»o 37 Tennisteam 't Halve Maantje opent met gelijkspel tegen concurrent Boot en Gijsel sterke winnaars in Rilland Onverslijtbare winnaar in Ronde van Nisse Alarmbellen rinkelen bij Mytilus Topteam loopt twee keer tegen nederlaag aan maandag 12 april 2010 jl £.1 Mark Boot was ongenaakbaar en won beide MX 2-manches in Rilland. foto Willem Mieras door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De tweede club wedstrijd motorcross van de Mo torclub Rilland kende zaterdag ster ke winnaars in Mark Boot uit Burgh-Haamstede (MX 2) en Roy Gijsel uit Heikant (MX 1). Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke won de 65cc en Carsten Goedegebure en Marvin Boone uit Yerseke haal den het podium in de 85CC. Na het vallen van het starthek in de MX 2 was het in beide manches meteen duidelijk dat Mark Boot zijn zinnen had gezet op de over winning. Met ruime voorsprong won hij beide races. De strijd om de tweede plaats werd een prachtig gevecht tussen de Brabanders Rinnie van Linden en Mike van Ham. Herwas de laat ste die aan het langste eind trok door een sterkere tweede heat. Aanvankelijk nam ook Stefan Ha- ge uit Goes, terug van een zware knieblessure, deel aan deze strijd. Hij koos echter eieren voor zijn geld en nam in beide heats genoe gen met de vierde plaats, telkens gevolgd door Marco Pennings uit Tholen. In de MX i-klasse was Roy Gijsel een maatje te groot voor iedereen. Met grote overmacht schreef hij beide manches op zijn naam. door Wim de Vos NISSE - Zeker twintig uitgetelde renners hingen zaterdag na afloop over de dranghekken om bij te ko men van de vermoeienissen in de enerverende Ronde van Nisse. Eén man was niet kapot te krijgen. Vorige week al werd Erik Ver- eecken in 's-Heerenhoek kam pioen van TMZ en in Nisse voeg de de Hulstenaar een nieuwe triomf toe aan zijn indrukwek kende palmares. De renner uit Zeeuws-Vlaanderen heeft in het verleden al meer dan eens bewezen zware wedstrijden goed aan te kunnen. Soms leek het er wel op of hij meerdere le vens had. Zo'n dag had Vereecken zaterdag ook in de Zak van Zuid-Beveland. Vanaf het eerste wapengekletter was hij erbij. „Ik rijd al sinds de De strijd om de tweede plaats was het aanzien meer dan waard. Het was uiteindelijk Boy Stockman uit Terneuzen die het haalde. In de eerste manche zag het daar niet naar uit, want het waren Erik van der Wekken uit Zierikzee en Casper Ovaa uit Oost-Souburg die de beste papieren hadden. Tegen het einde van deze heat slaagde Stockman er nog in om Ovaa te achterhalen. Van der Wekken hield op de finish echter nog een half wiel over. In de tweede manche had Stock man een betere start. Hij kwam al spoedig op de tweede positie te recht, voor Van der Wekken. Ovaa had dit tweetal al in een eerder sta dium moeten laten gaan. In de 85a: reden de Yersekenaren Carsten Goedegebure (tweede) en Marvin Boone (derde) een sterke wedstrijd. Zij konden echter het tempo niet bijbenen dat Joel van Mechelen uit Prinsenbeek ontwik kelde. In de 65CC ging de winst naar Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Bij de veteranen was er een derde plaats weggelegd voor Ad Geldof uit Oostkapelle. In de clubklasse, met 31 deelne mers het drukst bezet, was Robert Janssens uit Rilland de beste Zeeuw op de tweede plaats. eerste wedstrijden ongelooflijk sterk", aldus Vereecken, die in Nis se gebruikmaakte van zijn