Smerdiek trefzeker in vierde klasse: 9-0 kampioensfeest nu al vieren sport i 33 Gelijkspel Terneuzen tegen hekkensluiter Tholense Boys nadert leider na zege in topper TTC Middelburg op rand van degradatie Koploper verslaat vrouwen Oostkapelle Smerdiek verschalkt SSS in slotminuten TITELSTRIJD Alleen SPS kan koploper nog laten struikelen maandag 12 april 2010 OOSTKAPELLE Oostkapelle verloor zaterdag op ei gen veld van de koploper in de eer ste klasse van het vrouwenvoetbal, Ter Leede 2. De thuisclub gaf niet al te veel weg, slechts twee gaatjes in de defensie leidden tot een 0-2-ruststand. Lianne de Nooijer was dicht bij een treffer, maar haar vrije trap raakte het aluminium. Oostkapelle beperkte de schade na rust tot nog één tegentreffer: 0-3. KLAASWAAL De voetbalsters van Smerdiek boek ten zaterdag een-belangrijke zege op SSS: 1-2. Daardoor blijven ze in de race voor het podium in de der de klasse. SSS leidde bij rust met 1-0, daarna creëerde Smerdiek kans op kans. Tien minuten voor tijd werkte Mandy Roels de bal over de SSS-keepster en vijf minuten later zorgde Irini Brouwer voor 1-2. door Barry van der Hooft etten-leur - Ondanks een aanzien lijke hoeveelheid kansen, slaagde Temeuzen er gisteren niet in hek kensluiter Internos te verslaan. Het duel in de tweede klasse van het zondagvoetbal eindigde zoals het begon: o-o. Voor de ploeg van trainer Die- derik Hiensch lijkt er daardoor dit seizoen niets meer te halen. Een plaats bij de eerste drie, die recht geeft op promotie naar de eerste klasse, is niet meer haalbaar. Bij een overwinning in Etten-Leur had Terneuzen dat in theorie nog wel kunnen halen. Maar net als vo rige week maandag, tegen Dubbel dam, kwam het niet verder dan een gelijkspel. Op bezoek bij Internos, dat heel dicht bij degradatie is, speelde Ter neuzen zonder de geblesseerden door Klaas Verspoor middelburg - Smerdiek walste in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal over Chrislandia heen en lijkt klaar te zijn voor de tweede ontmoeting met SPS. Die ploeg klopte Stavenisse met 5-2 en moet zaterdag Smerdiek van het kam pioenschap zien af te houden. Waarde verloor met 3-2 bij WIK'57. Smerdiek-Chrislandia 9-0: Na 23 minuten opende Erik van Haaften van dertig meter de score voor de thuisploeg uit Sint Maartensdijk. Bij rust leidde de koploper door treffers van Leroy Pors, Andreas Vroegop en opnieuw Van Haaften, uit een strafschop, al met 4-0. Andreas Vroegop tilde in de twee de helft met twee goals de stand naar 6-0, waarna Remy Korthou- wer de marge naar zeven treffers tilde. Stefan Lindhout scoorde 8-0 en Korthouwer 9-0, maar daarna verzuimde Smerdiek om Chrislan dia op een nederlaag met dubbele cijfers te trakteren. WIK'57-Waarde 3-2: Dominique Reijnders opende in de eerste helft de score. De 15-jarige Remco Theunisse zorgde na de pauze voor de 2-0 en via Ferrie Berrevoets liep de thuis ploeg uit naar 3-0. Tien minuten voor tijd kreeg Waarde, na nota bene een overtre ding op WIK-speler Arjen Berre voets, een strafschop. Frank Lobbe- zoo zorgde voor 3-1. Via Maurice Hartshoorn kwam Waarde nog wel terug op 3-2, maar de tweede zege voor WIK'57 kwam niet meer in gevaar. SPS-Stavenisse 5-2: Stefan Bogers zorgde voor 1-0 en met een prach- Hoedekenskerke-SVD 2-2: Hoede- kenskerke zette SVD onder druk in de eerste helft, maar scoorde niet. Zelfs niet uit een strafschop, knap gekeerd door Rens Groefse- ma. SVD speelde op de counter en werd beloond met twee doelpun ten van Errol Walla. Richard Uit- terhoeve scoorde voor Hoedekens- kerke, maar de ploeg leek op ver lies af te stevenen nadat grote kan sen op paal en lat waren beland. Zes minuten in blessuretijd viel toch de gelijkmaker van lom Otte. