weer victorie 33 RIA W. wint van Gastel en is voor het eerst van de laatste plaats af Breskens aast op derde-periodetitel Steen is dankzij Van Remortele in derby te sterk voor Clinge maandag 12 april 2010 door Aector Dooms AXEL - Bij de voetbalvereniging Axel was men al lang niet meer verwend met kampioensfeestjes .van het eerste elftal. Met die tradi tie werd gisteren na veertien jaar gebroken. Axel behaalde, net als in 1996, de titel in de vierde klasse A. Jong Ambon werd met ruime cij fers geklopt: 4-0. De sprint van Daryl Rawidjan na zijn weergaloze treffer, de bevrij dende 2-0, naar de dug-out van Axel was veelbetekenend „Ik wist op dat moment dat de titel binnen was. Ik wilde mijn treffer met ie dereen vieren", zei de spits die na dit seizoen naar Zelzate vertrekt. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter J. Londar waren er uitzinnige taferelen op het veld. Fonnie Verstraeten werd door zijn spelers op de schouders genomen. Dat deed de scheidende trainer zichtbaar goed. „Ik ga hier met een goed gevoel weg. Ik heb het best even moeilijk gehad met de beslissing, maar dit seizoen wilde ik goed afmaken." Meivin Rijckaert, die met een kop bal uit een hoekschop van Randy Lauret de openingstreffer maakte, bedankte de trainer dat hij de laat ste zes wedstrijden als gelegen heidsaanvaller in dè basis stond. Voorzitter Ronny van de Velde deed er in het sponsorhome een schepje bovenop door de glazen vol te schenken met champagne. „Dit smaakt naar meer", zei de kersverse wethouder van sportza ken Pirn Broekhuysen. De titel kwam niet als een verras sing, want Axel beschikte over de meeste kwaliteit. Na een valse competitiestart met een nederlaag tegen Luctor '88 nam het meer af stand van de concurrenten. Er werd nog verloren van Hontenisse en Patrijzen en gelijkgespeeld te 'Ik wist dat de titel binnen was. Ik wilde mijn treffer met iedereen vieren' Axel-spits Daryl Rawidjan gen Breskens, maar gisteren volg de de bekroning van een geslaagd seizoen. De promotie naar de der de klasse past binnen de ambities van de club, die zich gesteund weet door een sterke sponsor- groep onder de bezielende leiding van Willy van Gremberghe. Fonnie Verstraeten zal van dat po dium geen deel meer uitmaken. De Axelaar moet het veld ruimen voor Rinus Zegers, die eerder met Axel (kampioenschap in 1996) en bij andere clubs successen vierde. Zegers is er veel aan gelegen om over een volwaardige selectie te be schikken. Daryl Rawidjan (Zelza te) en Ivo Verstraeten (Zaamslag) vertrekken, verdediger Niels Gom- mers stopt en Omar Malagic gaat niet weg maar zal niet altijd kun nen trainen. Doelman Tonny van der Veen blijft, ondanks de komst van Niels Meesen (Arnemuiden). Jaimy de Visser verruilt HW'24 voor Axel, maar voor de rest is er nog weinig beweging aan het spe lersfront. Van de Velde is ervan overtuigd dat Axel kan uitgroeien tot een stabiele derdeklasser. „Er zullen voor bepaalde posities (aanval en verdediging) spelers aangetrokken worden. De eerste stap is gezet. Het doel is om over drie, vier jaar tweedeklasser te wor den." Van Gremberghe blikte al vast vooruit naar het jubileum van volgend jaar. „Een derdeklasser staat toch beter dan een vierdeklas ser bij de viering van een honderd jarig bestaan." Bart Rijckaert ver keerde in een euforische stem ming. „Axel kan ook volgend sei zoen voor de titel gaan." Axel-Jong Ambon 4-0 (1-0). 