gaat nu echt beginnen Negen zakken hennep in kofferbak gevonden iCUirrr suimnno Mannenzangavond in hervormde kerk Deitaswingers houden open dansavond Therapeut staat stil bij oorzaken overgewicht Informatiedag over nieuwe successiewet Tien bands strijden in finale 2nd Influenz Movies that Matter stelt internet centraal Gervinsland is beste klimaatstraat Zeeland dat na drie optredens alweer ophoudt te bestaan ZATERDAG 8 MEI 2010 UNIEKE TOERTOCHT maandag 12 april 2010 VIDEO Zie hoe Trudy Uijl in het Oosterschel- demuseum in Yerseke voor het eerst een oester verorbert: www.pzc.nl EN VERDER Luister en kijk naar twee nummers van gospelkoor Never Gonna Stop op www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto nederland bloeit ■HMI Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst WAARDE De Stichting Vrienden van As- hirvad houden vrijdag een man nenzangavond in de Nederlands hervormde kerk in Waarde. Het thema van het evenement is 'Opgang naar Jeruzalem'. Er wordt een collecte gehouden voor het weeshuis Ashirvad (India). Domi nee Golverdingen gaat voor en Edwin Trouwborst is organist. De toegang is gratis. Aanvang om 19.30 uur. GOES Squaredancevereniging De Deltas- wingers houdt vrijdag een open dansavond in wijkgebouw De Spin- ne in Goes. Leden leggen dan uit dat square- dance iets anders is dan het beken dere lïnedance. Vier koppels dan sen in een ruit (een square) en vol gen de aanwijzingen van een lei der. Dat maakt het tot een uitda ging om snel te reageren. Er is ove rigens wel een overeenkomst met linedance: squaredance is ook gere lateerd aan countrymuziek. De open avond begint om 20.00 uur. 'S-GRAVENPOLDER Orthomoleculair therapeut Gonny de Vetten geeft donderdag in de bi bliotheek in 's-Gravenpolder een le zing over overgewicht. Zij gebruikt daarbij het boek SLIM op uw juiste gewicht van haar collega Cora de Fluiter als leidraad. De Vetten gaat onder meer in op de algemene op vatting dat te veel eten en te wei nig bewegen de enige oorzaken van overgewicht zouden zijn. Li chamelijke oorzaken kunnen ook een rol spelen. De lezing aan de Egelantierstraat begint om 20.00 uur. De entree is 3,50 euro. GOES De gezamenlijke ouderenbonden in de gemeente Goes (Bondenbe- raad Goes) houden vanmiddag van af 14.00 uur een informatiebijeen komst over de veranderingen in de successiewet sinds 1 januari. In de zaal van jeugdcircus Hogerop aan de Bergweg in Goes worden de veranderingen toegelicht en ko men vragen aan bod over tarieven, de zin van het doen van schenkin gen en de verschillende varianten van schenkingen. De voorlichtings bijeenkomst is gratis toegankelijk en eindigt rond 16.00 uur. OVEZANDE Tien bands strijden zaterdag in popcentrum De Klomp in Ovezan- de om de eerste plaats in de band wedstrijd 2nd Influenz. De win naar gaat er vandoor met een geld prijs, fotoshoot en deelname aan de wedstrijd De Zeeuwse Belofte 2010. Ook liggen er voor de beste band optredens in het verschiet op Klomppop in Ovezande, Koningin nenacht in 's-Heerenhoek en Mos selrock in Yerseke. Vanaf 19.00 uur treden in De Klomp de winnaars van de voorrondes op: Dan Musk, The Chimney, Volt Violin, Dehuma- nization, ZINK, Double C, ZinVol, Semiazas, Bente Alice, Mastah-D, Lobo Demoza. GOES Movies that Matter gaat vanavond in 't Beest in Goes in op het thema 'internet als actiemiddel'. Eerst wordt de film Saved by YouTube ver toond, een selectie van honderden inspirerende en spannende video fragmenten. Daarna gaat Aarnoud van der Deijl met het publiek in ge sprek. Dan staan vragen als 'Is You Tube een goed middel voor activis me?', 'Welke manier van activisme werkt het best?' en 'Wat werkt niet?' centraal. De aanvang is om 19.