1 doodstil Bernabeu ijkheid na zege op Heerenveen 35 al|Madrid maandag '12 april 2010 gen om Real terug in de wedstrijd te brengen. Kort na de treffer van Pedro stond Van der Vaart ineens oog in oog met Victor Valdes, die als winnaar uit de strijd kwam. Barea liet daarna zelf ook nog twee grote kansen liggen om het klassenverschil met Real nog wat te verduidelijken. Xavi zette Messi twee keer geniaal voor Casillas, die een nieuwe vernedering voor kwam. Door de overwinning heeft Barcelona nu drie punten meer dan Real. Daarnaast heeft Bari;a nog een voordeel. Als beide clubs over zeven duels evenveel punten foto Daniel Ochoa de Olza/AP hebben is Barcelona opnieuw kam pioen. In Spanje telt namelijk niet het doelsaldo, maar het onderlinge resultaat. Dat is met twee zeges (ï-o thuis, 0-2 in Madrid) in het voordeel van de Catalanen, vooral dankzij de traptechniek en het in zicht van aanvoerder Xavi. met de minuut nerveuzer, omdat die verlossende goal uitblijft en Heerenveen steeds gevaarlijker op rukt. Twente heeft wel eens vaker lang op o-o gestaan, maar dan heeft de ploeg de zaak wel altijd onder controle. Dan is er de zeker heid van: geen paniek, het komt toch wel goed. Daar is nu geen sprake van. Deze gelijke stand is anders dan an ders en het publiek heeft dat door. Er vallen enorme gaten op het veld waar Heerenveen voortdu rend induikt. De spelers doen de gekste dingen met de bal en stra len niet uit dat ze ook dit keer de weg naar de ontsnapping nog zul len vinden. De prima spelende doelman Sander Boschker maant de ballenjongens tot snelheid, Hee renveen-aanvaller Roy Beerens raakt de onderkant van de lat en Bryan Ruiz doet soms prachtige dingen, maar komt maar niet in de buurt van het doel. De onrust giert als een koude wind door het stadion. Het duel schiet alle kanten op en de uitkomst is ongewis als Twehte plots hulp krijgt uit onverwachte hoek. Uitgerekend invaller Cheick Tiote heeft zijn eerste goal voor Twente voor een speciaal moment bewaard. De Ivoriaan, die fantas tisch speelt, zet na zeventig minu ten de aanval zelf op, krijgt de bal met een hakje terug van Blaise N'Kufo, waarna hij de 1-0 binnen schiet. Alsof scoren zijn dagelijkse kost is, zo koel en lichtvoetig pas seert hij keeper Henk Timmer. Uit 23.000 kelen klinkt een oer- kreet van geluk, maar de daarop volgende twintig minuten lijken uren te duren voor de thuisploeg, die maar niet wegkomt van de rand van het ravijn. Dat lukt pas in de laatste minuut als een ande re invaller, Luuk de long, bij een uitval de 2-0 maakt. De zucht van opluchting moet tot in de Arena hoorbaar zijn geweest. De stem van Bruce is dan al lang vervlogen, net als die luchtballon nen tijdens de wedstrijd. Maar zondag is de stem van geloof er weer, pal voor de aftrap, thuis te gen Feyenoord. I'm working on a dream... Ik ben een Balkan Boy en zit anders in elkaar dan een Nederlan der. Eerst doen, dan nadenken. Dat is niet goed en ik probeer daar volwassen in te worden. De trainer helpt me daarbij." PSV-aanvaller Balazs Dzsudzsak in het AD. „Als Messi zo doorgaat, mag Maradona wel oppassen. Dan wordt hij echt de beste ooit, dat kan niet anders. Hij is pas 22, hè?" Wesley Sneijder over wonderkind Messi. In het AD. „Maar Niki Terpstra, mijn teamgenoot, en ik, zeggen: 'Wij niet! We gaan naar de douches'. En de helft van het peloton doet het nu ook weer, de renners van nu waarderen de nostal gie van Roubaix meer en meer." Wielrenner Servais Knaven over de oude douches na af loop van Parijs-Roubaix. In