Forza zet zinnen op vierde plek 361 Tennissers Zierikzee debuteren met kans- en puntloze nederlaag VOLLEYBAL De volleybalsters van Forza winnen voor de achtste keer dit seizoen voor eigen publiek, het gehavende mannenteam verliest krap. Padmos en Hyljers verder Hage doelpuntloos met Baronie Drie kampioenen in Zeeuws voetbal maandag 12 april 2010 De volleybalsters van Forza hebben elf wedstrijden gewonnen: acht in eigen huis, drie op vreemde bodem. 'Thuis moet je de vijfde set altijd winnen.' Alex Wals van mannenteam Forza -..v....-' y Een speler van Benevia (voorgrond) krijgt de bal niet langs het Forza-blok. foto Izaak Verkeste door Sven Bakker MIDDELBURG - Zierikzee had zijn debuut in de vierde klasse lande lijk gemengd niet slechter kunnen beginnen. Het Schouwse tennis- team speelde in Middelburg welis waar tegen kampioenskandidaat MLTC en dus was een verlies inge calculeerd, maar dat het 8-0 zou worden, kan niet helemaal de be doeling zijn geweest. De tennissers van Zierikzee won nen zelfs geen set en weten direct na de eerste speeldag waar zij staan in de vierde klasse. Natuur lijk met in de wetenschap dat de wedstrijden tegen de concurren ten tegen degradatie nog moeten volgen. In de enkelspelen tegen MLTC werd er in geen enkele set meer dan twee games gewonnen. Pieter Boot verloor kansloos van Dmitri van Hoof (6-0 6-1) en Thomas le Clercq ging er met tweemaal 6-2 af tegen Raymond Barten. Tinta Hendriks verloor met 6-1 6-2 van Jantien Bruijnzeel en Ellis Payet werd met 6-0 6-2 geklopt door Jeantien van den Dries. De spannendste en beste wed strijd van Zierikzee werd afgele verd door Boot en Le Clercq die het Barten en Stijn Sprinkhuizen lastig maakten, maar toch met 7-6 7-5 verloren. Hendriks en Payet gingen er samen kansloos (6-1 6-1) af tegen Van den Dries/Weegels. Ook de gemengddubbels van Le Clercq/ Payet en Boot/Hendriks le verden geen punt op. Komende zondag is het voor Zie rikzee taak punten binnen te ha len, wanneer thuis Tiola uit IJzen- dijke op bezoek komt. De mannen van Duiveland haal den hun eerste twee punten bin nen in de landelijke vierde klasse voor mannenteams. Uit in Oost-Souburg speelden zij tegen een ietwat verzwakt team en snoepten daardoor twee punten mee, ook al werd er in totaal met 4-2 verloren. Rogier Korenhof en Jan-Kees van der Stigchel waren verantwoorde lijk voor de twee Duivelandse pun ten. De vrouwen van Duiveland deden thuis betere zaken dan hun man nelijke collega's, door in de twee de klasse hun eerste wedstrijd met 4-2 te winnen van Bathse Kreek uit Rilland. Renate Renger en Brenda de Brui ne wonnen hun enkelspelpartij, terwijl Angela Kouwenberg en Mo nique Deurloo verloren. De kop pels Kouwenberg/Renger en Ver braak /Dé Bruine zorgden voor het derde en vierde punt. door Peter van Kouteren BRUINISSE - Met de laatste wed strijd van de competitie in het ver schiet is de honger van de volley balsters van Forza nog niet gestild. De Schouwse formatie trakteerde het eigen publiek op een 4-0 zege en deed daarmee goede zaken in de strijd om een plaats in de top vijf van de promotieklasse B. De mannen leden in de eerste klasse A in eigen huis een 2-3 nederlaag. De vrouwen van Forza boekten ten koste van hekkensluiter Bene via de achtste overwinning voor de eigen aanhang. Omdat het op de derde plaats geklasseerde WS'92 kansloos met 4-0 verloor, is een klassering in de top vijf zo goed als zeker en durft Forza zelfs hogerop