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt zes euro. MIDDELBURG De straat Gervinsland uit Middel burg is winnaar geworden van de Zeeuwse editie van de klimaat- straatcampagne. Van de deelne mers winnen 15 straten een gratis klimaatstraatfeest op zaterdag 29 mei. Op de tweede plaats eindigde de Walsoordense straat uit Wals oorden en derde werd de Vrijburg straat uit Vlissingen. In Zeeland de den 25 straten mee. Het ging er in de wedstrijd om zo veel mogelijk energie te besparen. Uiteindelijk deden er 12.425 Nederlandse huis houdens in 5507 straten mee. door Raymond de Frel POORTVLIET - De Zeeuwse politie heeft vrijdagavond op de Heenweg in het Noord-Brabantse Lepel straat vijf mensen aangehouden, omdat die in hun auto negen vuil niszakken met hennep vervoer den. Surveillerende agenten volgden de auto rond 21.50 uur vanaf Poort vliet, omdat zij vonden dat de be stuurder nogal 'stiekem reed'. Toen de politie het voertuig staan de had gehouden roken de agen ten een sterke hennepgeur. Alle inzittenden, een 20-jarige man en 23-jarige vrouw uit Bergen op Zoom, een 38-jarige en 45-jari ge man uit Steenbergen en een 25-jarige vrouw uit de gemeente Tholen zijn aangehouden. Rond hetzelfde tijdstip hielden an dere agenten in een woning in Poortvliet twee mannen en twee vrouwen aan, die allen afkomstig zijn uit Bergen op Zoom. Het vier tal wordt verdacht van betrokken heid bij het kweken van en hande len in wiet. Dat beide zaken zich gelijktijdig voordeden berustte op toeval, ver klaarde een politiewoordvoerster gisteren. De politie onderzoekt des ondanks of beide zaken met elkaar verband houden. koren onder zijn hoede, dus is het voor hem best weer eens een uit daging om met honderd amateur zangers iets moois te bewerkstelli gen", aldus Damaris. Dat straalt Bijleveld ook tijdens de generale repetitie uit. Als een beze tene schudt hij vanachter zijn key board met zijn hoofd, al was het al leen maar om de zangers en zange ressen net dat extra beetje energie mee te geven. „Kom op dames", buldert hij. „Niet zo twijfelen! Bij de uitverkoop aarzelen jullie ook niet om in de bakken te graaien, dus wees nu ook vastberaden. Wóóóóónderful, wóóóóónderfiil!" Never gonna stop vindt zijn roots in de christelijke hoek, maar is niet aan één kerk gebonden. Damaris: „Je hoeft niet lid van een koor of kerk te zijn om met ons mee te doen. We hadden honderd mensen nodig. De eerste aanmeldingen zijn toege laten, waarbij we alleen de juiste verdeling van sopranen, alten, te noren en bassen in de gaten heb ben gehouden. Heel Zeeland is ver tegenwoordigd in ons projectkoor, behalve Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Wellicht heeft dat een beetje met de katholieke achtergrond te ma ken, hoewel ook mensen met dat geloof bij ons welkom zijn. Net zo als niet-gelovigen dat zijn." Never Gonna Stop richt zich op 'black gospel'. Verwacht geen zan gers en zangeressen in wijde jur ken, waarschuwt Damaris belang stellenden maar alvast. Het ging namelijk een beetje te ver om voor drie optredens koorkleding te ko pen. Wat is er dan wel te zien? Honderd Zeeuwen, die hun stin kende best doen. Samen met een tienkoppige, semi-professionele band en de Middelburgse dans groep Diversity proberen zij het publiek tot een smeekbede te ver leiden: Never Gonna Stop, alsje blieft ga door, geef niet op! Kaarten (vanaf 17,50 euro) voor de drie concerten in Terneuzen en Goes zijn te bestellen via wwwscheldethea- ter.nl en www.theaterverkoopzee- land.nl. Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Q www.gospelpodiumzeeland.nl Video's op www.pzc.nl ninklijke Christelijke Zangers- bond. De groep streeft ernaar de kwaliteit van gospelmuziek in Zee land te bevorderen. „We halen bijvoorbeeld gospelko ren naar Zeeland voor concerten, zodat wij niet telkens naar de Randstad moeten reizen om goe de koren aan het werk te zien. En we houden dus eens in de zoveel jaren een project. Never gonna stop is ons vierde project, dat we met hulp van een professionele di rigent op poten hebben gezet. Al leen het feit om met iemand als Bijleveld te mogen werken, is voor veel zangers en zangeressen reden om zich aan te melden. Bij die man zit het dirigeren in zijn ade ren. Hij zit-vol met humor, maar schept in een mum van tijd ook weer orde. En hij vindt het ook leuk om met ons te werken. Hij heeft normaal zeven professionele foto Willem Mieras Scheldetheater in Terneuzen. MEER IIMFO EN INSCHRIJVEN: www.girotoertocht.nl AFSTANDEN: 30 KM - 80 KM - 150 KM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67