te knagen Hoek maakt slagzij aan IJsselmeer 31 Vtfssingen-voorzitter Dobbele blijft positief Personele problemen A-junior helpt RCS aan zege in Gorinchem maandag 12 april 2010 |Q Kloetinge kampt met serieuze personele problemen. Arjan van der Smissen is al een aantal weken geblesseerd. Niels Kole en Patrick Siereveld kwamen daar vorige week bij. Zaterdag viel Mark Schuit (foto) vlak voor rust uit met een kuitblessure. door Rudy Boogert ZWIJNDRECHT - Na de foutloze com petitiestart met 24 punten uit de eerste acht wedstrijden kon Kloe tinge al langzaam gaan aftellen richting promotie naar de hoofd klasse. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie is de Beve- landse equipe er echter nog steeds niet. En dat begint toch een beetje te knagen. Formeel kan nummer twee Kloe tinge in de laatste twee duels nog door drie ploegen gepasseerd wor den en directe promotie ver gooien. Gelukkige bijkomstigheid is echter dat de achtervolgers Rijs- oord en WGZ nog tegen elkaar spelen. Alleen bij een gelijkspel kunnen beide nog op gelijke hoog te komen met Kloetinge. Dan zou een beslissingsduel volgen. Een puntje bij WGZ was zaterdag al voldoende geweest voor Kloetin ge, maar zelfs dat zat er niet in. Een klein kwartier voor tijd velde een in de basis debuterende A-ju- nior het vonnis over Kloetinge. Met een van zijn splijtende versnel lingen sneed jonkie Darlyson Ger- ardus door de defensie van Kloe tinge en verschalkte doelman Jaco van der Schee: 1-0-nederlaag. Linkerverdediger Maarten van Ros- evelt rekende zichzelf het doel punt aan. „Ik keek even naar links, maar hij kwam aan de rechterkant uit mijn rug. Ik kon mezelf wel voor mijn kop slaan." Van Rose- velt had net de pech dat zijn foutje fataal was. Vrijwel al zijn ploegge noten bezondigden zich zaterdag aan het maken van fouten, maar die van hen leverden geen doel punten op. Kloetinge speelde zelfs dramatisch. Ballen werden half geraakt, passes waren te kort, te lang, te ver voor of achter de man. WGZ was tien keer hongeriger en was daardoor telkens één of meerdere stappen eerder bij de bal. „Het was alle maal veel te slap", constateerde trainer Cees Houtepen, die langs de lijn regelmatig uit z'n dak ging. „De schwung van het begin dit sei zoen is eruit." Van Rosevelt baalde mee met zijn trainer. „Ballen die toen goed vielen, doen dat nu niet. En waar het aan ligt..." De ul- tralange winterbreak, de krappe se lectie, de druk, de tegenstanders die zich beter wapenen tegen de speerpunten van Kloetinge? „Het kan allemaal, maar het is gissen." Tegen WGZ miste Kloetinge de absolute wil om te winnen, de wil om er in te vliegen, het gras op te vreten. Die had WGZ wel. De ge vaarlijkste kansen waren voor WGZ, maar Van der Schee (hoe wel ook niet vlekkloos) hield lang stand. Voor rust had hij het geluk dat Kevin Vermeulen een straf schop op de paal schoot. Die was gegeven na een overtreding van Er- win van der Woerdt op de latere matchwinnaar Darlyson Gerardus. Het positiespel van Kloetinge was te stroperig om WGZ te laten sid deren. De meeste dreiging kwam uit vrije trappen. De ballen van Corné Schilperoort konden de WGZ-doelman maar matig ver ontrusten. Maarten van Rosevelt was nog het dichtst bij een doelpunt met een lob van zo'n dertig meter die op de lat belandde. Een gelijkspel was echter niet eens verdiend geweest. Morgenavond kan Kloetinge in de beker tegen RCS de vorm van wel eer pogen te hervinden. VVGZ-KIoetmge 1-0 (0-0). 77. Dar lyson Gerardus 1-0. Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinisse). Gele kaart: Stefan van Uffelen (WGZ). Aantal toe schouwers: 300. Bijzonderheden: Kevin Vermeulen (WGZ) schiet in de 35e mi nuut een strafschop tegen de paal. Volendam-keeper Kees Tol plukt de bal uit de lucht in een duel met Hoek-middenvelder Gideon Imagbudu. Rechts Stijn Mahieu (nummer 10). Hoek kwam niet verder dan een teleurstellend gelijkspel (1-1). foto Michel van Bergen door Frits Bakker VOIENDAM - Met elf rasechte Vo- lendammers, die geen cent betaald krijgen om tegen een bal te trap pen, weet Hoek zich in deze vorm al geen raad meer. Het duurbe- vochten gelijkspel (1-1) bleef uitein delijk met kunst- en vliegwerk overeind. Hoek werd na de rust met tien man, omdat Giovanni Siereveld al in de tweede minuut van de twee de helft uit het veld was gestuurd, van het kastje naar de muur ge stuurd door de lichtvoetige Volen- dammers. De Zeeuwen maakten slagzij tegen de harde wind, die vanuit het IJsselmeer over het kunstgrasveld stond. „De ballen die we wilden wegwerken, kwa men net zo hard weer terugge- waaid", probeerde Jan Verdegem het zeer matige spel goed te pra ten. Paul Telussa viel hem bij: „Ik vond dat we al iets beter speelden dan vorige week tegen LRC." Het trainersduo wilde niet toege ven dat er onder druk van de spe lers naar een ander spelsysteem was gegrepen. De twee buitenspe lers, Hoessein Bouzambou en Cha- kir Lmaknafi, waren naar de bank verwezen. Hoek trad de ook nog verzwakte tegenstander, die