sport 137 Quaak is ongenaakbaar voor Westerschouwen All Ready beperkt nederlaag Boot rijdt concurrentie op grote achterstand Tjoba temt koploper Rust Roest Hockeyers HSD kunnen plaats in top drie vergeten Johnny Janse wint koers amateurs B maandag 12 april 2010 Anouk van Tiggelhoven (met bal) en jan Willem van Nieuwenhuijze houden de verdedigers van VEO bezig. foto Izaak Verkeste door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Het was ploeteren op de puur natuurlijke grasmat in Zierikzee. Verwend met kunstgras kende tegenstander VEO de nodi ge opstartproblemen. Eenmaal op gang bleven de Haagse bezoekers op kwaliteit All-Ready toch een voudig de baas: 8-14. Beoordeeld op haar eigen doelstelling stemde het de Zierikzeese eersteklasser te- MIDDELBURG - De korfballers van TOP zijn terug in de titelstrijd door de winst van Tjoba op koplo per Rust Roest (16-12). TOP won zelf met 8-5 van Merwede. Samen met Fortis bezet All-Ready de on derste plaatsen in de eerste klasse. Tjoba-Rust Roest 16-12: „Het was niet zozeer spectaculair, maar we hebben de wedstrijd wel gediscipli neerd naar onze hand gezet", vond Tjoba-coach Chris van Put. Vooral na rust (5-5) overtuigde Tjo ba met schotkracht. ZIERIKZEE - Na de 4-2-nederlaag te gen Zwart Wit 6 moeten de hock eyers van HSD zich richten op de vierde plaats in de reserve derde klasse. Bij winst gisteren had HSD nog voor de derde plaats kunnen gaan. De strijd tussen de nummers drie en vier van de klassering viel te recht in het voordeel van Zwart Wit 6 uit. Die ploeg had net iets meer inhoud. Het werd vrij snel 0-1. Toch toonde HSD veerkracht, al ging aan de gelijkmaker wel een verdedigingsfout vooraf Brian van Geer onderschepte de bal en be diende Niels Ritzen op maat. Die liet beheerst 1-1 aantekenen. Op slag van rust namen de bezoekers opnieuw de leiding. Toen kort na de hervatting Zwart Wit 1-3 scoor de knapte er iets bij de thuisploeg. Het logische gevolg daarvan was dat het ook 1-4 werd. Bij die stand scoorde Michel Coolbergen 2-4. vreden dat het verschil lang be perkt bleef tot vier punten. All Ready-VEO 8-14: Klasse ver loochent zich niet, ervoer coach Jan Voshart aan den lijve. Zijn spe lers nog meer. VEO, overgangsklas se!- in de zaal, speelde bij tijde en wijle met de Zierikzeese tegen stand. In dat gegeven berust All Ready. Toch, of juist daarom, was Voshart tevreden met wat hij noemt 'verbetering in zijn totali- Scores Tjoba: Gerben van Boven en Dirk-Jan Westmaas 5, Niels Westmaas 2, Esther van Boven, Johanneke Vleu gel, Marcel de Dreu en Carina West maas allen 1. Nieuwerkerk-Fortis 14-6: „Het liep van geen meter", verklaarde coach Leonard Debbaut de schaar se productie. Twee overheersende verdedigingen hielden tot tien mi nuten voor tijd de 10-6 op het bord. De geflatteerde eindspurt was duidelijk voor de kwalitatief bovenliggende thuisploeg. teit'. Met Esther Snoek weer in de gelederen, sprak hij zelfs van een goede wedstrijd. De focus lag op het tussenstuk van de wedstrijd, waarover Voshart stelde dat er minder uitgehaald is dan mogelijk was. All Ready capi tuleerde definitief in het laatste kwartier. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu wenhuijze 3, Remy Quist en Esther Snoek 2, Anouk van Tiggelhoven 1. Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Niels Bebelaar, Joyce Schoonaard en Jes sica de Boer allen 1. TOP-Merwede 8-5: De manier waarop de winst werd behaald, was weinig verheffend. Kenmerkend was dat één vak in to taal slechts twaalf minuten (op ze ventigminuten) aan aanvallen toe kwam, het andere vak lag lam. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Wilma de Ridder 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen bei den 1. