langs mooiste plekjes 5 Gezellige drukte tijdens feestweekend 500-jarig bestaan Breskens M ZATERDAG 8 MEI 2010 Dieselspoor van Terneuzen tot Hulst Man onwel door rook bij brand in keuken Gervinsland is beste klimaatstraat Zeeland Café ontruimd na rookontwikkeling Oud-Stippiegangers gingen op herhaling UNIEKE TOERTOCHT toeristisch op de kaart Girodltalia maandag 12 april 2010 Z TERNEUZEN De brandweerkorpsen van Terneu zen en Hulst zijn zaterdagochtend een tijd bezig geweest met het op ruimen van een dieselspoor op de weg van Hulst naar Terneuzen. Er werden drie blusvoertuigen inge zet. Het verkeer ondervond tijdens de werkzaamheden enige hinder. De veroorzaker van het dieselspoor was vermoedelijk een lijnbus tus sen Hulst en Hoek. BRESKENS Een bewpper van een woning aan de Dorpsstraat in Breskens is zater dagavond na een keukenbrand voor onderzoek opgenomen in het ziekenhuis. De man had rook ingea demd. Om 18.50 uur werd de brandweer gealarmeerd. Het vuur was snel on der controle, maar er is wel flinke roet- en rookschade in de woning. De oorzaak is mogelijk een overver hitte wasdroger. MIDDELBURG De straat Gervinsland'uit Middel burg is winnaar geworden van de Zeeuwse editie van de klimaat- straatcampagne. Van de 171 straten die in Zeeland meededen aan de campagne winnen 15 straten een gratis klimaatstraatfeest. Als twee de eindigde de Walsoordense straat uit Walsoorden en als derde de Vrijburgstraat uit Vlissingen. In Zeeland deden 25 straten mee. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst HULST De eigenaar van Café 't Raedthuijs heeft in de nacht van vrijdag op za terdag zijn zaak ontruimd ont ruimd nadat er een flinke rookont wikkeling ontstond in de kelder. De brandweer rukte met twee tank autospuiten en de hoogwerker uit. Bij aankomst stond de kelder vol rook, er was echter geen vuur te zien. Na een uitgebreide zoektocht kon geen oorzaak worden gevon den van de rook. KOEWACHT Zo'n tweehonderd bezoekers gin gen zaterdagavond in het onderko men van de Jeugd Ontspanning Koewacht flink uit hun dak bij de 'Stippie returns' party. In de jaren '70 en '80 van de vorige eeuw was Stippie in Koewacht een wijd en zijd bekende jeugdsoos. Ruim 25 jaar geleden ging Stippie ter ziele. Veel soosgangers van toen waren er zaterdag. door Wilma Valk BRESKENS - „Kunnen jullie dan sen?" Het antwoord op deze vraag van kabouter Plop zaterdagmiddag in de feesttent op het Spuiplein was duidelijk: de kinderen van Breskens kunnen niet alleen goed dansen, maar ook heel hard roe pen. Het optreden van de bekende keibouter en Piet Piraat was een on- ^Meel van het feestweekeinde (AV'sêjde Bressiaanders in het kader zen) 3.430 jaar Breskens. ,3.,4iz'2j' van dit weekeinde was Wilfred JoosSü. mon van de Griffsvond met een dn- Verkaart (Vlissingen) de jongere jonge- (Middeiburg) 3.45.01, jos de overhan diging van jubileummunten, gesla gen en aangeboden door Schelde- munt, aan een aantal sponsoren, door de voorzitter van de Stich ting de 500 jaar Breskens, Rein Leentfaar, begonnen de verdere evenementen. De kinderen genoten van het opre den van de artiesten. Ze deden vooral aan alle spelletjes mee, want er waren prijzen te winnen. Wie wil er niet een kaboutermuts, een piratenkraag of een baard? Na het feest met de kabouters en de piraten gingen de activiteiten haast naadloos over in een disco voor iedereen met Gino en de Bull doze Band in de feesttent. Tot laat in de nacht schalden