van promotie 3i SKNWK is kansloos in derby tegen DFS en zakt naar de laatste plaats Manmeersituatie is niet besteed aan Duiveland De Noormannen is dicht bij het kampioenschap maandag 12 april 2010 De doelpuntenteller van Mats Willemse staat op 16. De voorgaande drie seizoenen maakte hij telkens 10 doelpunten. door Klaas Verspoor BRUIN1SSE - Er moet een wonder gebeuren, wil Bruse Boys volgend seizoen niet uitkomen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Bruinisse won zaterdag in een slecht duel met 2-0 van WC'68 en is één punt verwijderd van promotie. In de tweede klasse E promoveert de top drie. Kampioen Zaamslag is al gepromoveerd en daardoor blij ven nog twee plaatsen over. Bruse Boys, Dauwendaele en SSV'65 strij den met zijn drieën om de tweede en derde plaats op de ranglijst. „Volgens mij zijn we er al", reageer de Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren kort na de twaalfde sei zoenszege. Zover is het echter nog niet. Bruse Boys staat tweede met twee punten voorsprong op Dauwen daele en zes op de nummer vier SSV'65. Het Bruse doelsaldo is wel veel beter dan dat van SSV'65, maar telt niet mee. Bij een gelijk puntenaantal volgt een beslissings duel. Het kan dus nog misgaan als SSV'65 zes punten haalt tegen Serooskerke én Duiveland, en Bru in de resterende duels met de de gradatiekandidaten Oostkapelle en Veere geen punten pakt. De ploeg uit Bruinisse zal in die duels wel beter voetbal op de mat moeten leggen dan in de twintig ste competitiewedstrijd. Op een abominabel slecht veld was combi natievoetbal nauwelijks mogelijk. „Ik vond ons matig starten en de kansjes waren voor WC'68'", biechtte Van Oeveren eerlijk op. „Het leek wel of er toch een beetje spanning op zat. Maar het veld werkte ook niet in ons voordeel. Ie moet op dit veld niet gaan lopen met de bal." WC-trainer Piet Rok- ven beaamde dat. „Op deze gras mat is goed voetbal onmogelijk. Dit is een koeienwei." Rokven zag ook dat zijn team in de openingsminuut via Piet de Graaff al gevaarlijk was. Via Bart Vane (net op tijd ingrijpen van Olaf Willemse) en Danny Witha gen, die in buitenspelsituatie al leen op Mark Giljam mocht afgaan maar de doelman op zijn weg vond, waren de bezoekers daarna dicht bij de openingstreffer. Waar de ploeg uit Halsteren het naliet om te scoren, had Bruse Boys maar één kans nodig. Na een over treding van Sander Molenaar op Gerard Vogel kreeg Bruse Boys in de 42e minuut net buiten de zes tienmeter een vrije trap. Mats Wil lemse plaatste de bal met rechts langs de muur én doelman Dennis Uijl. Rokven: „Onverdiend. Het moest eigenlijk andersom zijn." In vijf minuten tijd - voor en na rust - kreeg Bruse Boys WC'68 op de knieën. In de 47e minuut zette johan Vroegindeweij voor. Mats Willemse vond Uijl nog op zijn weg, maar de bal werd door Vroegindeweij opnieuw voorgege ven waarna Vogel met een kopbal over de Halsteren-doelman voor 2-0 zorgde. Collega Giljam moest daarna, bij de. eerste WC-corner na rust, nog handelend optreden maar daarmee was het Brabantse gevaar bezworen. Via Mats Wil lemse, Emiel Dorst (2x) en George Geluk had Bruse Boys in het laat ste halfuur nog verder afstand kun nen nemen. Het kon Ronald van Oeveren niet meer deren. De pun ten waren binnen. CJ4>Bruse Boys-WC'68 2-0 (1-0). 43. Mats Willemse 1-0, 47. Gerard Vo gel 2-0. Scheidsrechter: T. Versnel (Zwijndrecht). Rode kaart: 85. Marco Ernest (assistent-trainer WC'68). Gele kaart: Rudi van der Bijl (Bruse Boys), Bart Vane en Richard Smaling (beide WC'68.). Aantal toeschouwers: 185. Pieter de Munnik wurmt zich tussen twee spelers van SKNWK door naar voren. foto Izaak Verkeste door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kon SKNWK in Burgh-Haamstede geen potten breken. De ploeg van interim-trainer Leon van deJ3osch verloor kansloos van DFS. De 2-0 was nog een flauwe afspiegeling van de verhoudingen binnen de lij nen. Door de uitslag zakte SKNWK naar de laatste plaats op de rang lijst en de Nieuwerkerkers moeten vrezen voor degradatie. Spui en Kruiningen hebben respectievelijk één en twee punten meer dan SKNWK. Met de wedstrijd tegen Spui (24 april) en De