verwachtingen sport 139 Zeeuwse Honk Pirates wint eerste wedstrijd Melissa Scherpenisse mag naar EK turnen Taekwondoploeg gaat bij EK op jacht naar goud Kylle Matthijsen behaalt zege De Bevelanders mist promotie ZK schaken krijgt een bizar slot foto Mark Neelemans Tessa van de Brink (Scheldesport) won de 1000 meter bij de meisjes D in een tijd van 3 minuten en 13.8 seconden. Hiermee was ze slechts een halve seconde langza mer dan Chris de Kreek bij de jon gens D. Shirin van Anrooy was in haar eerste atletiekwedstrijd voor de Ir Knaap pupillencompetitie in Oostburg goed voor twee prijzen. De atlete uit Kapelle won de bij de pupillen C de driekamp en daarna met grote voorsprong ook de 600 meter. Van Anrooy werd eerder in haar carrière al eens Nederlands kampioen duatlon in Etten-Leur. door Aector Dooms TERNEUZEN - De honkballers van Het Zeeuwse Honk Pirates hebben een uitstekend debuut gemaakt in de vierde klasse. De Terneuzenaren klopten in Put te het ervaren Batters met 13-8, na dat het team van coach Farley Anastasia in de zevende inning nog tegen een 8-7-achterstand aan keek. Het was een collectieve prestatie. Evaron Lacrum en Sebastian de long deden het in de beginfase goed als werper en zorgden in de vijfde inning voor een 6-4-voor sprong. Daarna verliep het wat moeiza mer, maar in de laatste twee innin gen sloeg Het Zeeuwse Honk toe via de effectballen van werper Gianny Cristina en prima slag werk van Ruigino Jonis (home run) en Patrick Crombeen in de negende inning. Giano Kolijn (14) onderscheidde zich als sterke slag man. MIDDELBURG - Melissa Scherpenis se mag naar de Europese kam pioenschappen turnen voor junio ren in Birmingham. De turnster uit Sint Annaland, die tegenwoor dig voor Bosan Ton Almelo uit komt, zat al in de voorselectie. Scherpenisse (14) vormt nu samen met Tess Moonen, Lisa Top, Aayla Wilbrink en Tessa Gerrits de natio nale ploeg. De turnsters vertrekken vrijdag middag naar Loughborough voor een laatste stage als voorbereiding op het EK in Birmingham. Mede op basis van de indrukken tijdens die laatste voorbereidingsweek, wordt de definitieve indeling per toestel en startvolgorde van het team bepaald. De Europese titel strijd is eind april. Het wordt voor Scherpenisse haar eerste grote eindtoernooi De Nederlandse equipe domineer de dit weekeinde de interland in het Belgische Melsele volledig. De junioren wonnen de teamwed strijd, terwijl de Nederlandse turn sters in de allround wedstrijd het volledige podium bezetten. Anthony van Assche begint lang zaam maar zeker in vorm te ko men. De turner uit Sas van Gent, die eind april meedoet aan het EK in Birmingham, kwam bij het toer nooi om de Rheintalcup in Wid- nau goed voor de dag. Zowel aan de brug en als op het voltige-onderdeel liet hij 13.750 punten noteren. Bij ringen scoor de hij zelfs 14.150 punten. Het zijn scores die strak op het EK binnen het team waardevol kun nen zijn. Carlo van Minde, afkom stig uit Goes, liet de wedstrijd schieten wegens een lichte enkel blessure. Bart Deurloo maakte in Widnau een goede indruk met zijn vloeroe fening die 14.900 punten oplever de. Zijn voltige wekte met 13.650 punten verwachtingen. Anthony van Assche MIDDELBURG - De bondscoach legt de lat hoog. Nanne Boonstra wil over drie weken op het EK in Zwe den oogsten met het nationale tae- kwondoteam. „Ik zal teleurgesteld zijn als we geen medailles halen." De nationale ploeg, met daarin de Zeeuwen Sharona Thenu, Zenna van der Mel en Jeremy Dijkstra werd gisteren tijdens het NK in Middelburg aan het publiek gepre senteerd. Nanne Boonstra en Chiel Rombout zijn de coaches. De voorbereiding is goed geweest. De internationals hebben hard ge traind. „Vorig jaar haalden we bij het individuele toernooi zilver (Je remy Dijkstra) en brons (Mano Don en Zenna van der Mei) en wa ren we ook nog succesvol met het team", aldus Boonstra. „We heb ben inmiddels weer wat meer erva