30 familiestrijd Bruse Boys staat op drempel Kasimier Snoek viert terugkeer ZSC'62 blameert zich bij WIK'57 met tweede zege met zes tegengoals Van Oeveren Na de 2-0-zege op VYC'68 is Bruse Boys nog één punt verwijderd van promotie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Groeneveld keert terug maandag 12 april 2010 BRUSE BOYS-WC'68 door Klaas Verspoor BRUINISSE - Anneke van Oeveren, moeder van WC'68-speler Roy van Oeveren én echtgenote van Bruse Boys-trainer Ronald van Oeveren, stond in dubio. Waar lag vooraf haar hart in de tweestrijd tussen vader en zoon? „Dat is een moeilijke vraag. Voor het gevoel kan pa beter winnen. Zoonlief stapt er iets gemakkelij ker over heen. Roy is fanatiek, maar Ronald is fanatieker. Voor de sfeer in huis zou het beter zijn dat hij wint", vertelde Anneke Van Oeveren voor de tweede ontmoe ting tussen haar mannen in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. En zo geschiedde. Op 7 november 2009 won Bruse Boys in Halstegen al met 3-0 en ook nu bleef vader zoon met 2-0 de baas. Op het veld feliciteerde Roy Ronald al met de overwin ning. Een 'gefeliciteerd pa' kwam uit zijn mond. „Het is wel leuk om hem zo te zien voetballen'", ver klapte Ronald. En vervolgens: „De tweede helft kon ik wat meer op hem letten. Hij deed het aardig." Zoon Roy speelde bij HSC'28 on der zijn vader, maar maakte een bewuste keus om niet mee te ver huizen naar Bruse Boys. „Bij HSC heb ik al twee seizoenen bij hem gezeten. Dat beviel wel. Maar ik wil zo veel mogelijk leren en van elke trainer leer je andere dingen." Voor Van Oeveren junior was de ontmoeting in Bruinisse wel een bijzondere: „Het is altijd leuk. Het is toch een speciale wedstrijd." Meerdere familieleden vonden dat, want ook tweelingzus Peggy en opa en oma Heijboer stonden langs de kant. Thomas Groeneveld keert volgend seizoen terug bij Bruse Boys. Hij komt dit seizoen uit voor de Rotterdamse zaterdag-eersteklasser XerxesDZB. Door blessureleed komt hij maar nauwelijks aan spelen toe. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - WIK'57 luisterde de terugkeer van trainer Kasimier Snoek op met de tweede seizoens zege. De rentree werd gevierd met een 3-2-overwinning op Waarde. Mevo pakte thuis drie punten te gen Vrederust (2-1) en Brouwersha ven ging in Fijnaart met 3-0 onder uit bij FSV. FSV-Brouwershaven 3-0: Brouw vergat reserveshirts mee te nemen naar Brabant en speelde in een blauw-wit tenue van FSV. Na 23 minuten kwam de ploeg van trai ner Ed van Lent door een treffer van Bas van Sprundel op een 1-0-achterstand. Na een goed uitge speelde Brabantse aanval werd het nog voor rust 2-0. In de tweede helft zorgde De Kok met zijn tweede treffer voor de 3-0. Brouwershaven kwam gedu rende de wedstrijd niet verder dan een bal op de zijkant van de krui sing. Een goal van FSV-speler Edward de Rooij werd daarna nog afgekeurd. WIK'57-Waarde 3-2: Dominique Reijnders opende in de eerste helft de score. De vijftienjarige Remco Theunisse zorgde na de pauze voor de tweede Kerkwerfse goal. Door een treffer van Ferrie Berrevoets liep de thuisploeg uit naar 3-0. Tien minuten voor tijd kreeg Waarde een omstreden straf schop. Frank Lobbezoo zorgde voor 3-1. Via Maurice Harthoorn kwam Waarde nog wel terug op 3-2, maar de tweede zege voor WIK'57 kwam niet meer in gevaar. Mevo-Vrederust 2-1: In een van beide kanten matig duel kwam Mevo na een half uur op een 1-o-voorsprong toen Matthijs Hee- res voor zijn tegenstander kwam, de bal met het hoofd onderschep te en koelbloedig doel trof. Door een treffer van Marcel Brouwers kwam Vrederust op slag van rust op gelijke hoogte. In de tweede helft had Mevo-trai- ner Jack Wijnands een gouden wissel in petto. Michiel Tamerus verliet het veld voor A-junior Belal Alashkar. Even later draaide de tie ner een corner rechtstreeks achter de doelman van Vrederust. Smerdiek-Chrislandia 9-0 (4-0). Erik van Haaften 1-0, Leroy Pors 2-0, Andreas Vroegop 3-0, Erik van Haaften 4-0 (strafschop), Andreas Vroegop 5-0, Andreas Vroegop 6-0, Remy Korthou- wer 7-0, Stefan Lindhout 8-0, Remy Korthouwer 9-0. SPS-Stavenisse 5-2 (3-1). Stefan Bo- gers 1-0, Jan Deij 2-0, Kees van Putte 2-1, Jan-Pieter Bevelander 3-1, Stefan Bogers 4-1, Lorenzo van Haaften 4-2, Jan-Pieter Bevelander 5-2. door Tom Vennink MIDDELBURG - Op de dag dat Hein- kenszand kampioen werd in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal, blameerde ZSC'62 zich te gen. In 's-Gravenpolder werd het liefst 6-2. Dit seizoen kregen de elf van Jos Wesdorp niet eerder zes goals tegen. Apollo'69-ZSC'62 6-2: Het was de middag van Apollo. Vanaf de eer ste minuut stond er een solide elf tal op de been dat via Robin Braam en Jeffrey Otten een gat sloeg. Voor rust werd het 2-1 door Jos Erades. Veel mocht het niet be tekenen, want Jeffrey Otten raasde door in de tweede helft. Johnny Schouwenaar was even later dol blij met zijn eerste doelpunt. Apol lo bleek komen: Sander Nagelker- ke scoorde twee keer waarvan een maal uit een strafschop. Bevelanders-MZVC 2-2 (2-0). Sander van de Kreeke 1-0, eigen doelpunt 1-1, Alexander Bom 2-1, Niels Versluis 2-2. Cadzand-'s-Heer Arendskerke 1-6 (0-1). Danny Nieuwenhuijze 0-1, eigen doelpunt 0-2, Walter de Kok 0-3 (straf schop), Walter de Kok 0-4, Marnix Martlé 1 -4, Stefan van Sabben 1 -5, Ste fan van Sabben 1-6. Heinkenszand-Borssele 3-1 (2-1). Tom Blomaard 1-0, Kevin Jacobusse 2-0, Jasper van Houcke 2-1, Maarten Griep (strafschop) 3-1. Hoedekenskerke-SVD 2-2 (0-2). Errol Walla 0-1, Errol Walla 0-2, Richard Uit- terhoeve 1-2, Jorn Otte 2-2. Nieuwland-Domburg 2-2 (1-1). Ri chard Jacobs 1-0, Martijn Minderhoud 1-1, Sander Willemse 1-2, Jozias van Belzen 2-2. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 2-2 (0-0). Pieter Bolle 0-1, Wilfred van den Dries 1-1, Arnold van Gemerden 2-1, Roy Je- remiasse 2-2. V;'V' Bruse Boys-speler Gerard Vogel zorgt ervoor dat Sander Molenaar (VVC'68) niet aan de bal kan komen. foto Ozaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56