Meeuwen (1 mei) nog voor de boeg heeft SKNWK alles nog in eigen hand. DFS deed op eigen veld de sportie ve plicht en boekte voor het eerst sinds 13 maart, toen Colijnsplaatse Boys met 4-2 opzij werd gezet, weer eens een zege. Ook tegen SKNWK bleek dat DFS in deze seizoensfase veel kansen nodig heeft om te scoren. SKNWK stelde daar voor rust twee doelpogingen tegenover, maar twee keer zag doelman Lean- der Rouw de bal naast het doel ver dwijnen. In blessuretijd van de eer ste helft moest Koen de Jonge aan de andere kant de gang naar het net maken. René van der Linde veroverde de bal en speelde jeroen Grefkens aan. Grefkens draaide weg van zijn tegenstander en gaf De Jonge met een lob het nakij ken. Na rust trachtte SKNWK nog wel wat te forceren, maar de bezoekers kwamen tekort om het DFS écht lastig te maken. In de 62e minuut besliste DFS de wedstrijd. Waar ie dereen een schot van Léon de Bruine verwachtte, bracht hij Pie ter de Munnik in stelling. De Mun nik passeerde met een simpele voetbeweging De Jonge voor de tweede keer. SKNWK-speler Oleg Bondarenko kreeg even later, nadat hij Gref kens aan zijn shirt trok, zijn twee de gele kaart van scheidsrechter Van Honk en kon vertrekken. Gref kens, De Munnik, Mick Luijkx en Leonard van Floresteijn verzuim den daarna om SKNWK nog meer zout in de wonden te strooi- door Tom Vennink MIDDELBURG - Duiveland verspeel de zaterdag twee dure punten in de strijd voor directe promotie naar de eerste klasse. Na een uur leidde de ploeg met 0-2 bij Arne- muiden, dat toen al met tien man speelde. Met een man minder knokte de vissersploeg zich uitein delijk toch nog naar een 2-2-gelijk- spel. De achterstand op de derde plaats van Dauwendaele (de top drie pro moveert) bleef daardoor vijf pun ten met nog twee duels voor de boeg. Niet is onmogelijk, maar Duiveland lijkt veroordeeld tot de nacompetitie om een klasse te klimmen. In de slotduels wachten Wieldrecht (thuis) en SSV'65 (uit) nog. Arnemuiden-Duiveland 2-2: Het duel tussen twee middenmoters is in remise geëindigd na een sterke slotfase van Arnemuiden. Duive land nam het heft in handen van af minuut één en bleef in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. Na ruim twintig minuten won Den- nie le Comte een kopduel in het zestienmetergebied en zette Duive land op voorsprong. Vlak voor rust moest Arnemuiden met tien man verder nadat Corné van Bel- zen met twee gele kaarten van het veld was gestuurd. In de beginfase van de tweede helft bleef Duiveland de betere ploeg en kwam op 0-2 door op nieuw Dennie le Comte. Hij soleer de op snelheid door de defensie en rondde koeltjes af. Na een uur ging de knop om bij Arnemuiden. De tien begonnen te vechten voor een punt en kregen resultaat toen Jesper Poortvliet de 1-2 binnenkop te. Een kwartier voor tijd kopte Duiveland-verdediger Albert Verhoek (zwart shirt) gebruikt handen en voe ten in een duel met een tegenstander van Arnemuiden. foto Ruben Oreel Poortvliet de gelijkmakende treffer binnen. FC Dauwendaele-Oostkapelie 1-1 (0-1). Arjen Pattenier 0-1, Gert Jan van Leiden 1-1 (strafschop). SSV'65-Zwaluwe 1-0 (0-0). Christiaan Boon 1-0. Wieldrecht-Serooskerke 1-0 (0-0). Marco Vrolijk 1-0. Zaamslag-Veere 4-0 (1-0). Marvin van der Staal 1-0, Coen Goossen 2-0, Jordy Bakker 3-0, Peter Dieleman 4-0. MIDDELBURG - In de derde klasse A won koploper De Noormannen za terdag met 2-0 bij Kruiningen. Door het o-o-gelijkspel tussen VCK en AZW heeft de ploeg uit Westkapelle met nog twee duels te gaan nu vijf punten voorsprong op naaste belager Nieuwdórp. Nieuwdorp-Coiijnsplaatse Boys 5-2 (2-0). Niels Mulder 1-0 en 3-0, Kevin Joosse 2-0, Dave Bout 3-1 en 4-2, Frank Oostdijk 4-1, Ruud la Grand 5-2. Kruiningen-De Noormannen 0-2 (0-1). Niels Dominicus 0-1 en 0-2. De Meeuwen-Yerseke 3-2 (1-1). Kevin Janse 1-0, Michel de Rooij 1-1, Rody Bakker 1-2, Martijn Blommaert 2-2, Ro bin Dek 3-2. Spui-Kapelle 4-4 (2-3). Niek de Meijer 1-0, Remco Hamelink 2-0, Robin Boog aard 2-1, Romano Meerman 2-2, Robin Boogaard 2-3, Rowen Hulveling 3-3, Edwin van Damme 3-4, Yorick Koek koek 4-4. VCK-AZW 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57