te kijken. „We hopen dat we nog vierde kunnen worden", zei Marije Munter. „Dat klinkt toch weer leuker dan vijfde of zes de." De mannenploeg van Forza trad door blessureleed met een geha vende selectie aan tegen Benevia. Yuri van der Sluis, John Panne- koek en Alex Wals ontbraken. Toch vierde de spelersgroep na af loop ondanks de 3-2-nederlaag een klein feestje, vertelde Alex Wals, die als coach optrad. „Er is met heel veel vechtlust gespeeld." Forza-Benevia 4-0 (25-18, 25-16, 25-18, 25-18): De vrouwenploeg van Forza had geen enkel pro bleem met de jonge opponent, die ROTTERDAM in tegenstelling tot eerder dit sei zoen weinig indruk maakte. Bene via maakte veel punten voor de thuisploeg. Opslagen gingen in het net of uit. Zonder tot grote hoogte te groeien, verzekerde Forza zich in elke set afgetekend van winst. Concentratieverlies was Forza's grootste tegenstander. Dat leidde in de beginfase van de tweede set tot een 5-1-achterstand. Een aantal goede opslagen was voldoende om de bordjes in Schouws voordeel te verhangen. Ook daarna was een degelijk spelend Forza een maatje te groot voor Benevia. De laatste wedstrijd speelt Forza te gen Mikro Elektro 2, waarvan in ei gen huis met 4-0 werd gewonnen. Forza-Benevia 2-3 (21-25, 26-24, 25-18, 20-25, *3"i5): Met een gewij zigde samenstelling was Forza niet in staat een 2-1-voorsprong te ver zilveren. „Je weet dat het kan, maar we hebben de vierde set een beetje schlemielig verloren", vond Alex Wals. „We leverden veel strijd, speelden goed en namen een grote voorsprong. De tegen stander, die op volle oorlogssterk te was, had ook een goede ploeg." Na verlies in de vierde set pepte Forza zich op. „Thuis moet je de vijfde set altijd winnen" zei Wals. „Maar we lieten vooral verdedi gend nogal wat steekjes vallen. Dat was zuur, maar eigenlijk niet gek als je in zo'n gewijzigde samenstel ling speelt." Forza speelt zijn laatste wedstrijd bij hekkensluiter Wik/Univé 3. Marika Padmos en Joyce Huijers van turnvereniging Delta Sport hebben zich geplaatst voor de na tionale halve finale tweede divisie junioren meerkamp. Padmos was met een zevende plaats uitstekend op dreef. Ze werd derde op balk en zesde op brug. Bij de sprong en vloer liet ze steekjes vallen. Huijers handhaafde zich lang bij de beste acht, maar door een mindere bru- BREDA Baronie heeft de concurrentie in de hoofdklasse B van het zondag voetbal gisteren dichterbij zien ko men. De ploeg met oud-Zierikzee- ënaar Mathijs Hage (hij speelde ne gentig minuten) kwam tegen Pa- pendrecht niet verder dan 0-0. De Bredase club blijft tweede en kans rijk voor de topklasse. Het gat met de nummer vijf bleef intact. goefening eindigde ze als veertien de; ruimschoots voldoende voor de halve finale. Bij de regiotoestel- lenfinale vierde divisie in Goes be haalde Vivian in 't Anker bij de jeugd een tweede plaats op de balk- oefenïng. Joyce Papeveld verdiende bij de pupïli een bronzen medaille op de brugoefening. Jetske Meinte- ma viel net buiten de prijzen met een vierde plaats op de vloer. MIDDELBURG Drie Zeeuwse clubs zijn dit week einde kampioen geworden in het amateurvoetbal. Zaamslag (tweede klasse) en Heinkenszand (vierde klasse) waren zaterdag de eerste twee Zeeuwse kampioenen. Giste ren volgde Axel dat voorbeeld in de vierde klasse A van het zondag voetbal. De titel werd behaald door een 4-0-zege op Jong Ambon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62