ring, dus ik reken ook nu op me dailles, al bieden resultaten uit het verleden geen garantie. Het gaat om scherpte de juiste spirit en de wil om te winnen." De nationale taekwondoploeg die aan het EK gaat deelnemen. foto Ruben Oreel De internationals moeten de reis naar Zweden overigens zelf beta len. Boonstra: „Taekwondo is een kleine sport en we hebben een kleine bond, die niet zo heel veel sponsors heeft. Het inschrijfgeld en het materiaal worden voor de internationals geregeld, de rest moeten ze zelf betalen. Maar mis schien is dat wel de ware sport." Tijdens de nationale titelstrijd gis teren waren leden van Taekwondo Middelburg erg succesvol. Zo wa ren er bij het onderdeel tuis (stijl vormen) eerste plaatsen voor Den nis van de Bovenkamp (junioren mannen b-klasse), Jeremy Dijkstra (mannen junioren a-klasse), Jona than Nossing (jeugd mannen d-klasse), Jamai Pentury (jeugd meisjes c-klasse). Bij het sparren gingen er titels naar Jeremy Dijks tra (junioren mannen a-klasse -70), Zenna van der Mei (vrouwen a-klasse -58), Richard de Smit (jeugd b-klasse -80 kg), Sharona Thenu (junioren vrouwen a-klasse -55 kg). Bij het traditioneel sparren was er goud voor Jeremy Dijkstra, Richard de Smit, Serge Thenu en Wesley van de Voorde. Bij de ge sprongen technieken werd Sharo na Thenu eerste. maandag 12 april 2010 LELYSTAD - Supermotocoureur Gre gory de Nooijer is het seizoei* goed begonnen. De coureur uit Vlissingen werd bij de inters in Le lystad derde. Eén klasse lager, bij de euro-nationalen, was de dag winst voor Kylle Matthijssen uit Poortvliet. De Nooijer leek in de eerste heat met de vijfde plaats genoegen te moeten nemen. In de slotfase lach te het geluk hem echter toe toen, Van Drunen en Van den Berk el kaar raakten. In de tweede man che eindigde De Nooijer als vijfde, goed voor een derde plek in het dagklassementm, achter de Est Martin Leok en regerend Neder lands kampioen Marcel van Dru nen. Bij de nationalen sloot Kyle Matthijssen uit Poortvliet de eer ste manche winnend af. In de tweede heat moest hij Nick de Kor te voor laten gaan, de tweede plaats was echter voldoende voor de dagwinst. r> kapelle - Tijdens de laatste zwem wedstrijd in de districtscompetitie miste De Bevelanders uit Kapelle promotie naar de nationale C-klas se. De ploeg van trainer Rob Rut- ze maakte gisteren een goede in druk, maar een diskwalificatie aan het einde van de wedstrijd leverde de nodige strafseconden op. Ma-, non Kloosterman was namens de thuisvereniging de zwemster in vorm. Zij kwam op de 50 meter schoolslag tot 36.88 en op de 200 meter vrijeslag noteerde zij 2.27.45. Het tweede team van De Stormvo gel kon zich niet handhaven in de eerste klasse van de districtscompe titie. In de tweede klasse van de districtscompetitie was het voor de Zeeuwse teams stuivertje wisse len. De Honte, De Ganze, De. Bruinvis en het tweede team van De Schelde uit Terneuzen ontlie pen elkaar nauwelijks en handhaaf den zich. De Otters (Axel) en On derdak (Zierikzee) blijven actief in de derde klasse van het district. TERNEUZEN - De spanning was groot bij de ontknoping van het Zeeuws kampioenschap schaken. Matthieu Freeke en Joey Grochal hadden bij het ingaan van de laat ste speeldag evenveel punten. Grochal won in de zesde ronde van Souburg-speler Henrik Wes- terweele. Freeke verslikte zich ech ter in Gert van Rij van Het Witte Paard uit Sas van Gent en moest het punt delen. Door deze averij leek Grochal op de titel af te steve nen. Hij moest in de de ronde daarop tegen zijn veel lager inge schaalde clubgenoot Rien de Böck. Nadat Freeke eenvoudig Alex Jonk heer verslagen had waren de ogen op de partij van Grochal gericht Het voordeel dat Grochal had ver gaard uit de opening vloeide lang zaam weg. De stelling van de Goe- senaar werd minder, en minder en uiteindelijk verloor hij. Hierdooj. werd Freeke alsnog kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43