Na veertien jaar kraait Axel Geen goals bij Biervliet-Philippine 32 Vlissingen onderuit tegen De Valk: 1-5 A-junior helpt RCS aan de overwinning Vlaggen halfstok bij titels junioren JVOZ Savok onderuit in laatste thuiswedstrijd Voorwaarts rekent af met een concurrent AXEL-JONG AMBON Dankzij een ruime zege op Jong Ambon (4-0) is Axel kampioen in de vierde klasse. De selectie zal de komende tijd nog verder versterkt worden. maandag 12 april 2010 VLISSINGEN Zonder geblesseerde spelers als Jo nathan Constancia, Raymond Wolf en Randy de Dreu bleek Vlissingen gistermiddag kansloos tegen koplo per De Valk. Op eigen veld zag trai ner Ruud Pennings zijn ploeg met liefst 1-5 onderuit gaan. Vlissingen was voor rust wel twee keer dicht bij een treffer, maar stond op dat moment al met 2-0 achter. Die voorsprong werd na de rust verder uitgebouwd door De Valk. Alleen voormalig Terneuzen- spits Sinan Coban kon bij een 4-0-achterstand nog tegenscoren. GORINCHEM Vorige week scoorde een B-junior (Lorenzo de Groot) bij RCS, giste ren was een A-junior verantwoor delijk voor de zege van de Souburg- se zondag-eersteklasser. Len Evers- dijk maakte in de uitwedstrijd te gen Unitas in de 88e minuut de 3-2. De overwinning bij Unitas kwam moeizaam tot stand. Nadat Salim ben Selam de score had geopend, kwam de thuisclub via Mark Daal- derop (42e minuut) en Gert van den Oudenallen (55e) op 2-1. De in valler Said Bouzambou en Evers- dijk zorgden voor de 3-2-zege. KORTGENE JVOZ Bi en Ai werden zaterdag kampioen. Eerst haalde Bi met een 4-0-zege op Dongen Bi het kam pioenschap binnen. Daarna won Ai met 6-0 van HW'24 Ai. Spelers en begeleiders kregen na afloop een witte roos. Ze werden neerge legd bij een in het clubhuis opge stelde foto van de overleden Cihan Uysal, speler van Ai. Bij het verla ten van het complex hees trainer Pearl Doesburg symbolisch de vlag gen die de hele dag halfstok had den gehangen, weer naar de top. SAS VAN GENT De volleybalsters van promotieklas- ser Savok leden in de laatste thuis wedstrijd een 1-3-nederlaag tegen Podarwic. De tegenstander arri veerde twee uur te laat, omdat Po darwic rond Antwerpen in de file had gestaan. „Achteraf gezien had den we beter niet gespeeld", zei coach Luc Chinitor. „We hebben een paar uur lopen lummelen." In een rommelig duel verloor Savok de eerste set met 17-25. Na winst in de tweede set (25-15), won Podar wic twee sets op rij: 18-25 en 15-25. AXEL Door een zwaar bevochten 3-2-zege op concurrent Jola/Olympus zijn de volleyballers van Voorwaarts vrijwel zeker van het spelen van promotie/degradatiewedstrijden om lijfsbehoud in de promotieklas se. De Axelaars bleven de Brabant se opponent in een zenuwslopen de partij nipt de baas: 29-27, 16-25, 26-24, 23-25, 15-13. Voorwaarts ver grootte de marge met Jola daarmee met nog één wedstrijd te spelen naar vijf punten. Beide ploegen speelden in Axel erg wisselvallig. Axel beleeft zijn productiefste seizoen sinds 58 jaar. In het seizoen 1951/1952 scoorde Axel 67 keer. Nu staat de teller op 63. Axel heeft de titel in de vierde klasse binnen, de spelers vieren feest. Vanaf links Bart Cornelissen, Randy Lauret, Yorick Cortvriendt, Niels Gommers, Tonny van der Veen, Kenneth Okorley, Omer Malagic, Danny Aarnoudse en Soufian Dooms. