321 sport Goes doet zichzelf tekort met 0-0 Heinkenszand kan Robur is dicht bij de titel Nederlagen Patrijzen en Luctor, titel Axel Aardenburg houdt Halsteren op afstand maandag 12 april 2010 MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal heeft Ro bur na de 8-2-overwinning bij DZC'09 nog vier punten uit de laatste drie wedstrijden nodig om zich kampioen te mogen noemen. DZC'09-Robur 2-8: Bij rust was het 0-5 dankzij Dennis Weijers (2x), Riche Anbeek, Alex van Don gen en Erik lansen. Na tegentref fers van Fred van der Helm en Robbert Uijl herstelde de lijstaan voerder zich en liep uit naar 2-8 via opnieuw twee treffers van Den nis Weijers (beiden uit een straf schop) en één van Dennis Kats- man. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 1-4: De bezoekers, nummer twee op de ranglijst, openden al na vier minuten de score via Jasper Ver donk: 0-1. Ouwerkerk kwam op ge lijke hoogte door een treffer van Erwin van de Maas, die profiteer de van de verwarring bij de Boys toen een speler van de thuisploeg geblesseerd op het veld lag en Ou werkerk zelf doorvoetbalde. Pas een kwartier voor het einde kwam Lebo opnieuw op voorsprong dankzij Jasper de Baar, normaal doelman maar nu ingevallen als spits. Jeffrey Jansen scoorde daar na nog twee keer. Kwadendamme-Hansweertse Boys 1-1: Halverwege een eerste helft met weinig kansen voor bei de ploegen klapte de buitenspelval bij de thuisploeg te laat dicht en kon Frank Quakkelaar 0-1 aanteke nen. Kwadendamme kwam na rust uit een hoekschop langszij via Rik Peeters: 1-1. Daar bleef het bij. Val Aan-Vosmeer 0-0: De thuis ploeg deed zijn naam eer aan, maar toonde zich tevens meester in het missen van kansen. Vos meer was alleen enkele keren ge vaarlijk uit dode spelmomenten. Volharding-Renesse 1-1: Roy Ars bracht bij een uitval in de tweede helft de thuisploeg aan de leiding: 1-0. De bezoekers kwamen op gelij ke hoogte door een rake kopbal van Remco Wandel na een fraai opgezette aanval: 1-1. middelburg - In de derde klasse A van het zondagvoetbal eindigde de topper tussen Halsteren en Aar denburg gisteren in 1-1. Daardoor blijven de Zeeuws-Vlamingen met twee punten voorsprong de rang lijst aanvoeren. HW'24 won met minimaal ver schil van MOC'17 en blijft hier door uitzicht houden op de na- competitie. Datzelfde geldt voor RIA Westdor- pe, dat het degradatieduel tegen SC Gastel met 3-1 won en hier door ook bovenin blijft meedoen in de strijd om de derde-periodeti- tel. Halsteren-Aardenburg 1-1 (1-0). Rick Hilligers 1-0, Bart van de Hemel 1-1. HVV24-MOC17 1-0 (0-0). Evert van de Berg 1 -0. RIA W.-SC Gastel 3-1 (0-0). Jorden Ta- kiddine 1-0, Wim de Fauw 2-0, Rick Kla- sen 3-1. Goes-speler Steven Fitsch (midden) in duel om de bal met een tegenstander van RKJW. Links Fitsch' ploeggenoot Gert-Jan Tierie. Goes kwam op eigen veld niet tot scoren tegen de koploper. foto Izaak Verkeste door Michiel Bouwman GOES - Ondanks een veldover- wicht en een paar 'honderdpro- centkansen' is Goes er gisteren niet in geslaagd om naaste concur rent RKJW een tik uit te delen in de kampioensrace. Op sportpark Het Schenge stond er na negentig minuten een o-o-stand op het sco rebord, waardoor de Bevelandse ploeg nog wel de beste papieren heeft in de tweede klasse E. Het was pas voor de derde keer dat Goes dit seizoen niet tot sco ren kwam. Eerder gebeurde dat in de wedstrijden tegen Terneuzen (1-0) en Jeka (o-i). Dat de bril- stand gisteren werd bereikt, mag een wondertje heten. Met name Kyle Doesburg kende een ongeluk kige middag, want hij hielp tot drie keer toe een kans om zeep. Twee keer faalde hij in een één-op-éénsituatie, gecreëerd door zijn eigen versnellingen, de derde maal schoot hij van dichtbij wild naast het doel van de ploeg uit 's-Hertogenbosch. Omdat ook een prima kans voor Niels Paardekooper - na een goede loopactie vanuit het middenveld - slechts in het zijnet belandde, deed Goes zich tekort in de topper tussen de nummers één en twee van de ranglijst. „Jammer", vond trainer Kees van der Sluis. „Er zat zeker meer in, maar