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 2-2: Het eerste uur was voor Wemel- dinge, dat op 1-0 kwam door Pie- ter Bolle. Twee routiniers van Wolfaartsdijk brachten de wed strijd terug in evenwicht: Wilfred van den Dries en Arnold van Ge- merden scoorden kort na elkaar. De verdiende gelijkmaker voor Wemeldinge viel vlak voor tijd toen Roy leremiasse een klutsbal over de lijn tikte. Cadzand-'s-Heer Arendskerke 1-6: Bij rust was het 0-1 via Danny Nieuwenhuize. Na de hervatting scoorde Cadzand in eigen doel. Walter de Kok schoot raak uit een strafschop en liet even later zien het ook zonder penalty te kun- - nen. De tegentreffer van Marnix Martlè was knap, maar werd ge volgd door twee goals van Stefan van Sabben in de slotfase. Bevelanders-MZVC 2-2: De eerste helft was voor de thuisploeg, dank zij Sander van de Kreeke en een ongelukkig eigen doelpunt van MZVC. Na rust was Alexander Bom trefzeker uit een corner en zorgde Niels Versluis voor de gelijk maker. Apollo'69-ZSC'62 6-2: Vanaf de eerste minuut stond er een solide elftal op de been in 's-Gravenpol- der dat via Robin Braam en Jeffrey Otten een gat sloeg. Voor rust werd het nog 2-1 door Jos Erades. Het mocht niet baten voor de be zoekers, want Jeffrey Otten scoor de weer voor Apollo in de tweede helft, gevolgd door lohnny Schou- wenaar. De felheid van Apollo nam niet af integendeel: Sander Nagelkerke scoorde nog twee keer voor de thuisploeg, waarvan een maal uit een strafschop. Niels Burm en Roel Alberti. Jordy van Bremen had een basisplaats als aanvallende middenvelder en behoorde tot de betere spelers bij de rood-zwarten. Na rust liet aanvaller Fabian Wilson vier kansen liggen en werd een doelpunt van de ingeval len Maik de Wolf afgekeurd. Tegen de nummer laatst bleef de bril- stand daardoor op het scorebord staan. Titelkandidaat Goes sloot het thuis duel met concurrent RKJVV met dezelfde cijfers af Omdat Jeka met 1-0 van Ooster hout won is de club uit Breda ook nog in de race voor het kampioen schap. Internos-Terneuzen 0-0. Scheidsrech ter: G.H. Briene (Ingen). Gele kaart: Lars Vissers (Internos). Aantal toeschou wers: 100. door Tom Vennink tige treffer werkte ]an Deij, op aan geven van Jorn Elenbaas, de 2-0 binnen. Stavenisse kwam via Kees van Put te terug tot 2-1, maar door een doelpunt van lan-Pieter Bevelan der stond het bij rust 3-t. Na een uur spelen zorgde Bogers met zijn tweede treffer van de middag voor de 4-1. Lorenzo van Haaften tekende nog wel voor 4-2, maar Jan-Pieter Be velander zorgde zeven minuten voor tijd voor de 5-2. Mevo-Vrederust 2-1 (1-1). Matthijs Heeres 1-0, Marcel Brouwers 1-1, Belal Alashkar 2-1. ZPR'84-Halsteren 5-0 (3-0). Mourad Gu<;un 1-0, Rachid Achabar 2-0, Mou rad Gti^un 3-0, Erkan Bicil 4-0, Mourad Gu^un 5-0. FSV-Brouwershaven 3-0 (2-0). Bas van Sprundel 1-0, Wiebe de Kok 2-0, Wiebe de Kok 3-0. middelburg - De derde klasse B van het zaterdagvoetbal stevent af op een zinderend slot af na de overwinning van Tholense Boys op koploper Good Luck. Internos had vrije doortocht tot de kopposi tie, maar Rillandia gooide roet in het eten en won met 1-0. Ook