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om de eer ste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal laten alle titel kandidaten om en om punten lig gen. Na de nederlaag die IJzendij- ke donderdag tegen Groede leed, was het dit keer de beurt aan Bier vliet en Philippine, die elkaar op 0-0 hielden. IJzendijke, dat met 0-1 van Graauw won, heeft nu weer de minste verliespunten. Sluiskil (3-0 tegen Hoofdplaat) en Zeeland Sport (2-0 tegen Groede) kunnen nog altijd naar boven kij ken, maar zijn inmiddels wel af hankelijk van anderen. Biervliet-Philippine 0-0: Bier vliet en Philippine hadden zoveel ontzag voor elkaar, dat de wed strijd nooit tot bloei kon komen. Weliswaar miste de thuisclub twee dotten van kansen (Timon van der Hooft zag kort voor rust zijn strafschop gestopt door Philip- pine-doelman Jürgen Zohlandt en Eric Dieleman faalde in de tweede helft alleen voor doel), maar voor het overige speelde het duel zich vooral op het middenveld af Sluiskil-Hoofdplaat 3-0 (1-0): Als Sluiskil de kansen wat beter had benut, zou de marge nóg groter zijn geweest. Remco Faasse was bij Sluiskil de man van de wedstrijd. Faasse opende na een half uur spe len de score en voegde daar tussen de zestigste en 67e minuut nog eens twee treffers aan toe. Graauw-IJzendijke 0-1 (0-1): IJ zendijke domineerde vooral voor de rust en nam in de twintigste minuut ook verdiend een voor sprong door een doelpunt van Ad- ri van Hanegem. Omdat de lijstaan voerder daarna verzuimde om door te drukken, kreeg Graauw steeds meer kans om terug in de wedstrijd te komen. In de tweede helft kon het vervolgens alle kan ten op. De 0-2 hing voortdurend in de lucht, maar het had ook zo maar 1-1 kunnen worden. Groede-Zeeland Sport 0-2 (0-0): Met de wedstrijd van donderdag tegen IJzendijke nog in de benen, kwam Groede in het duel met Zee land Sport telkens een stapje te kort. De Vlissingers buitten het overwicht na de rust ook knap uit. Roy Verkerk opende in de 55e mi nuut de score, waarna Jeroen Bo- schgra er tien minuten voor tijd 0-2 van maakte. Vogelwaarde-Terhole 1-1 (1-1): Terhole nam al vroeg in de wed strijd door Thijs Freijser een voor sprong, maar na twintig minuten spelen kon Arno Wauters vanaf de strafschopstip de stand weer in evenwicht brengen. Na de 1-1 kon geen van beide ploegen een stem pel op het duel drukken. Terhole kreeg na de rust misschien de iets betere kansen, maar dat nam niet weg dat met de 1-1-eindstand ie dereen vrede kon hebben. SDO'63-Hulsterloo 0-2 (0-1): Eric Goossens bracht de bezoekers al na drie minuten op voorsprong, maar daarna was het overwicht voor SDO. Toen kort na de rust Hulsterloo nog eens kon scoren (dit keer via Rudy de Smet) bleek het pleit beslecht. Edwin Strobbe schoot nog op de paal en een over treding op Leon Lambert leek rijp voor een strafschop, maar tot de aansluitingstreffer leidde dat niet. Schoondijke-Sluis 2-2 (1-0): Jacco Seen opende in de dertigste mi nuut de score uit een vrije trap. Bijna was het daarna nog 2-0 ge worden maar de paal stond een tweede doelpunt van Seen in de weg. Drie minuten na de rust kwam Sluis door Ronnie Tresonie terug tot 1-1. Binnen een tijdsbe stek van amper drie minuten scoorden beide ploeg daarna nog eens. Eerst werd het 2-1 door Jef frey de Koning en vervolgens 2-2 door Patrick Vinke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86