PZC 3 Politie rekent op 1600 bekeuringen Parkeersysteem weer in de lucht scp 'teleurgesteld en verbaasd' 14 en 15 16 en 17 Staande ovaties voor Trijntje en The Young Ones over opening AH Axel op zondag Vlas- en Fortenroute scheidt natte van droge kant Maandag 12 april 2010 Voorjaarsfestival Centree biedt serie primeurs Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WERKPLAN TERNEUZEN Naar verwachting worden dit jaar 34 hennepkwekerijen opgerold door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Temeuzense poli tie verwacht dit jaar meer dan 1600 bekeuringen en processen-verbaal uit te schrijven Dat blijkt uit het werkplan van de politie voor dit jaar. De doelstelling is dat er dit jaar 205 mensen op de bon gaan voor door rood licht rijden, 376 automobilis ten voor het niet dragen van een gordel en 184 bromfietsers voor het niet dragen van een helm. De poli tie verwacht 164 verkeersdeelne mers te bekeuren die te diep in het glaasje hebben gekeken. De alcohol controles richten zich met name op bezoekers van sportkantines. De mensen ervaren overlast als een vervelend probleem dat het veilig heidsgevoel en de leefbaarheid sterk negatief beïnvloedt. Boosdoe ners in de kraag grijpen is volgens de politie een belangrijk instru ment om overlast te verminderen. De wijkpolitie verwacht dit jaar 195 bekeuringen uit te schrijven voor het veroorzaken van overlast. Spe ciale aandacht krijgen wildplassen op en langs de weg en het nuttigen van alcohol op straat. Daarnaast gaat het politiewerkplan uit van het uitschrijven van 438 processen verbaal voor het overtre den van gedragsregels in het ver keer, slechte verlichting van voertui gen, baldadigheid en openbare dronkenschap. Op het gebied van Teefbaarheidsza- ken' worden ook nog 73 bekeurin gen verwacht. Het betreft eenvoudi ge milieuovertredingen die de vei ligheid en leefbaarheid binnen de wijken bedreigen, zoals dumpen van huisvuil en afsteken van vuur werk. In het kader van het terug dringen van 'eenvoudige milieucri minaliteit' worden 21 processen ver baal verwacht. In het kader van de strijd tegen overlast van de handel en het ge bruik van verdovende middelen worden dit jaar tien drugscontroles gehouden. Daarnaast vinden er vijf grensoverschrijdende Etoile-contro- les plaats. Dat zijn gerichte acties om de overlast van coffeeshopbe- zoekers en drugstoeristen tegen te gaan. De politie denkt dit jaar 34 hennepkwekerijen op te rollen. Ter bevordering van de veiligheid in het winkelgebied Zuidpolder voeren de wijkteams van de politie extra surveillances uit. Dit om de criminaliteit te bestrijden en over last en verloedering tegen te gaan. Ook bedrijfsterreinen worden extra in het oog gehouden. HULST - Staande ovaties voor Trijntje Ooster- noten 1200 muziekliefhebbers zaterdagavond programma, met verschillende eigen solisten. Arno Kramer na afloop. Op 27 november spe- huis en het orkest The Young Ones onder lei- ook nog van een verrassend gastoptreden van Daarna bracht Trijntje Oosterhuis een ge- len The Young Ones in het Scheldetheater in ding van dirigent John Curfs. In een uitver- de Hulster violist Matthieu van Bellen. Voor slaagd miniconcert. „Na de middagreptitie wis- Terneuzen met Edsilia Rombley, de schoonzus kochte Noordhal van Den Dullaert in Hulst ge- de pauze speelden de Young Ones een eigen ten we dat het wel goed zat", zei voorzitter van Trijntje. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten HULST - Het parkeerverwijssys- teem in en om de Hulster binnen stad is weer actief Bezoekers wor den geïnformeerd als een parking ")1 staat en worden dan geleid •ar parkeerterreinen waar nog plaatsen beschikbaar zijn. 3 ^ohniek van het systeem is ver- Wiifret De belangrijkste verande- mon van een en ancjer niet meer Verkaart (vi^. (Middelburg) 3)<Jmgen verloopt. De verwijzingen worden nu door gevoerd via een GPS-systeem. Dit zorgt er volgens de gemeente voor dat de jaarlijkse kosten behoorlijk zijn gereduceerd. Het oude sys teem kostte per jaar zo'n 24.000 euro, nu is dat nog maar enkele honderden euro's. Daarnaast is de verlichting vervan gen door een energiezuinig ledsys teem. Als millenniumgemeente hecht Hulst daar bijzondere waar de aan. Op de vernieuwde borden kunnen nu ook meer verschillen de teksten worden geplaatst. Zo be staat - naast de mogelijkheid om wegafsluitingen te vermelden - nu ook de ruimte om activiteiten te vermelden. Als er geen tekst wordt getoond vermeldt het systeem au tomatisch de datum en tempera tuur. Het aantal borden is niet gewij zigd. Ook de plaatsen waar de ver schillende verwijsborden staan zijn ongewijzigd. TERNEUZEN - De fractie van de SGP in de Temeuzense gemeente raad is 'teleurgesteld en verbaasd' dat de Albert Heijn supermarkt in Axel ook op zondag open gaat. „Dit tast de zondagsrust aan die voor Axel karakteristiek is", betoog de Martin Stouten in de commis sie Bestuur en Middelen) Volgens hem is het ook in strijd met een 'herenakkoord' dat jaren geleden in de voormalige gemeente Axel gesloten is. Toen spraken de Axel- se ondernemers af hun winkels niet op zondag te openen. Dit met uitzondering van het meubelbe drijf Pot. „We hebben afgesproken dat we de zondagochtend respecteren om de kerkgang niet te verstoren", rea geerde wethouder Pim Broekhuij- sen. „Voor de rest staat het Albert Heijn vrij om op zondag de win kel open te houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79