sport 131 Gelijkspel Terneuzen tegen hekkensluiter het IJsselmeer Veere geen partij voor kampioen Zaamslag om promotie af te dwingen 'De ballen die we wilden wegwerken, kwamen net zo hard weer teruggewaaid' Karakteristiek Na 4-4-gelijkspel tegen Kapelle heeft Spui alles nog in eigen hand aiPSE maandag 12 april 2010 Hoek-trainer Jan Verdegem door Frits Bakker VOLENDAM - Met elf rasechte Vo- lendammers, die geen cent betaald krijgen om tegen een bal te trap pen, weet Hoek zich in deze vorm al geen raad meer. Het duur be vochten gelijkspel (1-1) bleef op het eind van de wedstrijd met veel kunst- en vliegwerk overeind, maar nog het meest door het ge brek aan stootkracht bij Volen- dam. Hoek werd na de rust met tien man, omdat Giovanni Siereveld al in de tweede minuut van de twee de helft uit het veld was gestuurd, van het kastje naar de muur ge stuurd door de lichtvoetige Volen- dammers. De Zeeuwen maakten slagzij tegen de harde wind, die vanuit het IJsselmeer over het kunstgrasveld stond. „De ballen die we wilden wegwerken, kwa men net zo hard weer terugge waaid", probeerde Jan Verdegem het zeer matige spel goed te pra ten. Paul Telussa viel hem bij: „Ik vond dat we al iets beter dan vori ge week tegen LRC speelden." Het trainersduo wilde niet toege ven dat er onder druk van de spe lers naar een ander spelsysteem was gegrepen. De twee buitenspe lers, Hoessein Bouzambou en Cha- kir Lmaknafi, waren naar de bank verwezen. Hoek trad de ook nog verzwakte tegenstander, die toch al laag op de ranglijst staat, tege moet met een degelijke tactiek: een versterkt middenveld en al leen Josimar Pattinama en Koen Versyp in de aanval. „De vleugels liepen al weken tegen zichzelf te voetballen", gaf Telussa aan. „Dan moet je op een gegeven moment ingrijpen." Het nieuwe strijdplan, met Jurgen Landuyt in een soort vrije rol ach ter de spitsen, leek aanvankelijk te slagen. Hoek had een overwicht in het eerste halfuur, waarin het op voorsprong kwam door Koen Ver syp, die na goed storend werk van Gideon Imagbudu op het randje van buitenspel de diepte werd in gestuurd, de keeper omspeelde en scoorde (0-1). Thomas Ragut kreeg niet veel later een riante kans om die score op te voeren, na een combinatie tussen Mahieu en Pattinama. Het schot van Ragut ketste af op de paal. Het keerpunt van de wedstrijd lag al net voor de rust toen drie Volen- Votendam-Hoek 1-1 (0-1). 14. Koen Versyp 0-1, 47. Robert Müh- ren 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: R. van der Wielen. Rode kaart (2x geel): 47. Giovanni Siereveld (Hoek). Aantal toeschouwers: 480. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Thomas Ragut (38. Chakir Lmaknafi), Gide on Imagbudu, Stijn Mahieu, Jur gen Landuyt; Koen Versyp en Josi mar Pattinama (71. Regilio Pinas). Ondanks het gelijkspel bleef Hoek vierde in de hoofdklasse B. Zwalu- wen'30, over twee weken de te genstander in Hoek, heeft nog slechts één punt minder. GVW, dat thuis van Jodan Boys verloor (1-2), heeft drie punten minder dan Hoek. dammers om beurten vrij voor de goal van Hoek kwamen. Lieven de Veirman, die sterk is in één-tegen- één situaties, redde zijn elftal voor de gelijkmaker voor rust. Twee minuten na de