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Hoewel de tennis sers van Duiveland weer verloren in de eerste klasse van de districts competitie, kleefde er nog toch iets positiefs aan de confrontatie met De Schelde uit Vlissingen. Er werd namelijk niet met 0-6 verlo ren, maar met 2-4. En dat is al een vooruitgang ten opzichte van vori ge week, toen Duiveland met 6-0 onderuit ging tegen De Bongerd. Duiveland speelde tegen een sterk team van De Schelde en dus wa ren de twee binnengehaalde pun ten toch verdienstelijk. Pas tegen de mededegradatiekandidaten is winst een must voor Duiveland. Tegen De Schelde stond het 2-2 na de enkelspelen, vanwege winst van René Schimmelpennink op Michiel van den Berg (6-7 67-4 6-4) en winst van Ard Stoutjesdijk op Michel Roelse (3-6 6-2 6-2). De an dere twee enkelspelen gingen ver loren in twee sets. Erwin Verbraak pakte slechts twee games tegen Marcel Baljeu (2-6 0-6) en Patrick Renger verloor met tweemaal 3-6 van Danny Verschoore. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De tweede club wedstrijd motorcross van de Mo torclub Rilland kende zaterdag ster ke winnaars in Mark Boot uit Burgh-Haamstede (MX2) en Roy Gijsel uit Heikant (MXi). Na het vallen van het starthek in de MX2 was het in beide manches snel dui delijk dat Mark Boot zijn zinnen had gezet op de zege. Met ruime voorsprong won hij beide races. In de MXi-klasse was Roy Gijsel een maatje te groot voor iedereen. Met grote overmacht schreef hij beide manches op zijn naam. De strijd om de tweede plaats was het In de dubbelspelen werd het ver lies voor Duiveland beslecht. Het duo Verbraak/Schimmelpennink ging er in de tiebreak van de derde set (4-6 6-4 6-7) af tegen Van den Berg/Verschoore en Stoutjesdijk en Renger moesten met 6-7 2-6 hun meerdere erkennen in Baljeu/ Van den Berg. Westerschouwen is goed op weg naar de titel in de andere poule in de eerste klasse. Na eerdere winst op DOS (1-5), werd er afgelopen zaterdag uit in Aardenburg met 2-4 gewonnen van Sjef Daarmee elimineerde Westerschouwen al vast een medekampioenskandi- daat. Johnny Quaak kwam met slechts drie verloren games terug uit Zeeuws-Vlaanderen. Zijn enkel spel werd met 6-1 6-0 gewonnen van Dwight van Hulle en het duo Quaak/Robert Kort won met 6-1 6-1 van Van Hulle/Tom de Clerck. Kort won ook zijn enkel namens Westerschouwen, terwijl Patrick Meuldijk en Michel de Vlieger ver loren. Het dubbelspel van De Vlie ger en Chris Schoneman zorgde voor het vierde en beslissende punt. aanzien meer dan waard. Het was uiteindelijk Boy Stockman uit Ter- neuzen die het haalde. In de eerste manche zag het daar niet naar uit, want Erik van der Wekken uit Zierikzee en Casper Ovaa uit Oost-Souburg hadden de beste papierenn. Tegen het einde van deze heat slaagde Stockman er nog in om Ovaa te achterhalen. Van der Wekken hield op de fi nish echter nog een half wiel over. In de tweede manche had Stock man een betere start. Hij kwam al spoedig op de tweede positie te recht, voor Van der Wekken. Ovaa had dit tweetal al in een eerder sta dium moeten laten gaan. NISSE - Erik Vereecken heeft zater dag de wielerronde van Nisse op zijn naam geschreven. De Hulsten aar hield samen met Johan Pad mos (Wissenkerke) net voldoende over om met z'n tweeën te spurt en voor de zege. Dat won routi nier Vereecken. De apotheose kwam er na een spetterende race die al snel openge broken werd door een tiental cou reurs. Daarbij Vereecken en Pad mos, maar ook Rein-Jan Elenbaas, Edzard van Ewijk, Jacco Ringel- berg, Johan Peemen en Arend Henzen. Johnny Janse uit Renesse won dankzij een knappe solo bij de amateurs B. Peter Mol (Kapelle) was de beste bij de amateurs 40 en Angelo Verhagen uit Oss won opnieuw de S/P-klasse, waardoor hij niet langer in deze categorie mag uitkomen. HSD (paarse shirts) kon het gisteren niet bolwerken tegen Zwart Wit. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63