Tjoba temt koploper en lanceert TOP - BC Vlissingen en Volharding verliezen TITELSTRIJD In de eerste klasse G van de korfbalcompetitie verraste Tjoba met een zege op de koploper. Ook TOP deed daardoor goede zaken. Gelijkspel voor driebanders Hoondert Zilver De Jong op kampioenschap Salm wint Klute Trofee voor de tweede keer Vlaggen halfstok bij titels junioren van JVOZ maandag 12 april 2010 Met nog 5 competitieduels voor de boeg is Tjoba nu vierde, achter Nieuwerkerk, Rust Roest en TOP. „We hebben de wedstrijd gedisciplineerd naar onze hand gezet." Chris van Put, coach van Tjoba door JaapJan Ritsema GOES - De ene Zeeuwse korfbal club heeft de andere zaterdag een grote dienst bewezen. Door de winst van Tjoba op koploper Rust Roest mengt TOP, dat zelf van Merwede won, zich volledig in de strijd bovenin. Tjoba-Rust Roest 16-12: „Het was niet zozeer spectaculair, maar we hebben de wedstrijd wel gediscipli neerd naar onze hand gezet", ge noot coach Chris van Put na van de knappe overwinning van Tjoba op Rust Roest. Tegen een stevige bries in werkten de Bevelanders de Eindhovenaren van de kopposi tie af Vooral na rust (5-5) overtuig de Tjoba met schotkracht. Scores Tjoba: Gerben van Boven en Dirk-Jan Westmaas 5, Niels Westmaas 2, Esther van Boven, Johanneke Vleu gel, Marcel de Dreu en Carina West maas 1. Nieuwerkerk-Fortis 14-6: „Het liep voor geen meter", verklaarde coach Leonard Debbaut de schaar se productie. 1\vee overheersende verdedigingen hielden tot tien mi nuten voor tijd de 10-6 op het bord. De geflatteerde eindspurt was duidelijk voor de kwalitatief bovenliggende thuisploeg. Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Niels Bebelaar, Joyce Schoonaard en Jes sica de Boer 1. TOP-Merwede 8-5: Noemens waardig waren de twee punten, de manier waarop was weinig verhef fend. Kenmerkend was dat één vak in totaal slechts twaalf minu ten (op zeventig) aan aanvallen toe kwam, het andere vak lag lam. De gure wind was het enig denk bare excuus voor het .magere optre den. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Wilma de Ridder 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen 1 Olympia-Ondo 15-10: Hield On- do de thuisploeg de eerste 35 mi nuten nog binnen bereik, na de rust was het duel in no-time ge speeld. Ondo verkwanselde kan sen en zag door irritaties daarover het collectief in rook opgaan, waar door de wedstrijd definitief verlo ren ging. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart 2, Jeroen Mesu, Robbie Mesu, Ani ta Geschiere en Annemieke Koppelaar 1. Stormvogels-Ventura Sport 13-12: De 10-10-ruststand beloofde veel I voor de tweede helft. Alle aanval lende impulsen leken echter opge snoept, waardoor de spanning vooral verdedigend voelbaar was. Stormvogels had kansen om de koploper over de knie te leggen, maar liet dat na. Scores Stormvogels: Linda de Witte 4, Niek Peene 3, Arjen Schoe 2, Frank Peene, Angela Matthijsse en Kristian Gabriëlse 1. Togo-Scheldevogels 7-6: In een door wind beperkt speelveld gaf Togo aanvankelijk niet thuis tegen Scheldevogels. Na de donder- speech van coach Carlo De Waele toonde de Goese ploeg op karak ter haar andere gezicht en streek meer dan verdiend alsnog de j winst op. Scores Togo: Corné van Rooijen, Aman da Boelman, Jan-Kees Goossens, Mijke Tahapary, Marscha van Belzen, Anouk Hazelaar en Niek Meerman 1. Vios-Seolto 11-8: Vooral de Vlis- singse basisheren lieten zich ontre gelen door Vios, dat het magere korfballende vermogen compen seerde met fysiek. Ondanks een be ter tussenstuk was de frustratie te groot om de 5-0-achterstand nog om te buigen tot een positief resul taat. Scores Seolto: Daisy Verkerk 3, Anniek Reijnierse en Timme Provoost 2, Chris Mol 1. Tjoba (groene shirts) steeg zaterdag op eigen veld boven zichzelf