WHS heeft nog kans op het kam pioenschap na de 3-0-zege op Olympia'6o. Vijf ploegen staan nu binnen vier punten van elkaar met nog twee wedstrijden te gaan. Good Luck-Tholense Boys 1-2: Het duel tussen de titelkandidaten ging gelijkop richting de rust. Niels Hopmans kopte de bal voor Tholense Boys binnen, Bart Buijks schoot raak aan de andere kant. Good Luck kwam sterk uit de kleedkamer. De Brabantse spitsen scoorden echter niet uit hun kan sen, waarna de bezoekers hun kans schoon zagen. Ronnie de Graaf zette voor op Reinier de Groen, die het winnende doel punt maakte. Het verschil met Good Luck is nu nog maar één punt met nog twee duels in het vooruitzicht. Noad'67-DVO'6o 4-0: Noad was negentig minuten lang oppermach tig. Toch vlogen de vonken er nog niet van af in de eerste helft, waar in Lars Steijn van het veld werd ge stuurd na twee gele kaarten. Zijn ploeg kon echter met een minie me voorsprong gaan rusten dank zij een succesvolle soloactie van Frank den Engelsman. Noad werd een strafschop toebedeeld in de tweede helft, waaruit Remy van Herk de 2-0 scoorde. Frank den En gelsman schoot nog tweemaal raak in het laatste halfuur. Krabbendijke-Beek Vooruit 7-3: De eerste drie treffers waren voor Krabbendijke; Martin Bal scoorde tweemaal, Danny Weber eenmaal. Beek Vooruit creëerde veel kansen in de tweede helft, maar kwam niet dichterbij dan 4-2. Krabbendij ke bouwde de voorsprong uit door doelpunten van Chris-Ian Jansen, Danny Weber en Martin Bal en wederom Danny Weber. Rillandia-Internos 1-0: Rillandia profiteerde van de talloze gemiste kansen door de nummer twee in de competitie. Het doelpunt voor de thuisclub viel al in de eerste helft toen Arjan Koopmans een vrije trap prachtig binnenschoot. Drie opgelegde kansen liet Inter nos daarna onbenut. WHS-Olympia'60 3-0: WHS vloog uit de startblokken en stond na zes minuten al op voorsprong na het doelpunt van Robin van Dijke. Perry Snoep assisteerde Van Dijke en mikte in de tweede helft de bal op het hoofd van Matthijs Bruynzeel, die bekeken de 2-0 bin nenkopte. De derde treffer kwam voort uit een poeier van Patrick van Schetsen. Vanaf dertig meter knalde hij de bal in de kruising. Mehmet Dolma van Rillandia (links) in actie tegen Internos, dat verrassend met 1 -0 werd verslagen. foto Willem Mieras middelburg - De kansen van de ta- feltenissers van TTC Middelburg op een langer verblijf in de eerste divisie leken zaterdag tegen het eind van de middag een eind ver keken. TTCM moest in de voorlaatste wedstrijd tegen kampioenskandi daat Avanti flink wat punten sprokkelen om in het spoor van concurrent SKF te blijven, maar keek tegen een 0-6-achterstand aan. Door drie van de laatste vier partijen te winnen bleven de kan sen op behoud enigszins levend: 3-7. Totdat de uitslag van de twee uur later gestarte wedstrijd tussen Charybdis en SKF bekend werd. SKF won met 4-6, waardoor de achterstand van TTCM nu vier punten bedraagt. Het eerste mannenteam van Arne- muiden heeft uitstekende zaken gedaan in de strijd om lijfsbehoud van de tweede divisie tafeltennis. Concurrent TOV werd met 8-2 aan de kant gezet. Het al gedegradeerde SAR ging in eigen huis met o-io ten onder te gen het ook nog voor behoud strij dende Renata. De vrouwen van SAR verloren met 4-6 van Dordrecht. De Zeeuws-Vlaamsën zullen eindigen in de middenmoot van de tweede divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73