Hontenisse heeft de smaak te pakken sport 137 Nipt verlies De Schelde bij koploper De Rog Frank Boerebach voelt zich na Sluitingsprijs nog steeds uitstekend VROUWENVOETBAL Steen is dicht bij degradatie Van Deutekom beste bandstoter Korfballers Luctor afgedroogd Vogelvlucht lijkt Op de Weg terug maandag 12 april 2010 door Eddy van der Hooft terneuzen - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal kwam Terneuzen verder in het nauw. De nummer laatst leed in Roosendaal alweer de veertiende nederlaag van dit seizoen: 3-0. Steen ging een klasse lager op eigen veld on deruit tegen Vivoo (0-2). In de vierde klasse verraste Hontenisse met een 4-2-zege in de uitwed strijd tegen Internos. Tweede klasse. BSC-Terneuzen 3-0 (1-0): BSC had het beste van het spel en kwam de zege toe. Na dat Annelien van Hecke in vrije positie had gemist kwam de thuisclub op slag van rust op 1-0. In de tweede helft deed Terneu zen nog wel pogingen om terug in de wedstrijd te komen, maar dat kon BSC er niet van weerhouden om weg te lopen naar 3-0. Derde klasse. Steen-Vivoo 0-2 (0-1): Steen leed op eigen veld al weer zijn veertiende nederlaag van dit seizoen en is dicht bij de gradatie. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar zoals wel va ker dit seizoen zat het Steen niet mee. Nadat Hanneke Francken de onderkant van de lat had geraakt, was het Denise Raats die de score voor Vivoo opende. Raats scoorde na de rust nog eens: 0-2. Vierde klasse. Internos-Honte- nisse 2-4 (2-1): Hontenisse ver keert in de winning mood. De twee overwinningen die in het paasweekeinde werden geboekt, werden gevolgd door een fraaie ze ge op Internos: 2-4. Halverwege de wedstrijd leidde de thuisclub nog met 2-1, maar na de hervat ting bogen Fayke de Rooze en Fan ny Kool (2x) de achterstand om in een voorsprong. Kool had ook voor de rust (1-1) al gescoord. Vijfde klasse. WW'67-Axel 1-3 (1-1): Axel kon de wedstrijd pas in de tweede helft naar zich toetrek ken. Van 1-1 werd het toen 1-3. Na dat het 1-0 was geworden zorgde door Ko Mechielsen terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde gingen nipt onderuit tegen De Rog: 6-5. De Bruinvis keerde met een punt terug uit Vlis- singen. Het duel met De Stormvo gel 3 eindigde in 5-5. De Rog-De Schelde 6-5: In de uit wedstrijden tegen De Rog kwam De Schelde goed uit de startblok ken. Door doelpunten van Niek Kampman en Tom van Duin stond het na de eerste periode 0-2. De thuisploeg ging vervolgens be ter spelen, kwam terug tot 2-2 en stelde De Schelde niet in staat om te scoren. Daarna kwam de thuis ploeg voor het eerst op voor sprong en na de derde periode leid de De Rog met 4-3. In de laatste periode kwam De Schelde echter weer langszij. Via 4-4 werd het 4-5 en hing een stunt in de lucht. De Schelde gaf de voorsprong echter uit handen en één minuut voor tijd kwam De Rog op 6-5. On danks twee situaties met een man meer slaagde de Terneuzense ploeg er niet meer in te scoren. Scores De Schelde: Tom van Duin 3, Niek Kampman en Edwin de Jonge 1. De Stormvogel 3-De Bruinvis 5-5: In een van de laatste wedstij- den van het seizoen ging De Bruin vis gelijkop met de nummer drie van de ranglijst. Aan het eind van de tweede periode stond het 2-2' en daarna kwamen de bezoekers drie keer op voorsprong. Het bleek niet voldoende voor een zege. Scores De Bruinvis: Jan-Willem Ra- mondt en Gert-Jan Ramondt 2, Maar ten Hemelaar 1. door Wim de Vos Linda van Meurs voor de gelijkma ker. Via Alicia Huijsman en op nieuw Linda van Meurs (die daar mee haar seizoenstotaal op veertig bracht) werd het vervolgens 1-3. Odio-Hulsterloo 0-2 (0-2): Hul- sterloo kwam tegen het onderaan- staande Odio maar matig voor de dag, opende wel