de klanken van de muziek over het plein en de omliggende straten. Ook veel decibels, kregen de inwoners van Breskens op zondagmiddag te ver werken. De Red Lion Pipe Band uit Maldegem (B) was met twaalf leden present om de optocht van 22 oude legervoertuigen luister bij te zetten. „Een doedelzak is goed voor 120 decibel," wist hun leider, pipe-majoor Walther Wey- meersch. Al voor het eerste optre den verzamelden zich haast twee honderd toehoorders in de feest tent. De Schotse muziek werd afge- wisseld met zang van Bressiaander Kabouter Plop vermaakt de kleinsten tijdens de festiviteiten in het kader Jaap Smoor. van 500 jaar Breskens. foto Mark Neelemans MEER INFO EN INSCHRIJVEN: uuww.girotoertocht.nl AFSTANDEN: 30 KM - 80 KM - 150 KM milie De Letter die asperges kweekt. Het seizoen is dan in volle gang." De Dorpswandeling is grotendeels door Piet Apers samengesteld en leidt langs specifiek plekjes in het dorp. Langs kunstwerken en hui zen waar een verhaal achter zit. Maar ook langs het atelier van kun stenaar )ean Kamps. Maar Apers en Van Waes werken nog aan een tweede route. Dat wordt een wandeling langs vroege re winkels, cafés en bedrijfjes. Het fotoboek zet naast elkaar hoe het vroeger was en hoe het er nu uit ziet. Van Waes heeft in zijn archief zo'n 5000 dia's van oud-Koe wacht. „Als we het nu niet doen, dan weet niemand meer hoe het was." Er wordt nog gewerkt aan vijf 'Ommetjes', wandelingen van een kilometer of zes rond Koewacht. Zaterdag kon er eentje ingewandeld worden, de Mosseldreefroute, die deels over Belgisch grondgebied gaat. De andere Ommetjes zijn nog niet afgerond. Van Waes: „Je moet over particulier grondgebied en er wordt nog onderhandeld met pachters en eigenaren om daar voor toestemming te krijgen. Som mige pachters vragen garanties over zaken als prullenbakken en zo. Logisch." De routebeschrijvingen van de Ommetjes zijn binnenkort ver krijgbaar bij de VW-folderpun- ten. Alleen, die zijn er nog niet in Koewacht, maar er wordt aan ge werkt. Een kennis van Etien van Waes verbaasde zich over de pogingen van de werkgroep om het vlassers dorp in de toeristische kijker te zet ten. „Koewacht? Wie komt daar nou naar toe? Wat kun je daar nou gaan doen?", vroeg hij zich af „De routes bewijzen dat we hier best veel leuke plekjes hebben die inte ressant zijn voor bezoekers", zegt Van Waes. De routes en folders zijn verkrijg baar bij de VW kantoren in de re gio en ook bij een aantal campings net over de grens. De routebe schrijvingen van de fietstocht en de dorpswandeling kosten 2,50 eu ro. De Ommetjes zijn gratis. PÓ_ de route de fietsers langs overblijf selen uit de rijke vlashistorie van Koewacht, mooie kreken en dij ken. Om bloeiend vlas te zien was het zaterdag nog te vroeg. Fietsers passeren ook de hoogste nog be staande luchtwachttoren van Ne derland. Gebouwd in de jaren vijf tig al observatiepost tegen laag vlie gende vliegtuigen van het War schaupact. De toren is particulier eigendom, maar in Koewacht ho pen ze dat de gemeente het gevaar te over neemt. Na een opknap beurt zou de toren dan eens per maand toegankelijk moeten wor den voor het publiek. De VW Zeeland heeft de Koe- wachtse tocht opgenomen in het programma voor de nationale fiets maand in mei. Van Waes: „Toch leuk dat ze kiezen voor onze fiets route. Er komen dan ook een paar extra stopplaatsen, zoals bij de fa foto Huib de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81