grote er varing. Op het moment dat de kopgroep in de slotronde achterhaald werd, zette Vereecken nog eenmaal aan. Johan Padmos (Wissenkerke) schatte het gevaar als enige juist in en met zijn tweeën bleven ze de rest voor. De apotheose kwam er na een spetterende race die al snel openge broken werd door een tiental cou reurs. Daarbij Vereecken en Pad mos, maar ook Rein-Jan Elenbaas, Edzard van Ewijk, Jacco Ringel- berg, Johan Peemen en Arend Henzen. Die kopgroep ontstond na een breuk in de groep door een valpartij waarbij Stefan Borsboom (Hellevoetsluis) een sleutelbeen breuk opliep. De rest van het pelo ton wilde zich echter niet gewon door Sven Bakker MIDDELBURG - Hoewel het tennis team van 't Halve Maantje in Bre da gelijkspeelde tegen Markant (3-3), overheerste toch de tevreden heid. De Goesenaren pretenderen kampioenskandidaten te zijn en beschouwden Markant als een van de concurrenten. Toch, zo analyseerde Pascal van Driel, had er wellicht meer ingeze ten dan die 3-3. „We zijn niet echt ontevreden, maar de 4-2 was mo gelijk geweest", zei Van Driel, die daarmee doelde op de enkelspel partij van Bram Meulblok. Hij stond met 6-2 5-4 en 30-0 voor en verspeelde toch nog de wedstrijd met 6-2 5-71-6. Rinke van Remortel was uitste kend op dreef en won 'op één' met 6-3 6-2. Rikkert van der Wel verloor met 4-6 0-6, maar dat was een ingecal culeerd verlies vanwege een goede tegenstander aan de kant van Mar kant. Van Driel zelf won zijn enkel spel met 6-2 6-3. Het derde punt kwam op naam van het sterke dub- belkoppel Van Remortel/Dennis van 't Westeinde, dat bij een 6-4 t-o-voorsprong de tegenstander door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus wacht een spannende laat ste competitiewedstrijd. De regio divisionist is na de 4-0-nederlaag tegen Triade/VCT serieus in degra- datiegëvaar. De mannen van WS'92 hadden aan een 3-2-neder- laag voldoende om zich in de pro motieklasse van lijfsbehoud te ver zekeren. De vrouwen van WS'92 verloren met 4-0 van VCN/King Software 3. Triade/VCT-Mytilus 4-0 (25-11, 25-20, 25-18, 25-21): Met een smal le selectie ging de Goese formatie kansloos onderuit tegen de num mer drie van de rangschikking. nen geven, waardoor het verschil nimmer groot werd. In de slotronde kwam de aanslui ting er toch, maar Vereecken en Padmos hadden nog juist voldoen de over om te kunnen spurten om de eerste plaats. De zege ging naar Vereecken. zag opgeven. Omdat Van Driel en Walraven volledig kansloos hun dubbelspel verloren, eindigde de openingsdag in remise voor 't Hal ve Maantje. Zondag wacht thuis het team van Sjef uit Aardenburg. Van Driel: „Ook daartegen gaan we minimaal voor drie punten. Vooral als we de beide dubbelpartijen kunnen win nen, hebben wij een goede kans." In Zevenbergen zette Kapelle de eerste stap richting het mogelijke kampioenschap in de vierde klas se. Lobbelaer werd met 5-1 versla gen. Kapelle kreeg de zege allerminst ca deau. Stef Hermus en Emiel Gide- onse wonnen hun enkelspel in drie sets: Hermus met 6-4 3-6 6-1 en Gideonse met 6-2 1-6 7-6. Rem- co Paauwe won met 6-2 6-2. Al leen Eelco Eversdijk kwam niet tot een zege. De dubbelspelen (Her mus en Gideonse en Eversdijk en Paauwe) leverden het vierde en vijfde punt op. Yerseke deed goede zaken in de hoofdklasse van de districtscompe titie. De Bevelanders speelden in Vlissingen tegen DOS en wonnen met 