Sportweek. „Van de ene verbazing val je in de andere. Het ergste? De club heeft lege flessen moeten inzamelen om wc-papier te kunnen kopen. Op 10 april moeten de salarissen worden betaald. Dat is tot nu toe gelukt, maar naar wat ik hoor is er al tijden niets aan de Belastingdienst afgedragen." BV Veendam-voetballer Paul Matthijs over de crisis bij de club. In VI. „Tijdens de wedstrijd zei hij het nog tegen mij: 'Zelfs als je naar de wc gaat, heb ik de opdracht gekregen om met je mee te gaan'. Ik probeerde hem nog uit te leggen dat ik al 35 ben en dat ie me beter met rust kan laten." FC Twente-speler Kenneth Perez werd tegen VW Venlo overal gevolgd door Ken Leemans. In De Pers. Radomski speelt niet na vliegramp De Poolse middenvelder Arek Radomski van NEC heeft zich zaterdag bij trainer Wiljan Vloet afgemeld voor de competitiewedstrijd tegen AZ. De routinier vertelde Vloet diep geraakt te zijn door de tragische vliegramp waarbij onder anderen de Poolse president Lech Kac- zynski om het leven is geko men. Radomski voelde zich daardoor niet in staat om te voetballen. Radomski (32) speelde dertig interlands voor de nationale ploeg en was met Polen actief op het WK van 2006. Matthé Pronk geeft er de brui aan Opmerkelijk: het wielersei- zoen is nog maar net op gang gekomen of Matthé Pronk heeft besloten te stop pen. De 35-jarige coureur van Vacansoleil kan de sport niet meer combineren met zijn studie. Afgelopen weekeinde reed Pronk nog in Drenthe. Zaterdag werd hij 48e in de Profronde van Drenthe, giste ren 35e in Dwars door Dren the. Zo fietste Pronk in twee dagen nog even 381 kilometer weg. „En dat vind ik nog steeds leuk. Maar bij wielren nen komt meer kijken. De laatste tijd gingen sommige dingen tegenstaan." RUG Debuut Hannawald als coureur mislukt Voormalig skispringer Sven Hannawald heeft za terdag bij zijn debuut als auto coureur nog geen succes kun nen boeken. In zijn eerste wedstrijd in de ADAC GT "Masters-Serie in Oschersle- ben haalde hij de finish niet. Na zeventien van de 39 ron den viel hij uit met zijn Cor vette uit. Hannawald vond een nieuwe uitdaging in de autosport, na dat hij een burnout had ove'r- wonnen. De Duitser is de eni ge skispringer die in één sei zoen alle wedstrijden van de Vierschansentournee won. Vreugde en verdriet bij Portsmouth Portsmouth heeft gisteren de finale van het toernooi om de FA Cup bereikt. In de halve eindstrijd versloeg de voetbalclub verrassend Tot tenham na verlenging: 2-0. Frederic Piquionne en Kevin Price Boateng scoorden op Wembley. Voor Portsmouth werd het daarmee een weekeinde van uitersten. De club degradeer de zaterdag uit de Premier League, zonder zelf een com petitieduel te spelen. In de finale van de FA Cup speelt Portsmouth tegen Chel sea, dat Aston Villa uitschakel de. Servais Knaven werd gisteren de tweede renner die Pa rijs-Roubaix voor de zestiende keer uitreed, een record. Knaven deed het zelfs in zestien opeenvolgende edities, een verschil met zijn Belgische mederecordhouder Raymond Impa- nis. „Het heeft me weer een jaar van mijn leven gekost", ver zuchtte de renner van Milram die als 43e finishte op de wieler baan van Roubaix. Knaven (39) kan volgend jaar het record alleen in handen ne men, maar twijfelt nog. Ook is de toekomst van zijn ploeg onzeker. „De zeventiende rijden is een mooie uitdaging, we zien het wel. Als ik denk aan de eerste keer dat ik hier startte, kan ik alleen maar conclude ren dat de tijd snel gaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89