al snel de score maar liet zich daarna in slaap sus sen door de tegenstander. Het ge volg was een magere zege. Shana de Roeck zorgde voor 0-1 en daar na was het alleen Ellen Kaijser, die opnieuw in de spits stond, die nog tot scoren kon komen. Vogelwaarde-Vivoo 2 3-0 (2-0): Vogelwaarde kreeg weer uitzicht op de vierde plaats door een knap pe zege op Vivoo 2, de nummer vier van de ranglijst. Lotte Baauw en Daisy Bracké drukten het over wicht van de thuisclub voor rust uit in 1-0 en 2-0. Na de hervatting, toen Vogelwaarde in moest leve ren op het niveau van de eerste helft, scoorde Bracké nog eens. clince - Hessel van Deutekom van DOA won in café De Troubadour het algemeen kampioenschap bandstoten van Zeeuws-Vlaande- ren. Thuisspeler George Ruym- beeck moest genoegen nemen met de tweede plaats, Luc IJzewijn met de derde stek. Van Deutekom was met afstand de betere biljarter. In de finale ver sloeg hij Ruymbeeck met 75-51. Hij tekende ook voor de hoogste serie: 26. Ruymbeeck overtrof hem alleen op moyenne maar dat verschil - (0.01) was te verwaarlo zen. Waar in de algemene kam pioenschappen in het libre en het driebanden de mannen met de grootste handicap het moeilijk hadden, was dat in het bandstoten niet het geval. De winnaars van het goud en zilver vertrokken met de grootste handicap, maar lieten zich er niet op afrekenen. westdorpe - Past de Sluitingsloop in Westdorpe wel in de aanloop naar de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen die zaterdag wordt ge lopen? Bij die vraag had Frank Boerebach uit Hoek geen moment stil gestaan. Samen met Patrick van Remortel voerde hij het klasse ment in zijn categorie aan en dat wilde hij koste wat kost winnen. En dus koos hij voor de Sluitings prijs. Boerebach werd fraai vierde en wist Van Remortel ver achter zich (negentiende plaats) te hou den. De zege in de Sluitingsprijs ging naar de Belg Peter de Petter. Frank Boerebach ging er vanuit dat deelname aan de Sluitingsprijs het ritme voor de Marathon niet zou verstoren. „Ik ben goed in con ditie en heb- daar eigenlijk niet echt over nagedacht. Natuurlijk weet ik ook wel dat rust beter zou zijn, maar ik wilde Van Remortel kloppen. Ik ging echt voor de eer ste plaats in het klassement. Boerebach is niet echt een liefheb ber van het lopen van een mara thon. De inwoner van Hoek heeft zich voorgenomen nooit meer dan twee van zulke wedstrijden in één jaar te lopen. Naast de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen is dat dit jaar de DOW Aflossingsmarathon, in december. „Ik heb niet echt veel tijd om te trainen. Op dinsdag vol leybal ik ook nog en daarnaast heb ik mijn gezin en werk. Ik kom daardoor slechts aan twintig, hoog uit dertig kilometer in de week", vertelde Boerebach in Westdorpe. Desondanks slaagt hij er in om de ruim 42 kilometer zonder grote problemen uit te lopen. Ook vorig jaar liep de Zeeuws-Vlaming de tocht tussen Hulst en Terneuzen en kwam toen uit op een tijd van drie uur en zeventien minuten. „Ik hoef niet voor de hoofdprijzen te lopen. Mijn doel is om de wed strijd zaterdag uit te lopen en mijn tijd van vorig jaar te verbeteren. Als ik daar in slaag is de marathon voor mij meer dan geslaagd. Ik voel me nu trouwens nog steeds goed", zei Boerebach óók nog. In de Sluitingsprijs van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium plukte hij de vruchten van zijn voorbereiding op de mara thon. Hij liep vrij gemakkelijk met de eersten mee en zijn concurrent Patrick van Remortel. kon hem niet bijbenen. Vooraan liep Peter de Petter in zijn eentje naar de overwinning. Marius Besuijen (Middelburg) eindigde als tweede op bijna twee minuten. Ingrid Koene (Yerseke) won bij de vrouwen. Op