toch al laag op de ranglijst staat, tege moet met een degelijke tactiek: een versterkt middenveld en al leen Josimar Pattinama en Koen Versyp in de aanval. „De vleugels liepen al weken tegen zichzelf te voetballen", gaf Telussa aan. „Dan moet je ingrijpen." Het nieuwe strijdplan, met Jurgen Landuyt in een soort vrije rol ach ter de spitsen, leek aanvankelijk te slagen. Hoek had een overwicht in het eerste halfuur, waarin het op voorsprong kwam door Koen Ver syp, die na goed storend werk van Gideon Imagbudu op het randje van buitenspel de diepte werd in gestuurd, de keeper omspeelde en scoorde (0-1). Het keerpunt van de wedstrijd lag al net voor de rust toen drie Volen- dammers om beurten vrij voor de goal van Hoek kwamen. Lieven de Veirman, die sterk is in één-tegen- éénsituaties, redde zijn elftal voor rust. Twee minuten na de pauze werd het vonnis wel geveld. In het strafschopgebied greep Giovanni Siereveld, die voor de rust al tegen een gele kaart was opgelopen, de ingevallen Jan Zwarthoed om zijn middel. De scheidsrechter wees naar de stip en gaf Siereveld zijn tweede gele kaart en dus rood. De penalty werd benut door Robert Mühren, hoewel De Veirman er ook nu weer dichtbij zat. Siereveld liep verongelijkt van het veld: „Ik hield hem niet eens vast." Zowel de goal van Hoek (die ver dacht veel op buitenspel leek) als die van Volendam had dan ook een luchtje, maar op de uiteindelij ke score had het geen invloed. Het spel werd daarna gedicteerd door de Volendammers, die bijna onge stoord door de verdediging van Hoek mochten lopen. De Zeeuw en kregen zelf nog één kans: Ver syp schoot in de vlucht hard en zuiver in, de keeper redde met een snoekduik. Volendam kwam vijf keer in scoringspositie, maar miste de schutters om de volle buit aan het IJsselmeer te houden. Volendam-Hoek 1-1 (0-1). 14. Koen Versyp 0-1, 47. Robert Mühren 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: R. van der Wielen. Rode kaart (2x geel): 47. Gio vanni Siereveld (Hoek). Aantal toe schouwers: 480. door Frits Bakker VLISSINGEN - De onverbeterlijke op timist in Eddy Dobbeleir kreeg weer snel de overhand. Vlissingen was net op eigen veld met 1-5 over speeld door De Valk, dat zich dank zij de zege verzekerde van promo tie naar de hoofdklasse. De Vlis- singse voorzitter hield onderweg naar de kleedkamer even de pas in en zei: „Het is geen schande, verlie zen met zo veel invallers. We blij ven echt wel meedoen voor de pro motie." Dat is makkelijker gezegd dan ge daan. De meest riante kans is wel verkeken, alleen de achterdeur staat nog open. Het sterke De Valk liet Vlissingen zien dat het straks tot de terechte kampioen wordt uitgeroepen. Daarachter draait een carrousel met clubs die om de ove rige plaatsen strijden. Ruud Pen- nings, die volgend jaar technisch manager is, raakte het vertrouwen in zijn elftal niet kwijt door de af straffing voor eigen publiek. De blik is nu vooral op donderdag ge richt als het restant van de wed strijd in Geldrop wordt gespeeld, waar Raymond Wolff op 14 maart door een grove overtreding een dubbele beenbreuk opliep. Dat wordt een emotioneel weer zien met de omgeving, het veld en het publiek. Vlissingen start er met een 1-0-achterstand en met tien man, omdat Dangelo Martien een rode kaart kreeg in het tumult na afloop. „Mijn spelers zijn na tuurlijk niet vergeten wat daar is gebeurd. Het is nog altijd vrij trau matisch voor sommigen." Vlissingen was gisteren tegen De Valk voor rust twee keer dicht bij een treffer. Rudley St. Jago schoot na een mooie actie tegen de paal Vlissingen-aanvaller Rudley St. Jago kopt de bal in het duel met De Valk. Op de achtergrond verdediger Danny Magito. foto Ruben Oreel en kopte later uit een hoekschop tegen de lat. De Valk had op dat moment, in de 31e en 38e minuut al gescoord. Die voorsprong werd na de rust verder uitgebouwd. Al leen Sinan Coban kon bij een 0-4-achterstand tegenscoren. Vlissingen-De Valk 1-5 (0-2). 31Ad Snoeijen (strafschop) 0-1, 38. Dennis van den Berg 0-2, 63. Danny van den Eijnden 0-3, 64. Ruud van den Dungen 0-4, 81. Sinan Coban 1-4, 90+2. Ad Snoeijen 1-5. Scheidsrechter: C. Ber- ben (s-Gravenmoer). GORINCHEM - Vorige week scoorde een B-junior (Lorenzo de Groot) bij RCS, gisteren was een A-junior verantwoordelijk voor de zege van de Souburgse zondag-eersteklas ser. Len Eversdijk maakte in de uit wedstrijd tegen Unitas in de 88e minuut de 3-2. De overwinning bij Unitas kwam moeizaam tot stand. RCS miste in eerste instantie veel te veel kansen en kreeg hiervoor bijna de reke ning gepresenteerd. Nadat Salim ben Sallam de score in de 20e mi nuut had geopend, kwam de thuisclub via Mark Daalderop (42e minuut) en Gert van den Ouden- allen (55e) op 2-1. RCS zette hierna de zaken alsnog recht. Invaller Said Bouzambou liet de 2-2 aantekenen, waarna een andere invaller, A-junior Len Evers- dijk, voor de 3-2 zorgde. Dat ge beurde twee minuten voor het ein de van de wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71