Gemeente en Never Gonna Stop schap voor de rechtbank 141 zeeland Organisatoren feesten *n"se,'UjSfl? pakken draad weer op muziekconcours VERVUILING Slib gestort bij Kleverskerke PRÖjECT&OOR 1 londerd Zeeuwen verenigen zich in gospelkoor, Thermphss informeert over geuren maandag 12 april 2010 B door Mieke van der Jagt GOES - Na anderhalf jaar stilte moet het er maar weer eens van komen: feest! Robert Waverijn en 4 Sofyan Azzagari organiseerden vier jaar geleden - ze waren toen pas een jaar of vijftien - al een ko ninginnenacht in de Goederen loods in Goes. Dat succes werd enkele malen her haald. Terwijl beide organisatoren hun tijd moesten gebruiken voor andere zaken, bleek hun initiatief, hoe succesvol ook, niet te worden opgepakt door anderen. Nu gaan ze het zelf dus weer doen. „Het is toch eeuwig zonde dat Zeeuwen naar de Randstad afreizen om te feesten, terwijl we dat hier ook pri ma kunnen", stelt Robert Wave rijn. Dat gaat dus gebeuren en wel op twee plaatsen, in café Pubbles en in Club Devo in Goes. In Pub bles, waar de entree gratis is, tre den de DJ's Funky Ro en DJ San- der en Ronnie D op tussen 22.00 uur en 2.00 uur 's ochtends. In Club Devo kost de entree zoals ge woonlijk vijf euro, maar daar gaat het feest dan ook door tot 4.00 uur in de ochtend van Koninginne dag. „Vooral de koninginnenacht in Club Devo", zegt Waverijn, is bedoeld om de oudere feestgan gers in Zeeland te houden." DEN HAAG - Annemiek de Bruijn uit Goes is er niet in geslaagd de fi nale van het Prinses Christina Con cours te bereiken. De zestienjarige klarinettiste bleef zaterdag tijdens de Dag van de Genomineerden in Den Haag in de halve finale ste ken. De afgelopen maanden hebben zo'n 500 jonge muzikanten uit het hele land meegedaan aan de selec ties van het Prinses Christina Con cours. Tijdens regionale finales werden 29 deelnemers, onder wie Annemiek, geselecteerd om te spe len op de Dag van de Genomineer den. Acht muzikanten strijden 25 april in het Lucent Danstheater in Den Haag om de hoofdprijs. Never Gonna Stop repeteerde zaterdag voor het laatst in De Hoogte in Goes. Vrijdag is het eerste optreden in het N8EUWDORP - Fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost hoopt van inwoners van omliggen de dorpen te horen wanneer en in welke mate zij geur- en rookover- last ervaren. Daarom houdt het bedrijf op dins dag 20 april vanaf 19.30 uur een in formatieavond in partycentrum Landlust in Nieuwdorp. Directeur Rob de Ruiter geeft een toelichting op de maatregelen, effecten op ge zondheid en een betere informatie voorziening voor omwonenden. Er loopt een onderzoek naar de effec ten van stoffen die Thermphos in de lucht brengt. De resultaten wor den vóór de zomer verwacht. door EmiSe Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg en Waterschap Zeeuwse Eilanden moeten op 23 april voor de rechtbank verschijnen wegens het storten van vervuild slib. Volgens het Openbaar Ministerie gaat het om slib afkomstig uit de vesten van Middelburg en is het in 2007 gestort boven op een oude stortplaats nabij Kleverskerke. Een saillant detail is dat de ge meente Middelburg samen met de milieupolitie het onderzoek heeft uitgevoerd naar deze omstreden lo zing van vervuild slib. Beleidsambtenaar Diederilc van Bergeijk van de gemeente Middel burg stelt eenvoudig dat een over heid, ook als diezelfde overheid in de fout gaat, in een dergelijk geval gewoon in actie moet komen. Een gemeente heeft immers als taak om toezicht te houden op het nale ven van de milieuwetgeving bij de eigen werkzaamheden. „Je moet je zelf als overheid recht in de ogen kunnen kijken", aldus Van Berge- ijk. Uit onderzoek door de gemeente was duidelijk géwordén dat de stortplaats nabij Kleverskerke enigszins was verontreinigd. Afdek ken met een flinke laag slib zou af doende zijn om alle toekomstige ri sico's voor het milieu te beperken. Het slib dat op het bewuste per ceel werd gestort, bevatte echter heel veel verontreinigd materiaal. Van fietsen tot en met stukken puin en plastic. Uet slib was vol gens Van Bergeijk onvoldoende ge zeefd. Om die reden kwamen de afdeling milieu controle van de ge meente en de milieupolitie in ac tie. Het slib was daar gestort in op dracht van gemeente en water schap samen. Die hadden een con venant gesloten over het schoon maken van Veste en het verwijde ren van het slib. Dat slib was eerst gestort in een de pot op Mortiere om in te klinken. Vervolgens werd het vervoerd naar het perceel nabij Kleversker ke. Volgens Van Bergeijk is het slib inmiddels voor een groot deel ge schoond. Desondanks wil de eige naar van de grond dat het alsnog wordt verwijderd. Daarover loopt inmiddels ook een procedure bij de rechtbank. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de, vooruitlopend op de rechts zaak, geen commentaar geven. door Raymond de Frel De naam van het Zeeuw se projectkoor Never Gonna Stop is een leu gentje. Never Gonna Stop houdt er volgende maand na melijk alweer mee op. En dat ter wijl het koor eigenlijk nog maar amper is begonnen. Drie concerten, dan is het project alweer voorbij. Zaterdag repeteer den honderd Zeeuwen (afkomstig van Schouwen-Duiveland tot en met West-Zeeuws-Vlaanderen) in De Hoogte in Goes voor het laatst voor optredens in het Scheldethea- ter in Terneuzen (16 april) en De Mythe in Goes (7 en 8 mei). In acht maanden tijd is een 'gezellig kippenkot' omgeturnd tot een pro fessioneel klinkend geheel. Met dank aan profdirigent André Bijle- veld, onder meer bekend als jury lid van het EO-programma Korenslag. „Het geeft echt een kick om in zo'n korte tijd iets moois neer te zetten", vertelt Damaris Zwaanswijk (27) van de Werk- J groep Gospelpodium Zeeland. j Samen met vier andere enthousias- te zangers vormt de in Terneuzen woonachtige Damaris de Zeeuwse werkgroep van de landelijke Ko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66