had doorgevoerd. „De in specteur was aangenaam verrast", zegt woordvoerder Jaap Nelemans. In februari constateerde de inspec tie nog 'ernstige tekortkomingen op het gebied van discipline en cul tuur'. Het ging bijvoorbeeld om te veel in- en uitlopen, het aanhou den van klompen buiten de opera tiekamer en het dragen van siera den. Het ziekenhuis had twee maanden de tijd gekregen om or de op zaken te stellen. „We heb ben een zucht van verlichting ge slaakt", aldus Nelemans. MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Kapelle worden gecon fronteerd met heel wat indianen verhalen over hectische veiligheids maatregelen rond de viering van Koninginnedag. Het valt allemaal reuze mee, geven de gemeenten aan. Maar in het 'veiligheidsrisico gebied' is weinig aan het toeval den. HOEK - Paul Telussa en Jan Verde- gem zijn geen trainer meer bij Hoek. Het bestuur van de Zeeuws- Vlaamse voetbalclub zette het duo gisteravond op non-actief. Gaby Demanet, die in het seizoen 2008/2009 ook al trainer was van Hoek, keert per direct terug bij de zaterdag-hoofdklasser. De Belg leidt vanavond de training. Hoek is sinds de winterstop aan een zeer matige serie bezig en dreigt daardoor promotie naar de topklasse nog mis te lopen. pagina 24 en 25: Telussa en Verdegem moeten veld ruimen Beveiliging op 30 april kan niet streng genoeg zijn reageer c w.pzc.nl reacties: 501 Overheid moet gezond gedrag afdwingen eens 46% i 54% op de N2 richting Maastricht werd tijdelijk stilge zet door de politie om het konvooi, dat niet har der reed dan zo'n 70 kilometer per uur, voor te kurinen laten gaan. foto Kees Martens pagina 10/11: geen vrij baan voor Nederland Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 27; Televisie: 30, 31. Bijlage: Bui ten. overgelaten. Inmiddels zijn bijna 3000 inwoners en direct betrokke nen gescreend. Dan wordt geke ken of er mensen bij zijn van wie een potentiële dreiging uit zou kunnen gaan. Die zijn niet gevon- Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 pagina 3: commentaar 2/3: bloembak potentieel gevaar 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1