2-4. Na de enkelspelen stond het nog Omdat Goirle, concurrent in de onderste regionen, met 4-0 won, hangt lijfsbehoud aan een zijden draadje. Mytilus bleef vooral passend on der de maat, waardoor aanvallend te weinig gevaar kon worden ge sticht. Triade/VCT beschikte bo vendien met veel lengte over een goed sluitend blok. Na een fikse tik in de eerste set bood een hard werkend Mytilus in de resterende drie sets meer tegen stand. Winst zat er echter geen moment in. Triade/VCT 2-WS'92 3-2 (25-18, 15"25, 14-25, 25-20,15-10): WS'92, afgereisd met slechts zes man, had aanvankelijk moeite met de enor- Johnny Janse uit Renesse won dankzij een knappe solo bij de amateurs B. Peter Mol (Kapelle) was de beste bij de amateurs 40+ en Angelo Verhagen uit Oss won opnieuw de S/P-klasse, waardoor hij niet langer in deze categorie mag uitkomen. 2-2. Jens de Koster won met 6-1 6-3 van Ferry Sonnemans en Ri chard de Witte versloeg Ronald van der Male met 6-1 6-1. Jeroen Bakx moest er met 3-6 3-6 af tegen Brian Dijkstra en Vincent Bol kon het niet bolwerken tegen Arthur Siereveld: 4-6 4-6. Bakx en De Witte vormden het eerste dubbelspelkoppel en haal den in drie sets de punten binnen. Met 4-6 6-2 6-1 werd gewonnen van Dijkstra en Erns-Dick Meyjes. Vervolgens sleepten De Koster en Bol met hun 6-0 7-6-zege op Sonnemans/Wilfred Meulmeester de eindoverwinning binnen. De tennissers van De Bongerd uit Kloetinge staan nog altijd bo venaan in de eerste klasse. Zater dag werd met 4-2 gewonnen in en van Domburg. Drie van de vier punten kwamen voort uit het enkelspel. Marlon Wisse won met 6-0 6-1 van Oscar Jacobs, Sjaco Nieuwenhuyze sleep te er in drie sets een punt uit te gen Ferdi Dolk (5-7 6-1 6-3) en Chris Schoneman had geen kind aan Toon Maranus: 6-16-0. Het vierde punt pakten Eric Kole en Erwin de Keyzer in het dubbel spel tegen Jacobs/Dolk: 6-4 7-5. me omvang van de speelzaal en be slissingen van de scheidsrechter. Na verlies in de eerste set hielp de oplopende foutenlast bij de thuis ploeg de Vlissingers in het zadel. Met twee opeenvolgende setzeges leek de wedstrijdzege binnen be reik. Triade/VCT profiteerde in de slotfase van de vierde set van fou ten op cruciale momenten en trok ook de laatste set naar zich toe. VCN/King Software 3-WS'92 4-0 (25-16, 25-15, 25-20, 25-23): De thuisploeg begon ijzersterk en overdonderde de Vlissingse vrou- wenploeg in de eerste twee sets. Daarna pas kon WS'92 wat meer tegenstand bieden, maar setzeges leverde dat verzet niet meer op. KWADENDAMME - De biljarters van Topteam 's Lands Welvaren liepen in de eredivisie twee keer tegen een nederlaag aan. Tegen De Peli kaan 1 werd het 2-4 en tegen J&B Küpers 0-6. De prestigestrijd om de derde plaats werd gewonnen door De Pe likaan, maar in de stand heeft 's Lands Welvaren nog twee punten voorsprong. Dat betekent dat de Bevelanders in de laatste dubbelronde nog stevig aan de bak moeten. Tegenstanders zijn dan Helmink en Buiting, waartegen de winst kansen reëel zijn. De Pelikaan neemt het dan op tegen De Jol (winstkansen) en De Eekhoorn (gelijkwaardige tegenstander). Een spannend slotweekeinde volgt dus nog voor Topteam 's Lands Welvaren. De nummers één en twee (Cubri en Küpers) zijn echter onbereikbaar. De renners jagen elkaar op in de enerverende Ronde van Nisse. foto Willem Mieras Y<WÏÏÈ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77