sport 137 Tjoba steekt TOP helpende hand toe TTC Middelburg op rand van degradatie De Stormvogel aast nog op de titel Belangrijke zege Arnemuiden Boot en Gijsel klasse apart in cross Rilland maandag 12 april 2010 door Koen de Vries MIDDELBURG - De kansen van de ta- feltenissers van TTC Middelburg op een langer verblijf in de eerste divisie leken zaterdag tegen het eind van de middag een eind ver keken. TTCM moest in de voor laatste wedstrijd tegen kampioens kandidaat Avanti flink wat punten sprokkelen om in het spoor van concurrent SKF te blijven, maar keek tegen een o-6-achterstand aan. Door drie van de laatste vier partijen te winnen bleven de kan sen op behoud enigszins levend: 3-7. Totdat de uitslag van de twee uur later gestarte wedstrijd tussen Charybdis en SKF bekend werd. SKF won met 4-6, waardoor de achterstand van TTCM nu vier punten bedraagt. Met die 7-3-nederlaag deden de Middelburgers het nog beter dan in de uitwedstrijd tegen Avanti. In Hazerswoude werd het 8-2. Toch had TTCM veel meer punten kun nen scoren als kopman John Scott geen offday had gehad. De Amster dammer won net als Wouter van der Mark en Sören de Witte één partij. Dat had er op z'n minst één meer moeten zijn. Scott speelde nietalleen tegen drie heel behoor lijke tegenstanders maar ook tegen zichzelf Hij produceerde veel af zwaaiers en sloeg vele foute servi ces, mede omdat hij zichzelf steeds meer de put inpraatte. Na de onverwachte (dikke) nederlaag tegen leroen de Heide bleef hij ook in het dubbelspel ver onder zijn niveau en verloor hij daarna ook nog eens met 10-12 in de vijf de game van Steffen Greup. Dat hij het nog wel kon, bleek in zijn laatste partij tegen Groenewold. Met een veel positievere instelling bleef hij de Avanti-kopman de baas. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", keek de ervaren tafelten nissers na de wedstrijd terug. „Ik ben al drie weken uit vorm. Waar het aan ligt, ik heb geen idee." Wouter van der Mark en Sören de Witte kwamen aanmerkelijk beter voor de dag, al bleef hun inbreng beperkt tot één winstpartij. De Witte versloeg in de tiende partij Jeroen de Heide. Tegen Greup had hij een tweede zege voor het grij pen maar kon een 2-o-voorsprong niet verzilveren. Van der Mark liet vooral tegen Groenewold zien over één van de hardste forehands van Nederland te beschikken. In een prachtige partij kwam hij net tekort. Tegen De Heide buitte Van der Mark zijn klasse wel uit. TTCM staat nu vier punten achter op SKF, maar heeft in de laatste speelronde een makkelijker tegen stander. TTCM ontmoet het al ge degradeerde Westa 2, terwijl SKF nummer één Avanti ontmoet. TTCM-Avanti 3-7: Sören de Witte-Stef fen Greup 2-3, John Scott-Jeroen de Heide 0-3, Wouter van der Mark-Mar tin Groenewold 1 -3, Scott/Van der Mark- Groenewold/Greup 2-3, Scott- Greup 2-3, De Witte-Groenewold 0-3, Van der Mark-De Heide 3-1, Scott- Groenewold 3-2, Van der Mark-Greup 1-3, De Witte-De Heide 3-2. KORFBAL Arnemuidenaren mengen zich in titelstrijd door JaapJan Ritserna GOES - De korfballers van TOP kre gen zaterdag een handje toegesto ken door Tjoba. Zelf wonnen de Arnemuidenaren van Merwede, terwijl Tjoba koploper Rust Roest versloeg. TOP mengt zich nu in de strijd om de titel in de eerste klas se. Fortis en All-Ready verloren. Tjoba-Rust Roest 16-12: „We heb ben de wedstrijd gedisciplineerd naar onze hand gezet", -genoot coach Chris van Put na van de knappe zege op Rust Roest. Tegen een stevige bries in hielpen de Be velanders de Eindhovenaren van de koppositie af Vooral na rust (5-5) overtuigde Tjoba. Scores Tjoba: Gerben van Boven, Dirk-Jan Westmaas 5, Niels Westmaas 2, Esther van Boven, Johanneke Vleu gel, Marcel de Dreu, Carina Westmaas allen 1. Nieuwerkerk-Fortis 14-6: „Het liep voor geen meter", verklaarde coach Debbaut de schaarse produc tie. Twee sterke verdedigingen hiel den tot tien minuten voor tijd de 10-6 op het bord. Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Niels Bebelaar, Joyce Schoonaard en Jes sica de Boer 1 TOP-Merwede 8-5: Vernoemens- waardig waren de twee punten. De manier waarop die behaald werden was weinig verheffend. Kenmerkend was dat één vak in to taal slechts twaalf minuten (op 70) aan aanvallen toe kwam, het andere vak lag lam. De gure wind was het enig denkbare excuus voor het magere optreden. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Wilma de Ridder 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Leon van Belzen 1. RWA-Swift 8-8: De zoveelste con frontatie met RWA leverde een tac tisch 'schaakspel' op in Poortugaal, waarin vooral de verdedigers uit blonken. Swift bouwde geduldig, maar deed zichzelf tekort in afron dende scherpte. Daar kwam het ge voel vandaan een punt verloren te hebben, waar vooral koploper Dijk- vogels garen bij spint. Scores Swift: Paul van de Berg 3, Mat- thijs Pouwer 2, Richard Geldof, Roel Klootwijk en Anita Hoekstra 1 Ólympia-Ondo 15-10: Ondo hield de gastheer de eerste 35 minuten nog bij, maar na de thee was het duel snel beslist. De ploeg uit Sint Laurs verkwanselde veel kansen en raakte geïirriteerd. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart 2, Jeroen Mesu, Robbie Mesu, Ani ta Geschiere, Annemieke Koppelaar 1. Stormvogels-Ventura Sport 12-13: De 10-10-ruststand beloofde veel voor de tweede helft. Alle aanval lende impulsen leken echter opge snoept. Stormvogels had kansen om de koploper over de knie te leg gen, maar liet dat na. Scores Stormvogels: Linda de Witte 4, Niek Peene 3, Arjen Schoe 2, Frank Peene, Angela Matthijsse en Kristian Gabriëlse 1 Togo-Scheldevogels 7-6: In een door wind beperkt speelveld gaf Togo onverklaarbaar niet thuis te gen Scheldevogels. Na de donder- speech van coach Carlo de Waele toonde de Goese ploeg haar ande re gezicht en streek meer dan ver diend alsnog de winst op. Scores Togo: Corné van Rooijen, Aman da Boelman, Jan-Kees Goossens, Mijke Tahapary, Marscha van Belzen, Anouk Hazelaar en Niek Meerman 1 Vios-Seolto 11-8: Vooral de Vlis- singse mannen lieten zich ontrege len door Vios, dat het magere korf ballend vermogen compenseerde met fysiek. Ondanks een beter tus senstuk, was de frustratie te groot om de 5-0-achterstand nog om te buigen tot een positief resultaat. Scores Seoito: Daisy Verkerk 3, Anniek Reijnierse en Timme Provoost 2, Chris Mol 1. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De al gepromoveerde waterpoloërs van De Stormvogels 1 zijn nog steeds in de race voor het kampioenschap. De Vlissin- gers wonnen van Mosa-regio met 11-3. De Stormvogel kwam moei zaam op gang. Pas vier seconden voor het eind van de eerste perio de werd het 2-0. Halverwege was het 4-0. In het derde kwart moest Mosa-regio met een man minder verder. Een monsterscore bleef ech ter uit. Via 6-2 werd het uiteinde lijk 11-3. De Stormvogel heeft nog drie zeges nodig voor de titel. Over veertien dagen komt de recht streekse concurrent op bezoek. Scores De Stormvogel: Sjoerd Leijnse en Martijn Mechielsen 3, Jasper Rou- wendal 2, Dennis van de Ketterij, Len- nard Swennen, Boy Dirksen allen 1. Stormvogel 2-PSV 4 12-3: Storm vogel 2 speelde in de eerste perio de goed maar het maakte weinig doelpunten: 2-0. Na de 5-2 halver wege begonnen de gasten, die met slechts zeven man waren afge reisd, vermoeid te raken. De thuis ploeg was heer en meester en won via 8-3 overtuigend met 12-3. De Stormvogel 2 heeft nog twee ze ges nodig om de titel binnen te ha len. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers, Bas Mechielsen en Yannick Mol 2, Den nis v/d Ketterij, Frank Leijnse, Ad van 't Westende, Jaap Bovendorp, Frenske Eij- sermans, Jordy de Nood en Jens v/d He ijden allen 1. De Stormvogel 3 - Bruinvis 1 5-5: De Zeeuwse clubs gaven elkaar geen duimbreed toe. Het verschil tussen beide ploegen bedroeg nooit meer dan één treffer. In de slotfase van het vierde kwart kwa men de bezoekers dankzij een man-meer-situatie op 4-5. In de laatste minuten kregen de Vlissin- gers echter een man meer en maakten weer gelijk: 5-5. Scores De Stormvogel: Chayenne van Berkel 3, Robin Juranek 2. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van Arnemuiden heeft uitste kende zaken gedaan in de strijd om lijfsbehoud van de tweede divi sie tafeltennis. Concurrent TOV werd met 8-2 aan de kant gezet. In Arnemuiden was vooral Jan Henk Bomhof goed op dreef tegen de Noordwijkse tegenstander met drie eenvoudige winstpartijen. Mare Hackenberg versloeg Gerwin van Schie en Dylan Kret, maar moest zijn meerdere erkennen in Mark Spaargaren. Riny Kasse won ook tweemaal; alleen van Schie bleek te sterk. Door deze overwinning heeft het team alles nog in eigen hand om handhaving te bewerkstelligen. De Walchernaren treffen volgende week in Kloosterzande SAR en hebben aan zeven punten voldoen de om zeker te zijn van een langer verblijf in de tweede divisie. Het al gedegradeerde SAR ging in eigen huis met 0-10 ten onder te gen het ook nog voor behoud strij dende Renata. Simone de Klerk, Dennis Verdurmen en Johan 't Hooft konden niet tot een over winning komen tegen de Eindho venaren. De vrouwen van SAR verloren met 4-6 van Dordrecht. Anja d'Hondt wist Melanie Zwang en Renske Breuchem te verslaan. Ste- fanie en Liselotte Fassaert boekten een winstpartij op Zwang. De Zeeuws-Vlaamsen zullen eindigen in de middenmoot van de tweede divisie. In de hoofdklasse B versloeg TTC Middelburg 2 het Bossche Never Despair 3 met 6-4. Kim 't Hooft bleef ongeslagen. Thomas Groene- woud en invaller Michel Sperling wonnen éénmaal. De jongens van TTC Middelburg speelden in de kampioensgroep ge lijk tegen Slagvaardig uit Rheden: 5-5. William Marinissen en Patrick Vroomen versloegen Jonne Velt huis en Lars Vermeulen. Bas Mees ters wist Velthuis te verschalken. De jongens van Yerseke wonnen met 6-4 van Combat. Door deze overwinning hebben Marcel Tan- ge, Koen en Herbert Keijman vol gende week nog drie punten no dig om het kampioenschap in het landelijk C binnen te halen. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De tweede club- wedstrijd motorcross van de MC Rilland kende in Mark Boot uit Burgh Haamstede en Roy Gijsel uit Heikant sterke winnaars. In de MX 2 won Boot beide man ches met grote voorsprong. In de MX 1 klasse was Gijsel een maatje te groot voor iedereen. Met grote overmacht wist hij beide manches op zijn naam te schrijven. De strijd om de tweede plaats was het aanzien meer dan waard. Boy Stockman uit Terneuzen greep die uiteindelijk. In de eerste manche zag het daar niet naar uit want Erik van der Wekken uit Zierikzee en Casper Ovaa uit Oost-Souburg namen een ruime voorsprong. Te gen het eind van deze heat wist Stockman Ovaa nog te achterha len. Van der Wekken hield op de finish een half wiel over. In de tweede manche had Stockman een betere start en kwam al snel op plaats twee. In de 85CC was Joël van Mechelen uit Prinsenbeek niet bij te benen. In de 65CC ging de winst naar Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Bij de veteranen werd Ad Geldof uit Oostkapelle derde. In de dubklasse was Robert Jans- sens uit Rilland de beste Zeeuw op een tweede plaats. Sören de Witte won één partij voor TTC Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41