Van der Hooft voldoet aan de 38 Hockeyers Vlissingen en Olympia zijn op schot in de vierde klasse Stijn van Driessen naar halve finale Walhout verovert Nederlandse judotitel Lisa Kuiper pakt titel met CBV Binnenland De Bruijn kampioen met topteam Turnster Joëlle Dhanis zeker van halve finale BAANATLETIEK Ronnie Overgaauw behaalt Zeeuwse titel op de 3000 meter Nationale titel Berry Dallinga driebanden klein maandag 12 april 2010 WADDINXVEEN THOR-turner Stijn van Driessen (junior 2/derde divisie) heeft zich via een vierde plaats in Waddinx- veen geplaatst voor de halve finale van het NK turnen. Hij behaalde precies 68,oo punten. Dit opgeteld bij zijn eerdere resul taat van vorige maand in Zutphen, wist hij als derde de halve finale te bereiken. In het weekeinde van 29 en 30 mei wordt de halve eindstrijd afge werkt in Waspik. Daar strijden zes- tien turners voor een plaats in de fi nale in Emmen. EINDHOVEN Chantal Walhout (Judo Goes) is Ne derlands kampioen judo geworden bij de semi-aspiranten. De twaalfja rige judoka uit Stavenisse, die uit kwam in de klasse tot 57 kilo, won in de finale van de kampioen van "Zuid-Holland, Vera Tousain. Wal hout won door middel van drie straffen (waza-ari). Mauk Moer man uit Goes werd vijfde in de klasse tot 50 kilo. Sportschool Geelhoed behaalde met drie judoka's de top 10; Jur Bommelje, Julien Nienhuis en Leo- nie Blaakman. BARENDRECHT Basketbalster Lisa Kuiper is met CBV Binnenland rayonkampioen geworden in de categorie onder 20 jaar. Zaterdag werd Black Eagles met 72-57 verslagen. Kuiper is met haar team ook nog in de race voor de rayonkampioen schappen onder 18 jaar en kan zich uiteindelijk plaatsen voor het NK. De Vlissingse speelt sinds dit sei zoen bij de Zuid-Hollandse forma tie. Daarvoor was ze actief bij BC Vlissingen. HHAARLO Cubri Etikon, met onder andere Jean Paul de Bruijn in de gelede ren, greep voor de vijfde keer op rij de titel in de eredivisie van de top- teamcompetitie. De ploeg won met 4-2 van Buiting Staalconstructie en met 6-0 van BV De Jol. Cubri Etikon is met deze overwin ning één ronde voor het einde kam pioen van Nederland. De slotpartij tegen De Jol was een makkie. De drie partijen werden in zes beur ten uitgespeeld. Jean Paul De Bruijn uit Hulst won het bandsto ten in drie beurten. ROTTERDAM Turnster Joelle Dhanis van EMM uit Terneuzen presteerde goed tij dens de kwartfinale van het ABN AMRO Turntoernooi in Rotter dam. Zij werd eerste in haar catego rie pupillen 2 op het niveau tweede divisie en plaatste zich daarmee voor de halve finale, op zaterdag 25 april in Terneuzen. Dhanis werd tweede op balk en vloer en liet op sprong 13,775 noteren. Dankzij een fraaie brugoefening nam ze de eer ste plaats in het totaalklassement over, met een score van 55.707. door Sjaak Sinke OOSTBURC - Tijdens de goed bezet te wedstrijd voor de baancompeti- tie atletiek in Terneuzen ging zater dag bij het verspringen alle aan dacht uit naar Joeri van der Hooft. De atleet van de Wielingen wilde in eigen omgeving een goede pres tatie neerzetten. Van der Hooft kampte in de aan loop echter met griep verschijnse len. Een dag voor de wedstrijd had hij meer dan 39 graden koorts. Met een paar paracetamolletjes in het lijf stond hij zaterdag toch bij de verspringbak. Met wat rugwind liet hij bij zijn eerste sprong een prima afstand van zes meter en 77 centimeter aantekenen. Dat was slechts tien centimeter onder zijn beste indoorsprong waarmee hij tweede werd op het NK bij de B-junioren. De volgende twee sprongen waren met 6.63 en 6.54 iets minder. In zijn laatste sprong wist hij zich nog één keer op te la den en raakte het zand in de zand bak na zes meter en 82 centimeter. Helaas raakte zijn grote teen de rand van de afzetbalk en de rode vlag van jurylid Marc van Vlier- berghe ging onverbiddelijk om hoog. Toch was Van de Hooft tevreden met zijn optreden in Oostburg en de zeven meter overbruggen lijkt een kwestie van tijd. De tweede man bij het verspringen bij de jon gens B was Robin Geschiere (Dy namica), die met een voor zijn doen prima vijf meter en 83 centi meter een meter moest toegeven op Van der Hooft. Daarna testte Van der Hooft nog even zijn snel heid op de 100 meter met een win nende tijd van 11.7 seconden. Ge