pauze werd het vonnis wel geveld. In het straf schopgebied greep Giovanni Siere veld, die voor de rust al tegen een gele kaart was opgelopen, de inge vallen Kees Zwarthoed om zijn middel. De scheidsrechter wees onmiddellijk naar de stip en gaf Siereveld zijn tweede gele kaart en dus rood. De penalty werd benut door Robert Mühren, hoewel De Veirman er ook nu weer dichtbij zat. Siereveld liep verongelijkt van het veld: „Ik hield hem niet eens vast, het is een belachelijke beslis sing." Zowel de goal van Hoek (die ver dacht veel op buitenspel leek) als die van Volendam had dan ook een dubieus luchtje, maar op de uiteindelijke score had het geen in vloed. Hoek moest vanaf de twee de minuut na de rust wel met tien man verder. Jurgen Landuyt werd terug naar het centrum van de de fensie gedirigeerd, waardoor Vo lendam meer ruimte kreeg om met snelle aanvallen uit te breken. En omdat ook Thomas Ragut voor de rust nog uitviel met een zware kneuzing, was Hoek alleen nog op counteren aangewezen. Het spel werd gedicteerd door de Volendammers, die bijna onge stoord door de verdediging van Hoek mochten lopen. De Zeeuw en kregen zelf nog één kans: Ver syp schoot in de vlucht hard en zuiver in, de keeper redde met een snoekduik. Volendam kwam nog vijf keer in scoringspositie, maar had niet de schutters in het elftal om de volle buit aan het IJssel meer te houden. door Barry van der Hooft ETTEN-LEUR - Ondanks een aanzien lijke hoeveelheid kansen, slaagde Terneuzen er gisteren niet in hek kensluiter Internos te verslaan. Het duel in de tweede klasse van het zondagvoetbal eindigde zoals het begon: 0-0. Voor de ploeg van trainer Die- derik Hiensch lijkt er daardoor dit seizoen niets meer te halen. Een plaats bij de eerste drie, die recht geeft op promotie naar de eerste klasse, is niet meer haalbaar. Bij een overwinning in Etten-Leur had Terneuzen dat in theorie nog wel kunnen halen. Maar net als vo rige week maandag, tegen Dubbel dam, kwam het niet verder dan een gelijkspel. Op bezoek bij Internos, dat heel dicht bij degradatie is, speelde Ter neuzen zonder de geblesseerden Niels Burm en Roel Alberti. Jordy van Bremen had een basisplaats als aanvallende middenvelder en behoorde tot de betere spelers bij de rood-zwarten. Na rust liet aanvaller Fabian Wilson vier kansen liggen en werd een doelpunt van de ingeval len Maik de Wolf afgekeurd. Tegen de nummer laatst bleef de bril- stand daardoor op het scorebord staan. Titelkandidaat Goes sloot het thuis duel met concurrent RKJW met dezelfde cijfers af. Omdat Jeka met 1-0 van Oosterhout won is de club uit Breda ook nog in de race voor het kampioenschap. Internos-Terneuzen 0-0. Scheidsrech ter: G.H. Briene (Ingen). Gele kaart: Lars Vissers (Internos). Aantal toeschou wers: 100. UfcJMWJ«MllHlll| I» iMff'lMM—mm door Tom Vennink ZAAMSLAG - Zoals verwacht legde Zaamslag zaterdag beslag op het kampioenschap in de tweede klas se. Een week nadat promotie al was veiliggesteld, rekende de ploeg van trainer Kenny Verhoene op ei gen veld af met het laaggeklasseer de Veere: 4-0. Zaamslag bleef daar mee voor de tiende keer op rij on geslagen. Bruse Boys is na een 2-0-overwin- ning op WC'68 eveneens dicht bij promotie