PZC I n Gemor over wijzigingen woonwijk Kleine wereld SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 16 en 17 NOORDERPOLDER I! Meer twee-onder-één-kapwoningen in De Lanen II Man aangehouden wegens mishandeling Politie betrapt vijftal bij henneptransport Gervinsland is beste klimaatstraat Zeeland almanak Maandag 12 april 2010 Burghse Schoole brengt ode aan fiets en leesplankje Voorjaarsfestival Centree biedt serie primeurs Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow en Melita Lanting ZIERIKZEE - De economische crisis heeft gevolgen voor het relatief gro te woningbouwproject Noorder polder II in Zierikzee. Zo opteert projectontwikkelaar DPP voor en kele aanpassingen van de opzet voor de wijk De Lanen binnen dit project. De wijzigingen geven aan leiding tot gemor bij sommige mensen die al in deze wijk wonen. „Er wordt afgeweken van de be loofde kwaliteit, ook als het gaat om gebruikte materialen. Alles wordt goedkoper", luidt de klacht van bewoner Olaf de Bruin. Enkele bewoners zijn vooral teleur gesteld over het feit dat De Lanen nu een andere uitstraling krijgt dan eerst werd voorgesteld. „Het beeld van een tuindorp wordt nu vernietigd. Ons is gezegd dat er geen twee-onder-één-kapwonin gen zouden komen", zegt bewoon ster Henny Schouten. Projectontwikkelaar Marco Bij de Vaate van DPP erkent dat er op het punt van die twee-on der-één-kapwoningen verkeerd is gecommuniceerd. „Ten onrechte heeft er op het schetsplan even ge staan dat dit soort woningen ook in De Lanen 1 zou worden ge bouwd. Dat klopt echter helemaal niet. De Lanen I is uitsluitend be doeld voor vrijstaande woningen en we hebben dat op de schets ook inmiddels gecorrigeerd. Ik kan me voorstellen dat vooral door die onjuiste voorstelling van zaken het gemor is ontstaan", zegt Bij de Vaate. Volgens de projectontwikkelaar wordt de 'parkachtige .uitstraling' zoals vastgelegd in het kwaliteits handboek voor De Lanen beslist niet aangetast. De wijzigingen be treffen een bredere kapconstructie omdat er vraag is naar meer ruim te dan in het oorspronkelijk ont werp met puntiger daken. „Ik denk dat die afwisseling in dakcon structies het aanzien van de wijk juist ten goede komt", aldus de projectontwikkelaar. Verder wordt, inspelend op de huidige vraag, de bouw van twee-on der-één-kapwoningen wel naar vo ren gehaald. „Het plan was die wo ningen pas in fase IV te bouwen, maar dat gaan we nu al in De La nen II doen. Het worden twee se ries van drie, dus in totaal zes wo ningen. Zij krijgen echter wel het aanzien van grote vrijstaande hui zen, terwijl er straks toch twee wo ningen in zijn gerealiseerd", licht Bij de Vaate toe. Variatie in puntige en wat iets bredere dakconstructies in woonwijk De Lanen in Zierikzee foto Izaak Verkeste MIDDELBURG Politie Zeeland heeft gisteren rond 01.30 uur een man aangehouden wegens mishandeling. De 35-jarige Middelburger, had even daarvoor een 20-jarige man uit de gemeente Veere mishandeld op een parkeer terrein aan de Walensingel. De 20-jarige man wilde na horecabe- zoek in zijn auto naar huis. Bij het wegrijden werd hij aangesproken door de 35-jarige over een wedden schap die hij met iemand anders had afgesloten. POORTVLIET De Zeeuwse politie heeft vrijdag avond in het Brabantse Lepelstraat vijf mensen aangehouden, omdat zij in hun auto negen vuilniszak ken met hennep vervoerden. Sur- vëillerende agenten volgden de au to rond 21.50 uur vanaf Poortvliet, omdat zij vonden dat de bestuur der nogal 'stiekem reed'. Toen ze de auto dichter naderden roken ze een sterke hennepgeur. Alle inzit tenden, vier mannen en één vrouw, zijn aangehouden. MIDDELBURG De straat Gervinsland uit Middel burg is winnaar geworden van de Zeeuwse editie van de klimaat- straatcampagne. Van de 171 straten die in Zeeland mee deden winnen vijftien straten een gratis klimaat straatfeest op zaterdag 29 mei. Op de tweede plaats eindigde de Wals- oordense straat uit Walsoorden en derde de Vrijburgstraat uit Vlissin- gen. In Zeeland deden 25 straten mee. Het ging er om zo veel moge lijk energie te besparen. Tip? redactie@pzc.nl De wereld is klein en wordt door de moderne communicatieapparatuur met de dag kleiner. Tot zover niets nieuws. Maar die in gewikkelde apparaatjes willen er wel eens de brui aan geven en wat dan? Onze collega die op reportage is in de oost meldde dat haar laptop het had begeven. Ze had daar in de Gor del van smaragd iemand aangetrof fen die verklaarde haar handcompu tertje wel te kunnen repareren, zo meldde ze opgewekt aan het thuis front. Een van de collega's informeerde nieuwsgierig wie de reddende repara teur in het Verre Oosten dan wel mocht wezen. Onze reizende verslag geefster onthulde daarop de naam. Commentaar van de collega in Mid delburg: „O die! Die ken ik! Dat is mijn oom. Hij is automonteur."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51