binnenland 15 bisschoppen is ernstig' r raden wi We verlagen de prijzen. Vader aangehouden voor ontvoering van kinderen zwaar in uitgelekte brief aan andere bisschoppen Vermiste man dood aangetroffen in bosjes De Vries lapt verbod rechter aan zijn laars Amsterdam tegen bonus top luchthaven Man gijzelt kind en dreigt met brand Paniek door legeroefening IAIO W W Q70 B 2* 205 Ook voor de prijs naar Albert Heijn. (••ft maandag 12 april 2010 de boulevard werd gereden. Onder weg werd stilgestaan bij café Big Bell en beachclub 't Peukie, horeca gelegenheden waarvan Marja van der Toorn, zoals haar echte naam luidde, frequent bezoeker was. Na de tocht werd Hooper in beslo ten kring gecremeerd in Den Haag. spreekt in de bisschoppenvergade ring. Dit zegt iets over de slechte verhoudingen. De vraag is of ze nog wel door één deur kunnen. De Korte was twee jaar geleden toen hij nog hulpbisschop in Utrecht was, door Eijk op een zij spoor gezet en ging naar Gronin gen, dus het was al duidelijk dat het niet boterde. Maar nu staat het zwart op wit. Opmerkelijk is ook dat de medeondertekenaars, hulp bisschoppen Hoogenboom en Woorts, zijn opgeleid door De Kor te. Hier steken leerlingen hun meester een dolk in de rug. En dat op een moment dat de kerk door het seksuele misbruik zwaar onder vuur ligt. De aanval is des te onge lukkiger omdat het De Korte is die in dat dossier de kastanjes voor Eijk uit het vuur moet halen." Liggen aan de kwestie inhoudelijke verschillen van mening ten grond slag? „Het gaat vooral over de manier van leidinggeven. De Korte is com municatief en legt de nadruk op dialoog. Eijk is de man van de au toritaire benadering, de bisschop als alleenheerser." Hoe gaat dit aflopen? „Dat is moeilijk te zeggen. Eijk heeft de brief ook aan de vertegen- mmmmmmmmmmimmmamKmmmammaim NIEUW-AMSTERDAM Een Emmenaar die sinds 2 maart werd vermist, is gisteren dood ge vonden in een bosschage in Nieuw-Amsterdam. Dat zei een woordvoerder van de politie. Een wandelaar ontdekte het lichaam van de 39-jarige man. Uit onderzoek is gebleken dat de man een natuurlijke dood is gestor ven. Het lichaam lag er al een lange re tijd. HILVERSUM Misdaadverslaggever Peter de Vries heeft de gewraakte beelden van de tot levenslang veroordeelde serie moordenaar Koos H. in Vught gis teravond ondanks een verbod van de rechter uitgezonden. De beelden zijn met een verborgen camera ge maakt in de tbs-kliniek in Vught. Volgens de programmamakers dient de uitzending een groot maatschappelijk belang. ANTWERPEN SCHIPHOL De gemeente Amsterdam verzet zich als aandeelhouder tegen de uit betaling van bonussen van meer dan honderdduizend euro aan de Schipholdirectie over het jaar 2009. Ook demissionair minister Jan Kees de Jager van Financiën is kri tisch. De Amsterdamse wethouder Freek Ossel kaart de kwestie don derdag aan op de aandeelhouders vergadering van de luchthaven. ITTERVOORT De politie heeft gistermiddag een 38-jarige man uit dorp Ittervoort aangehouden die had gedreigd zijn woning in brand te steken. Dat ge beurde bij een echtelijke ruzie, waarbij de man zijn 6-jarige zoon tje in zijn woning gegijzeld zou hebben. Onderhandelaars van de politie slaagden erin de man op an dere gedachten te brengen, waarop hij zich overgaf. De zangeres overleed op eerste paasdag op 62-jarige leeftijd nadat zij eerder in coma was geraakt. foto Phil Nijhuis/GPD woordiger van het Vaticaan in Ne derland gestuurd, dus het is goed mogelijk dat er al een afschrift in Rome ligt." Is dit het einde voor De Korte? „Dat denk ik niet. Ik weet niet hoe de overige vijf bisschoppen en twee hulpbisschoppen er in staan. Duidelijk is wel dat Eijk sinds zijn benoeming heel veel verzet heeft opgeroepen. Dat zou ook een re den kunnen worden om Eijk weg te promoveren naar Rome. Hij past natuurlijk in de lijn van de paus: hij is academisch geschoold en recht in de leer. En hij heeft er betere ingangen dan De Korte." De politie heeft in Antwerpen een 61-jarige Rotterdammer gearres teerd die zijn twee kinderen had ontvoerd. Dat meldde de politie Rotterdam-Rijnmond gisteren. De pleegmoeder van de kinderen had woensdagmiddag alarm gesla gen nadat de vader zijn kinderen niet bij haar had teruggebracht. De kinderen staan onder toezicht van Bureau Jeugdzorg en zijn ge plaatst bij een pleeggezin in Rotter dam. Het gaat om jongens van 10 en 11 jaar. Ze zijn inmiddels met het pleeggezin herenigd. Na de melding van de pleegmoe der begon de politie met een groot schalig onderzoek. Omdat de vader van Surinaamse af komst is, gaf de politie de ontvoer de jongens als 'internationaal ge zocht' op. Toen het vermoeden ont stond dat de vader mogelijk in Ant werpen verbleef, werd in samen werking met de Belgische politie besloten een woning in die Bel gische stad te omsingelen en bin nen te vallen. In de woning troffen agenten de twee vermiste jongens ongedeerd aan. Ook de vader was daar aanwe zig. WEERT - Tientallen paniekerige tele foontjes kreeg de politie in het Bel gische Bocholt, even over de grens bij Weert, zaterdagochtend te ver werken. De ongeruste bellers waren ge schrokken van geratel van machi negeweren, zagen hulzen rondvlie gen en hadden gezien dat militai ren in vreemde uniformen men sen staande hielden. Het bleek om een oefening van de in Arnhem ge stationeerde Elfde Luchtmobiele Brigade te gaan. De politie legde de oefening stil. Bij de Belgische autoriteiten was de oefening niet bekend. Een Nederlandse Defen sie-woordvoerder zei echter dat die oefening een jaar geleden al is aangekondigd. Douwe Egberts Aröme Excellent, select of mocca Pak 250 gram - 2^009 £?'j u Douwe Egberts I Senseo Cappuccino f of café choco if J? j I Zak 10 stuks Pickwick Groene thee Doosje 20 zakjes Lipton Kruidenthee Bijv. Morocco Doosje 20 zakjes roccQ„ Lst.-:. 49 Nescafé cV I Cappuccino of Wiener melange Navuizak 2^049 Deze week een selectie van prijsverlagingen uit ons koffie- en theeassortiment Kijk in de winkel of op ah.nl/prljspeil voor nog veel meer prijsverlagingen. Wijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5