naar de eerste klasse. FC Dauwendaele, de nummer drie van de ranglijst, liet twee dure pun ten liggen tegen Oostkapelle (1-1). Zaamslag-Veere 4-0: Zaamslag was op eigen veld heer en meester. Toch duurde het tot de 45e mi nuut voordat Marvin van der Staal de score kon openen. Het eerste kwartier na rust werd gebruikt om de voorsprong uit te bouwen naar ■iiiiiiiiiii[ifl]iiiiiwiiiiiiiiiiiiiii Miniminui iMimii inwwbwii—■liiiiuww iiii'i'iirii—Miiiiwi 4-0. Coen Goossen tekende voor 2-0, Jordy Bakker maakte na een steekpass van Mare de Haas de der de treffer. Voordat de feestvreugde losbrak schoot Peter Dieleman de 4-0 binnen uit een voorzet van Van der Staal. Zaamslag-doelman Bart Corstanje keek van een af standje toe en hield voor de vijfde keer op rij de nul. Bruse Boys-VVC'68 2-0 (1-0): Mats Willemse 1-0, Gerard Vogel 2-0. FC Dauwendaele-Oostkapelle 1-1 (0-1): Arjen Pattenier 0-1, Gert-Jan van Leiden 1-1 (strafschop). SSV'65-Zwaluwe 1-0 (0-0): Christiaan Boon 1-0. Wieldrecht-Serooskerke 1-0 (0-0): Marco Vrolijk 1 -0. Arnemuiden-Duiveland 2-2 (0-1): Dennie Ie Comte 0-1, Dennie Ie Comte 0-2, Jesper Poortvliet 1-2, Jesper Poort vliet 2-2. pagina 41: Zaamslag viert feest llliMW1IMilWll|r|l8Slgw8ii|l"IMfll|iMlia*8'">ll'l,i|l"ll"l"llll'i»"—MMWHPCTlWBaMIMH1! i'iii'IITiW door Klaas Verspoor AZW-verdediger Emanuel Pauwels ruimt op in het duel met VCK. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Spui pakte in de.der- de klasse A op eigen bodem een punt tegen Kapelle (4-4), waar door de ploeg op de ranglijst over SKNWK heen wipte. Met nog twee duels te gaan heeft de Zeeuws-Vlaamse ploeg één punt voorsprong op SKNWK en één punt achterstand op Kruiningen. Met de wedstrijd tegen SKNWK nog voor de boeg kan Spui zelf be palen of het komend seizoen nog derdeklasser is. De ontmoeting in Nieuwerkerk is op 24 april. Op de slotdag komt DFS nog naar Spui. Spui-Kapelle 4-4: Een waar doel- puntenfestijn dat al in de eerste minuut, met de 1-0 van Niek de Meijer, gestalte kreeg. In de 27e mi nuut zorgde Remco Hamelink voor de 2-0, maar daarna leek de thuisploeg het wel te geloven. Ka pelle kwam in de 36e minuut via Robin Boogaard op 2-1 en acht mi nuten later nam het door treffers van Romano Meerman en Robin Boogaard brutaal de leiding. Een aangeslagen Spui stelde in de rust orde op zaken en dat leidde in de 53e minuut tot de 3-3 van Ro- wen Ulveling. Via Edwin van Dam me kwamen de bezoekers voor de tweede keer aan de leiding. In de 76e minuut zorgde Yorick Koek koek met een prachtig afstands schot voor de 4-4. Kapelle was met een schot op de lat daarna nog het dichtst bij de zege. Nieuwdorp-Colijnsplaatse Boys 5-2 (2-0): Niels Mulder 1-0, Kevin Joosse 2-0, Niels Mulder 3-0, Dave Bout 3-1, Frank Oostdijk 4-1, Dave Bout 4-2, Ruud la Grand 5-2. Kruiningen-De Noormannen 0-2 (0-1): Niels Dominicus 0-1, Niels Domi- nicus 0-2. De Meeuwen-Yerseke 3-2 (1-1): Ke vin Janse 1-0, Michel de Rooij 1-1, Ro- dy Bakker 1-2, Martijn Blommaert 2-2, Robin Dek 3-2. DFS-SKNWK 2-0 (1-0): Jeroen Gref- kens 1-0, Pieter de Munnik 2-0. Bijzon derheden: rode kaart (2x geel) voor Oleg Bondarenko (SKNWK). 1 KoudtkerkelV*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85