uit en versloeg koploper Rust Roest met 16-12. foto Willem Mieras KWADENDAMME De driebanders van Hoondert/De Waard speelden in poule vier van de derde divisie gelijk tegen degra datiekandidaat 't Bierwinkeltje uit Terneuzen: 4-4. Richard de Bruin liet weer eens zien waartoe hij allemaal in staat is, hij noteerde 1.521. Frans de Koek won ook. Eddy der Weduwe en Bram de Waard kregen klop. OOSTERHOUT Wielrenner Timo de Jong uit Goes heeft in de Warande-jeugdronde in Oosterhout de vijfde plaats be haald in categorie 4. Hij maakte deel uit van een peloton van negen tien renners. Tevens werd het dis trictskampioenschap verreden, De Jong behaalde hierin de tweede plek. In categorie 6 eindigde Erik Boer (Wolphaartsdijk) als negende. Hij werd achtste van het district. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De pas negenjarige Annemijn Boogaard had zaterdag bij aanvang van de fi nale om de Klute Trofee van de ruiterclub Walcheren de beste pa pieren. Maar Wilma Salm kwam, zag en overwon. De amazone uit Yerseke schreef bij Stal de Kroo met Zazou voor de tweede keer op rij de competitie op haar naam. Salm eiste ook nog de dagprijs in de klasse Z en Mi voor zich op. Met haar debuut in Z gaf Salm er blijk van onder druk te kunnen presteren. Zij reed de San Re- mo-dochter Zazou met 65.29 pro cent naar de eindzege in de compe titie. „Ik had het mij natuurlijk wat gemakkelijker kunnen maken door met de overstap naar Z te wachten tot na deze finale", aldus Salm. „Maar dat wilde ik niet. Ik was met Zazou aan een nieuwe uit daging toe." VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen leden in de hoofd klasse een nederlaag bij Barons: 59-38. In Breda kwam BC Vlissingen goed uit de startblokken en nam een 6-9-voorsprong. Daarna had den de Vlissingse vrouwen geen antwoord op het harde spel van de thuisploeg. Barons liep uit naar 26-15 en dit verschil bleef gehandhaafd tot 37-26 bij rust. Na de pauze viel er weinig meer te genieten. Door het harde verdedi gen van de Bredase ploeg scoorde BC Vlissingen nog maar 12 pun ten. Barons scoorde ook weinig meer, waardoor de eindstand 59-38 werd. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 13, Melanie Dolfing 6, Romana de Rid der 6, Elisa Kuipers 4, Anouk van Pelt 3, Dorien de Witte 3, Linda de Paauw 2 en Mims Kole 1. De mannen van BC Vlissingen slo ten hun eerste seizoen in de eerste divisie af met een 80-82-zege op Barons. Daardoor eindigde het team met 22 punten uit 20 wed strijden op de zesde plaats. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 31, Benjamin Steenbeek 12, Dorde Ka radzic 10, Dennis de Paauw 9, Allard de Jong 7, Emilio Jangbahadoer 4, Stefan Schrier 4, Sjors van de Poel 3 en Raylin Jimenez 2. De mannen van Volharding leden een nederlaag in de eerste klasse A. Het thuisduel met Barons 2 ging met 60-67 verloren. Ook de vrouwen van Volharding kwamen niet tot in winst. Zij ver loren met afgetekende cijfers van Souburg 2: 62-31. KORTCENE - De Al- en Bi-elftallen van JVOZ (Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland) werden zaterdag kampioen. Eerst haalde Bl met een 4-0-zege op Dongen Bi het kampioenschap zonder puntenverlies (doelsaldo 130-3) binnen. Daarna won Ai met 6-0 van HW'24 Al. Spelers en begeleiders van de ij Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland kregen na afloop van de wedstrij den een witte roos. Ze werden neergelegd bij een in het clubhuis opgestelde foto van de onlangs om het leven gekomen Cihan Uysal, speler van JVOZ Al. Bij het verlaten van het sportcom plex hees Pearl Doesburg, trainer van JVOZ Al, ter afsluiting van een moeilijke periode symbolisch L de vlaggen die de hele dag halfstok hadden gehangen, weer naar de top.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76