zien de flinke tegenwind was dat een knappe prestatie. Het Zeeuws kampioenschap 3000 meter ging bij de mannen naar Ronnie Overgaauw (Dynamica). De eerste kilometer had hij nog enige tegenstand van Tommy Staal, die op de eerste kilomter een tijd van 3,05 minuten klokte. Vervolgens nam Overgaauw de Joerie van der Hooft in actie tijdens het verspringen. kop over en liep de tweede kilome ter in 2.59 om te finishen in negen minuten en drie seconden. „Dat viel me alles mee", liet Overgaauw weten na de eerste drie kilometer die hij-ooit op de baan had gelo pen. „Er zijn natuurlijk beter lo pers in Zeeland, zoals Tim Pleijte en Michel Schrier, maar deze titel nemen ze me niet meer af" Staal pakte de zege bij de jongens B in een prima tijd van 9.13.9. Ma- riska Bun (RKHAV) was erg sterk bij de meisjes B. Ze won de 100 meter, het verspringen en het ko gelstoten en moest op discus 'al leen haar clubgenote Kylie de Beu- Ie voor laten gaan. Bij het versprin gen noteerde Mariska Bun een af stand van 5 meter en 32 centime ter, waarmee ze het 30 jaar oude RKHAV-clubrecord van Christian Lauwers met één centimeter verbe terde door Peter Snelders HULST - Na enkele mindere resulta ten boekte het vrouwenteam van Rapide weer winst in de tweede klasse van de hockeycompetitie. Op eigen veld werd Goirle met 2-1 verslagen. Een klasse lager moest Vlissingen buigen (5-0) voor koplo per Pelikaan. Vrouwen. Tweede klasse Rapide-Goirle 2-1 (0-1): In de eer ste helft kwam Rapide niet in het vertrouwde ritme. Na de doelwis- seling speelde Rapide energieker. Dat resulteerde na een kwartier in de gelijkmaker van Tatsjana van den Eynde. Tien minuten later scoorde Kelly van Haperen vanaf de rand circkel met een fraai schot het winnende doelpunt. Derde klasse. Pelikaan-Vlissingen 5-0 (3-0): Het technisch zeer vaardige Peli kaan was een maat te groot voor de bezoeksters. Vlissingen probeer de op basis van inzet de schade zo beperkt mogelijk te houden. Vierde klasse Olympia-Teteringen 2-2 (1-0): Diep in de eerste helft kwam de thuisploeg op 1-0 door Valerie leandor. Na de rust ontwikkelde Olympia meer druk. Toch scoorde Teteringen uit één van de schaarse counters de gelijkmaker. Tien mi nuten later liet Leonie Agten 2-1 aantekenen. Vrij snel daarna coun terde Teteringen naar 2-2. Mannen. Vierde klasse Olympia-DDHC 5-1 (1-0): Olym pia kwam eigenlijk geen moment in de problemen. Toch hield een fysiek stevig spelend DDHC lang de nul vast. Pas kort voor de rust opende Ingvar Neve de score. In de tweede helft werd de druk van de thuisploeg steeds groter. Door treffers van Sander Vermeere en Gijs Schueler werd het 3-0. Bij die stand scoorde DDHC tegen. Daar na bepaalden Ingvar Neve en Eric Vroon de eindcijfers op 5-1. Vlissingen-De Dommel 5-1 (2-1): Vlissingen begon wel moeizaam maar liet De Dommel geen mo ment in de wedstrijd komen. Na twaalf minuten zorgde Frank de Schmidt voor 1-0. Toen Jesse van der Zanden in de twintigste mi nuut via een fraaie sleeppush 2-0 liet noteren leek het pleit beslecht. Toch kreeg De Dommel bij één van de spaarzame aanvallen nog voor de rust aansluiting. In de tweede helft stelde de thuisploeg echter direct orde op zaken. In de eerste minuut liet Max Dieleman met een tip in 3-1 noteren. Daarna bouwden A-junior Stephan Jasper- se en aanvoerder Rens van Hoek de voorsprong uit naar 5-1. ENSCHEDE - Berry Dallinga uit Sluis kil is voor de tweede keer in zijn carrière kampioen van Nederland geworden in het driebanden klein extra klasse. John Schollik uit Al melo werd tweede en Stefan Len- ting uit Denekamp derde. Na een stroeve start ging het tot de zesde ronde crescendo voor Dal linga. Toen verspeelde hij zijn on geslagen status en werd het nog een spannende slotfase. De finale had alles wat die moet hebben. Dallinga opende als een raket en vloog naar een tussenstand van 36-13 na tien beurten. Dat was me de te danken aan de hoogste toer- nooiserie van veertien, maar tegen stander Jetten vocht zich terug met een serie van twaalf Dallinga bereikte als eerste de finish en pak te de titel met twaalf punten en 1.294 gemiddeld. „Ik heb hier heel goed gespeeld. De finale heb ik als een roes beleefd", zei Dallinga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78