Hoek maakt slagzij aan het 321 spon Zierikzee schiet uit zijn slof DZC'09 en Ouwerkerk sluiten klassement in vijfde klasse B Goes doet zichzelf tekort in topper VOLENDAM-HOEK Ook in Volendam laat Hoek punten liggen (1-1). Door een rode kaart voor Giovanni Siereveld speelt de ploeg vanaf de 47e minuut met tien man. maandag 12 april 2010 ROOSENDAAL - Zierikzee boekte gis teren de grootste uitzege onder het bewind van trainer Marco Groeneveld. De 5-0-overwinning bij BSC (halverwege was het nog 0-0) werd gevierd met een bezoek aan de Raayberg. De Schouwse club heeft in de derde klasse A van het zondagvoetbal zelfs nog kans op de nacompetitie. Niet dat dat voor Zierikzee iets uitmaakt, want de club speelt volgend seizoen toch in het zaterdagvoetbal. De vijf doelpunten werden door vijf verschillende spelers gemaakt. Vlak na rust opende clubtopscorer Ingmar Quist de score. Hij promo veerde steekbal van Frank van der Helm tot doelpunt. Vijf minuten later was Freek Torensma het at- tentst toen de bal na een vrije trap van Ben Verwest stil voor het doel bleef liggen: 0-2. Vervolgens ontketende BSC een of fensief om de hoop op de nacom petitie levend, te houden. Nadat het de grootste kans om zeep had geholpen, herpakte Zierikzee zich. Halverwege de tweede helft bracht Quist met een individuele actie Van der Helm in stelling. Met het hoofd maakte hij 0-3. „Toen was het een gelopen koers", constateer de Groeneveld. In de slotfase speelde BSC-speler Ricardo Manni voor sinterklaas. Hij werkte een vrije trap van Ben Verwest achter zijn eigen doel man: 0-4. Het slotakkoord was voor Verwest. Vanaf de punt van het strafschopgebied lobde hij de bal op fraaie wijze in de kruising. In zijn (mogelijk) laatste twee duels in het zondagvoetbal speelt Zierikzee nog tegen Steenbergen (thuis) en HW'24 (uit). In deze klasse consolideerde Aar denburg zijn leidende positie door een 1-1-gelijkspel bij Halsteren. Halsteren-Aardenburg 1-1 (1-0). Rick Hilligers 1-0, Bart van de Hemel 1-1. HW24-MOC17 1-0 (0-0). Evert van de Berg 1-0. RIA W-SC Gastel 3-1 (0-0). Jorden Ta- kiddine 1-0, Wim de Fauw 2-0, Rick Kla- sen 3-1. 9 De 1-1 was voor Hoek het negende gelijkspel. De club speelde in de historie nooit vaker gelijk in één seizoen. door Jos van Belzen MIDDELBURG - DZC'09 en Ouwer kerk vormen de staart van het klas sement in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Door het gelijk spel van Vosmeer wipte deze Thoolse dub over DZC'09 heen. De fusieclub zelf verloor met 2-8 van de aanstaande kampioen Ro- bur. Topschutter Dennis Weijers maakte er vier en bracht zijn to taal daarmee op 39 treffers. Hekkensluiter Ouwerkerk verloor met 1-4 van Roburs enige concur rent Lewedorpse Boys. Van de Schouwse clubs pakte alleen Ren- esse een punt: het werd x-i bij Vol harding. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 1-4: De bezoekers openden al na vier minuten de score via Jasper Verdonk: 0-1. Ouwerkerk kwam op gelijke hoogte door een treffer van Erwin van de Maas (1-1), die profiteerde van de verwarring bij de Boys toen een speler van de thuisploeg geblesseerd op het veld lag en Ouwerkerk zelf doorvoetbal de. Pas een kwartier voor het ein de kwam de nummer twee van de ranglijst opnieuw op voorsprong: Jasper de Baar, normaal doelman maar nu ingevallen als spits, teken de de 1-2 aan. De thuisploeg ging hierna meer risico's nemen, iets dat door Jeffrey Jansen tweemaal werd afgestraft: 1-4 de eindstand. Volharding-Renesse 1-1: In een matige wedstrijd kregen beide ploegen voor rust enkele mogelijk heden, maar het bleef bij 0-0 tot aan de thee. In de tweede helft rondde Roy Ars een uitval van de thuisploeg, al dan niet in buiten spelpositie, af door de openings treffer aan te tekenen: 1-0. De be zoekers kwamen op gelijke hoogte door een rake kopbal van Remco Wandel na een fraai opgezette aan val van Renesse: 1-1. DZC'o9-Robur 2-8: De wedstrijd was halverwege al beslist toen er een 0-5-tussenstand op het bord stond door treffers van Dennis We ijers (2x), Rich Anbeek, Alex van Dongen en Erik Jansen. Gemak zucht bij de ploeg uit Goes leverde na rust binnen enkele minuten twee tegentreffers op, te weten van Fred van der Helm en Rob bert Uijl: 2-5. Hierna herstelde de lijstaanvoerder zich en liep uit naar een ruime 8-2-overwinning via opnieuw twee treffers van Den nis Weijers (beiden uit een straf schop) en één van Dennis Cats- man. Kwadendamme-Hansweertse Boys 1-1 (0-1). Frank Quakkelaar 0-1, Rik Peeters 1-1. Val Aan-Vosmeer 0-0. door Michiei Bouwman GOES - Ondanks een veldover- wicht en een aantal honderd-pro- centkansen is Goes er niet in ge slaagd om naaste concurrent RKJ- W een tik uit te delen in de kam pioensrace. Op sportpark Het Schenge stond er na negentig mi nuten een o-o-stand op het score bord, waardoor de Bevelandse ploeg nog wel de beste papieren heeft in de tweede klasse E. Het was pas de derde keer dat Goes dit seizoen niet tot scoren kwam in een competitiewedstrijd. Eerder gebeurde dat in de wedstrij den tegen Terneuzen (1-0) en Jeka (0-1). Dat de brilstand zondag werd be reikt, mag een wondertje heten. Met name Kyle Doesburg kende een ongelukkige middag, want hij hielp tot drie keer toe een kans om zeep. Twee keer faalde hij in een één-tegen-éénsituatie (ge creëerd door zijn versnellingen zo als alleen hij dat kan), de derde maal schoot hij van dichtbij wild naast het doel. Omdat ook een pri ma kans voor Niels Paardekooper - na een goede loopactie vanuit het middenveld - slechts in het zijnet belandde, deed Goes zich tekort in de topper. „Jammer", vond trainer Kees van der Sluis. „Er zat zeker meer in, maar ik vind dat we in de ze fase van de competitie, tegen de ze tegenstander een goed resultaat hebben geboekt." Goes-RKJW 0-0. Scheidsrechter: K.C.A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Michael Cabenda. Aantal toe schouwers: 170. Internos-Temeuzen 0-0. Scheidsrech ter: G.H. Briene (Ingen). Gele kaart: Lars Vissers (Internos). Aantal toeschou wers: 100. Volendam-keeper Kees Tol plukt de bal uit de lucht in een duel met Hoek-middenvelder Gideon Imagbudu. Rechts Stijn Mahieu (nummer 10). Hoek kwam in het palingdorp niet verder dan een teleurstellend gelijkspel (1-1). foto Michel van Bergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58