de middenafstand (8700 meter) ging de zege naar Benjamin Gerrits (Axel). Shirley Kerkhove (Zuiddorpe) was de snel ste vrouw op de 4700 meter. Dick Verhelst (nummer 234) en Ronny Bouchaut (213) zijn op de dijk langs het kanaal op weg naar de finish. foto Mark Neelemans door JaapJan Ritsema terneuzen - Elke wedstrijd op nieuw moet Zaamslag, de hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse korfbal ploeg, alle zeilen bijzetten om be houd van het derdeklasseschap een reële optie te laten zijn. Geba seerd op de winst in Klundert (september 2009) dichtte de thuis ploeg zichzelf kansen toe tegen DSO, maar het werd een deceptie: 8-14. Hetzelfde lot was Luctor be schoren. De Terneuzenaren wer den thuis afgedroogd door KVK: 3-15- Zaamslag-DSO 8-14: DSO had, met de nederlaag in Klundert nog in het achterhoofd, wat recht te zetten tegen Zaamslag. De gretig heid daartoe verhoogde de sla- gingskans voor de thuisploeg niet. Met veel druk op de ballijnen dwongen de bezoekers Zaamslag tot een ondermaatse prestatie. Vooral de hoge foutenlast in de korfzone brak Zaamslag op. In één vak was dat dermate voelbaar dat coach Iwan de Herdt zich (tot zijn spijt) genoodzaakt zag nog voor rust met een wissel in te grijpen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink 3, Marjan Verhage 2. Luctor-KVK 3-15: Luctor legde KVK geen strobreed in de weg. De thuisploeg slaagde er allesbehalve in de stijgende lijn van vorige week door te trekken. De gezapig heid die over de ploeg lag, bezorg de coach Sylvia Trouwborst een af knapper van jewelste: „Vandaag lukte er absoluut niets." Scores Luctor: Marjolein Durink, Davy Jonker en Martijn Dobbelaar 1 door Henk van de Voorde vogelwaarde - Vogelvlucht heeft het vizier weer gericht op de hoofdklasse. Het tennisteam uit Vogelwaarde gaat na twee wedstrij den fier aan kop in de eerste klasse na overwinningen in de streek- duels met Animo 2 (4-2) en Bier vliet (0-6). Op het kunstgras van Biervliet moest Dennie Cappendijk welis waar de eerste set met 6-4 aan Dennis Bommelijn laten, vervol gens stelde de dertigjarige ict'er met 6-2 6-0 orde op zaken. De tweede partij verliep volgens het zelfde patroon. Marcel GrofFen ver loor van Sjacko de Braai de ope ningsset met 7-5, maar aansluitend herpakte de offensieve Vogel vlucht-speler zich met 6-2 6-1. Doordat Desiré de Schepper en Evert Piessens heersten tegen res pectievelijk Jordi de Poorter en Carlo de Gijsel, opgeteld bij de twee dubbelzeges in straight sets, was de 6-o-eindwinst een feit. De reserves van Animo herstelden zich met een klinkende 5-1-zege op Jacoba van Beieren uit Sint- Maartensdijk. Alleen Kees Kom- mers moest in drie sets voorrang verlenen aan de Thoolse tennisle- raar Leeuwenhaag. De Schelde 2 volgt op een punt achterstand van Vogelvlucht. De Vlissingers won nen in en van Domburg met 4-2. In de andere eerste klasse delen Westerschouwen en Smash met tien punten uit twee wedstrijden de eerste plaats, op drie punten ge volgd door Game'78. Het team uit Burgh-Haamstede klopte Sjef 2 in Aardenburg met 5-1. Voor de Aar denburgers redde Tom de Clerck via de tiebreak van de derde set de eer ten koste van Patrick Meuldijk. Het Steense Smash versloeg in Koudekerke met 6-0 het zwakke De Stoof Tekenend was dat in geen enkele partij meer dan drie games moesten worden afgestaan. Het Clingse Game morste in Vlis- singen twee punten tegen de reser ves van DOS: 2-4. In de hoofdklas se lijkt De Schelde op de titel af te stevenen na twee forse zeges op rij. Het verzwakte Drive verloor in Sas van Gent de kanaalzonederby met 6-0 van Animo. Nummer twee Sjef zegevierde in Cadzand met 5-1 over ASOC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91