entertainment 143 Frans Duijts zingt met zijn ziel .\\\kve/^ „In veertig jaar tijd heb je heus wel een keertje gezoend met een ander. Of een verliefdheidje gehad Waldemar Torenstra beweert dat monogamie niet aan hem besteed is. (uit: Flair) de Fietee maandag 12 april 2010 r 0 e s e Jarenlang combineerde hij werken bij het sloopbedrijf van zijn familie met optreden als Hazes-imitator. Sinds Frans Duijts (30) in 2008 doorbrak met het lied Jij denkt maar dat je alles mag van mij staat hij op eigen benen. Zijn nieuwe, derde album Leef je droom haalde binnen een maand goud. De volkszanger annex sloper is nu iedere zondagavond op RTL4 te zien met de reallife soap, die ook Leef je droom heet. door Thalia Brandt Het erf van Sloopwerken C. Duijts BV is met hout, ijzer, wc-potten, wasbakken en een roestige boot be zaaid. „Hier vind je vooral restpar tijen: vrachtwagentje met tuinhout, vloerde len, schermen of bielzen", zegt Frans Duijts, die met echtgenote Marloes (29) en doch ters Jolanda (5), Wilhelmina (4) en Alisha (3)op het erf woont. „Mijn ene zus woont naast ons, de ander een straat verder. Mijn ouders wonen ook op het terrein." De familie Duijts is hecht. Zo was het vorig jaar vanzelfsprekend dat Frans het bedrijf leidde toen zijn vader herstelde van een hartoperatie. „Nu hij beter is vindt pa, die bijna elk optreden meegaat, dat ik me op zingen moet richten. Maar dat besluit heb ik nog niet kunnen nemen: ik werk hier sinds mijn 17e. Het voelt als een warm bad." Kantine en kantoor van het bedrijf zijn rijk versierd met foto's van zanger Duijts, die gretig aftrek vinden. Sinds de tv-soap Leef je droom eind maart begon, is het terrein trek pleister voor fans geworden. „Mensen klop pen bij mijn ouders aan, mijn huis is moei lijker te vinden. Of ze lopen de kantine in voor een praatje of handtekening." Iedere werkdag is Duijts in touw voor het bedrijf Maar twee banen met het gezinsle ven combineren, is pittig, weet de zanger. Bij smartlapminnenden is hij bekend van nummers als Jij denkt maar dat je alles mag van mij, Lieveling en Ik mis je. „Vijf avonden per week treed ik op. Soms verlaat ik 's och tends vroeg mijn huis om een bouwproject te bekijken en kom ik pas 's avonds laat te rug. Mijn oudste dochter vindt dat moeilijk. 'Pappie, moet je wéér weg?', zegt ze vaak. Daarom heb ik op woensdag een papadag." Belangrijk is dat zijn vrouw, een voormalig kapster, thuis met liefde de kar trekt. „Mar loes is echt de sterke vrouw achter mij." Jan Smit introduceerde Duijts in 2008 bij een groot publiek, toen hij hem vroeg Jij denkt maar te zingen in zijn reallifeprogram- ma De zomer voorbij. Duijts' versie van het lied, eerder opgenomen door André Hazes, belandde sindsdien vijf keer in de hitlijsten en was vorig jaar het meestgedraaide num mer in de horeca. Anno 2010 is de volkszan ger goed voor tweehonderd optredens per jaar en heeft hij twee gouden platen aan de Volkszanger annex sloper Frans Duijts. „Mijn motto is tegenwoordig: leef je droom.' foto David van Dam/GPD muur. „Of ik ambitieus ben? Nou, als ik me ergens in vastbijt, laat ik niet snel los. Da's ook zo met het bedrijf: als ik ergens ga kij ken voor een sloop, probeer ik diezelfde dag naar huis te gaan met de opdracht op zak." Toch kan de goedlachse artiest nog verwon derd raken over zijn groeiende bekendheid. „Laatst bezocht ik een concert van Wolter Kroes, kwam in de pauze iedereen gillend op me af. Dan denk ik: joh, ik ben gewoon een mens die ook naar het toilet moet!" Hij krijgt 'de raarste' aanbiedingen van vrou wen. „Soms lopen ze zó mijn kleedkamer in. Nee, mijn vrouw zit daar niet mee, ik ver tel haar alles. Marloes en ik zijn samen sinds mijn 16e. Ik heb toen een jaar hard moeten werken om haar hart te winnen. Daarna is ze gelukkig nooit meer bij me weggegaan." Tegelijk met de liefde ontdekte hij het zin gen. „Ik liep mee in een bedrijf dat artiesten begeleiding deed. Voor optredens testte ik weieens microfoons door een riedeltje van Hazes te zingen. Op een dag vroeg iemand of ik als lookalike op het huwelijk van zijn dochter wilde optreden. Zo begon het." Hij zegt niet te onervaren te zijn om de tra gedies des levens te bezingen. „Ik heb diver se familieleden verloren, ben op mijn 18e ge opereerd aan een dubbele hernia en een paar jaar later aan mijn tenen. In 2002 zag ik mijn leven aan me voorbijflitsen toen ik bij de asbestsanering van een gebouw 10 meter naar beneden viel. Ik brak mijn schouder en rug en had aan mijn onderbenen bloed uitstortingen waardoor het bloed er niet doorstroomde. Artsen hebben kunnen voor komen dat mijn onderbenen afstierven, 1 maar een tijdlang kon ik niets anders dan op de bank liggen." Het ongeluk veranderde hem. „Vroeger was ik heel voorzichtig. Nu is mijn motto: leef je droom. Daarbij hoort voor mij mensen ge lukkig maken met mijn muziek." teefje droom. RTL 4. Elke zondag om 20.00 uur. reageren? media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47