ik vind dat we in deze fase van de competitie, tegen deze te genstander een goed resultaat heb ben geboekt. Ik heb een goede pot gezien en heb mijn spelers daar voor een compliment gegeven." De tegenstand die RKJW bood, was matig. Kleerkastspits Christof- fel de Rouw kende een loodzware middag tegen het centrale duo Mi chael Cabenda-Reguillo Vandepit- te en daarmee werd grotendeels de angel uit het spel van de Bos schenaren gehaald. Van der Sluis: „We wisten hoe ze speelden, dus hebben we er bewust voor geko zen om achterin rugdekking te ver lenen. Dat pakte goed uit, want ze zijn amper gevaarlijk geweest." De beste mogelijkheid voor de be zoekers was een vrije trap na 71 mi nuten. Liggend op randje zestien een klusje voor een specialist, maar de trap van Johan Eerhardt smoorde in de muur. Met de degelijke defensie loerde Goes vooral op de snelheid van de spitsen voorin. Het was aan spel maker Gert-Jan Tierie om deze met steekpasses te bereiken, maar meerdere keren maakte de aan- valslinie kennis met de buitenspel- val van RKJW. Ook het inbren gen van de niet-fitte Robin de Pag- ter, vijf minuten voor tijd, veran derde niets meer aan de stand. Met nog drie duels te gaan heeft Goes 37 punten, evenveel als leka. Beide ploegen hebben een wed strijd minder gespeeld dan koplo per RKJW, dat 38 punten heeft. Zondag wacht Goes daarom een belangrijke 35-minutenwedstrijd te gen Dubbeldam, het restant van de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd (o-o-tussenstand). Goes-RKJW 0-0. Scheidsrechter: K.C.A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Michael Cabenda (Goes). Aantal toeschouwers: 170. door Tom Vennink vlissingen - Dankzij een 4-0-over- winning op Jong Ambon werd Axel gisteren kampioen van de vierde klasse A. Luctor'88 en Patrij zen verloren. Luctor'88-Hontenisse 1-2: Halver wege de eerste helft opende Jordy Alvarez de score voor de bezoe kers, waarna ]uul Back in de 35e minuut de gelijkmaker binnenkop te: 1-1. Namens Luctor'88 had Thijs van de Dries tot tweemaal toe pech: paal en lat voorkwamen dat hij tot scoren kwam uit twee vrije trappen. Slap verdedigen leid de er in de 55e minuut toe dat Tom Rijk Hontenisse de overwin ning kon bezorgen: 1-2. Walcheren-Patrijzen 2-0: Een ge- lijkopgaande eerste helft werd met 1-0 in het voordeel van de Vlissin- gers afgesloten dankzij Robbert Beilo. Patrijzen hield daarna stand, maar tien minuten voor het einde bepaalde Daryl Hollander met een rake kopbal de eindstand op 2-0. Axel-Jong Ambon 4-0 (1-0). Meivin Rijckaert 1-0, Daryl Rawidjan 2-0, Ken neth Ockerley 3-0, Soufian Dooms 4-0. Walcheren-Patrijzen 2-0 (1-0). Rob bert Beilo 1-0, Daryl Hollander 2-0. Breskens-Koewacht 2-0 (1-0). Ned de Looze 1 -0 en 2-0. Corn Boys-Oostburg 0-3 (0-3). Tho mas Henry 0-1, Davy Maes 0-2, Peter van de Linde 0-3 (strafschop). MIDDELBURG - Heinkenszand is za terdag kampioen geworden van de vierde klasse A. De ploeg won zelf met 3-1 van Borssele en zag num mer twee Domburg stranden op 2-2 tegen Nieuwland. Heinkenszand-Borssele 3-1: Op eigen bodem sleepte Heinkens zand de titel binnen. De kam pioen liet zien waarom het de bes te ploeg van de competitie is en sloeg binnen een halfuur een gat met Borssele. Tom Blomaard en Kevin Jacobusse zetten het feest in gang. [asper van Houcke scoorde tegen. In de tweede helft maakte Borsselaar Gerard Boone een over treding op Jeroen Verschiere in zijn eigen strafschopgebied en moest hij na tien minuten het veld- alweer verlaten. Maarten Griep bepaalde vanaf de stip de eindstand op 3-1. Nieuwland-Domburg 2-2: Nieuw land deed een aanval op de twee de plaats en nam de leiding toen Richard Jacobs na negen minuten scoorde. Domburg stelde daar een treffer uit een vrije trap van Mar- tijn Minderhoud tegenover. Het pakte zelfs een voorsprong toen Sander Willemse venijnig binnen schoot. Een hakbal van Jozias van Belzen zorgde ervoor dat de strijd om de tweede plek nog niet beslist is. Het verschil blijft drie punten in het voordeel van Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72