31. Mei vin Rijckaert 1-0, 56. Daryl Rawidjan 2-0, 84. Kenneth Okorley 3-0, 88. Sou- fian Dooms 4-0. Scheidsrechter: J. Lon dar (Dinteloord). Gele kaart: Daan van 't Westende (Jong Ambon). Aantal toe schouwers: 300. door Jos van Belzen middelburg - De topper in de der de klasse A van het zondagvoetbal tussen Halsteren en Aardenburg eindigde gistermiddag in 1-1. De ploeg van trainer Rinus Zegers blijft daardoor met twee punten voorsprong de ranglijst aanvoeren. Aardenburg heeft nog duels met BSC (thuis) en Steenbergen (uit) voor de boeg. HW'24 won met minimaal ver schil van MOC'17 en blijft daar door uitzicht houden op de na- competitie. Hetzelfde geldt won derbaarlijk genoeg voor RIA W. De hekkensluiter won hej degrada tieduel met SC Gastel met 3-1 en verliet daardoor voor de eerste keer dit seizoen de laatste plaats. Door de zege maakt het ook nog kans op de derde-periodetitel. Aar denburg en RIA W. hebben daar in tien punten uit vijf duels, HW'24 staat derde met negen punten uit vijf wedstrijden. Halsteren-Aardenburg 1-1: De thuisploeg had een groot deel van de wedstrijd een overwicht. Hal door Jos van Belzen middelburg - Hontenisse nestelde zich in de vierde klasse A vaster op de tweede plaats, dankzij een 2-1-zege bij Luctor'88. In de strijd om de derde-periodetitel blijft Breskens zonder puntenverlies aan de leiding gaan na de 2-0-overwin- ning op Koewacht. In de vierde klas B, waar de drie ti telkandidaten allemaal met drie doelpunten verschil wonnen, blijft het erg spannend bovenin. Zeelan- dia Middelburg won met 4-1 van HSC'28 en blijft samen met Hoe ven de ranglijst aanvoeren. Victo- ria'03 volgt op één punt afstand. Luctor'88-Hontenisse 1-2: Halver wege de eerste helft opende Jordy Alvarez de score namens de bezoe kers (0-1), waarna Juul Back in de Evert van den Berg verwege de eerste helft, waarin Halsteren ook nog tweemaal de paal en éénmaal de lat raakte, leid de dit tot de 1-0 van Rick Hilligers. In de slotfase van de wedstrijd nam' Aardenburg het initiatief over. Tien minuten voor tijd liet Steven de Croock nog een uitgele zen kans vanaf elf meter onbenut; de Brabantse doelman stopte zijn inzet. Drie minuten later werd het alsnog gelijk door een treffer van Bart van den Hemel: 1-1. HW'24-MOC'i7 1-0: De bezoe kers waren in de eerste helft ster- 35e minuut de gelijkmaker binnen kopte: 1-1. Namens Luctor'88 had Thijs van de Dries tot tweemaal toe pech. Paal en lat voorkwamen dat hij tot scoren kwam uit twee toegekende vrije trappen. In de tweede helft kende de thuis ploeg meer balbezit en was Honte nisse vooral gevaarlijk via uitval len. Slap verdedigen leidde er in de 55e minuut toe dat Tom Rijk zijn ploeg de overwinning kon be zorgen: 1-2. Breskens-Koewacht 2-0: De beste mogelijkheden waren voor rust voor Breskens dat via Ned de Looze de score opende: 1-0. On danks deze voorsprong bleef het spel van Breskens ook in de twee de helft wat onrustig. Nadat de be zoekers een goede kans op de ge lijkmaker niet benut hadden, ker en in deze fase mocht HW'24 doelman Tim Siersema dankbaar zijn dat hij de nul wist te houden. Na rust waren de rollen omge draaid. Halverwege de eerste helft opende Evert van de Berg de score namens de thuisploeg: 1-0. Daarna waren er nog enkele opgelegde kansen voor de Hulstenaren, die echter niet meer tot scoren wisten te komen. RIA W-SC Gastel 3-1: Met de wind in de rug wisten de bezoe kers voor rust een overwicht te creëren, maar RIA hield wat tegen doelpunten betreft de schade be perkt. Wel verloor de thuisploeg op slag van rust Hensley Victorina na een rode kaart. Kort na de thee opende Jorden Takiddine namens een aandringend RIA W. de score. De aanvaller kopte de 1-0 binnen. De bezoekers gingen op zoek naar de gelijkmaker waardoor er ruimte ontstond. Wim de Pauw profiteer de daarvan door 2-0 aan te teke nen. SC Gastel kwam nog terug tot 2-1, maar in de slotfase besliste Rick IClasen het duel in het voor deel van de thuisploeg: 3-1. maakte Ned de Looze zijn tweede van de middag: 2-0. Corn Boys-Oostburg 0-3: Binnen zeventien minuten was de wed strijd met een 0-3-stand eigenlijk al beslisL Na de snelle openings treffer van Thomas Henry (0-1), zorgden Davy Maes en Peter van de Linde uit een strafschop voor deze tussenstand. Even later was er opnieuw een strafschop voor de bezoekers, maar ditmaal keerde doelman Tim van Waes de inzet. De resterende zeventig minuten le verden matig voetbal van beide zij den zonder treffers op: 0-3. Walcheren-Patrijzen 2-0 (1-0). Rob bert Beilo 1-0, Daryl Hollander 2-0. Zeelandia Middelburg-HSC'28 4-1 (1-1). Tobie Hopmans 0-1, Alberto Conde Morgado 1-1, Ruud Mesu 2-1, Mike But 3-1 en 4-1. Onder het toeziend oog van scheidsrechter Cairo (rechts) zet een speler van Clinge een aanval op in de derby tegen Steen. foto Mark Neelemans door Jack Begijn clinge - De vreugde bij de spelers van Steen was na afloop groot. Door de 2-1-overwinning op Clin ge houdt de formatie van trainer Honny Claessens zicht op de der de plaats. „En die is belangrijk, want het kan zomaar gebeuren dat je dan nacompetitie speelt door het overnemen van een periodeti- tel." En voor dat toetje wil Steen graag gaan. Claessens heeft er zo zijn filo sofie over: „Bij promotie naar de derde klasse is het eerste jaar er een van overleven. Doof de op waardering met het instellen van een topklasse gaat het niveau om laag. Ik denk dat Steen de kwaliteit heeft om in de derde klasse mee te kunnen draaien." Op basis van de vele kansen die de bezoekers kregen, was de overwin ning verdiend, volgens de winnen de coach. „Alleen wisten we het voor de rust weer niet af te ma ken. Daardoor sluipt er elke keer onzekerheid in de ploeg. In de tweede helft kwamen we op voor sprong en dan zie je dat de ploeg terug kruipt. Dat is niet nodig, want je maakt het jezelf daardoor onnodig moeilijk." In de slotfase kreeg Steen het daar om nog aardig benauwd. Clinge gooide alles uit de kast om met een slotoffensief alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar paal, lat en een been van de tegen stander lagen het verlossende doel punt elke keer in de weg. De lezing van Clinge-trainer Paul de Kort stond haaks op die van Claessens. „Een gelijkspel was ver diend", vond De kort. „Op basis van de tweede helft hadden we meer moeten krijgen. Maar er is nog niks verloren. De derde plaats is nog altijd in zicht. De nacompe titie halen zou een mooie prijs zijn dit seizoen. Promotie is voor Clinge echter geen noodzaak. Het gaat ons alleen om de premie op een goed seizoen." De 'Derby van het zuiden', zoals de confrontatie tussen beide ploe gen op de website van Clinge werd gepresenteerd, was er een van momenten met veel spanning en sensatie. Een vermeend doel punt van Steen in de eerste helft, waarbij de bal over de doellijn ge weest zou zijn, deed de gemoede ren even oplaaien. Maar scheids rechter Cairo hield uiteindelijk de boel goed in toom. De Clingse dweilband toeterde en sloeg er lus tig op los en stond als één man achter de ploeg. Thomas Leegwa ter profiteerde van een verdedi- gingsfout, maar Sander van Remor tele was voor en na de rust trefze ker tegen Clinge, dat deze week Da vy van Puyvelde geblesseerd zag uitvallen in het duel tegen Corn Boys. Door de overwinning poet ste Steen het smetje van de heen wedstrijd weg, waarin de ploeg met dezelfde cijfers had verloren. Clinge-Steen 1-2 (1-1). 8. Thomas Leegwater 1 -0, 42. Sander van Remor tele 1-1, 70. Sander van Remortele 1-2. Scheidsrechter: S. Cairo ('s-Hertogen- bosch). Gele kaart: Jurgen Ras (Clinge). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87