Dauwendaele in wachtkamer 321 GPC moet wonden likken Titel Heinkenszand Arnemuiden pakt punt met tien man Middelburgers niet langs Oostkapelle: 1-1 maandag 12 april 2010 middelburg - De voetballers van GPC Vlissingen kunnen zich gaan opmaken voor de nacompetitie. De Vlissingse eersteklassers verlo ren zaterdag met 1-0 bij Schellui- nen, terwijl Roda Boys Dinteloord met 4-0 versloeg. Roda Boys liep daardoor verder weg van GPC, ter wijl de kloof met rodelantaarndra ger Dinteloord in stand bleef GPC kwam in een weinig hoog staande eerste helft ongelukkig op achterstand. In de 38e minuut stuitte spits Björn Ronde in kans rijke positie op de doelman van Schelluinen. Enkele seconden later lag de bal achter GPC-keeper Weeda omdat de thuisploeg uit een razendsnelle counter wel doeltreffend was: 1-0. Dankzij goed keeperswerk van Weeda bleef deze stand tot aan rust gehandhaafd. GPC drong na de pauze aan, kreeg in het laatste kwartier via onder meer Raymond van Geerdaele, Sven Ronde en Rafaël Vulin goede kansen, maar scoorde niet De ploeg kan zich door de neder laag zo langzamerhand gaan opma ken voor de nacompetitie. „We moeten mentaal opkrabbelen en zorgen dat we geen blessures meer oplopen", aldus trainer André Maas. „Bovendien staan veel spelers op scherp met gele kaarten. We moeten uitkijken voor nieuwe schorsingen." Met nog twee wedstrijden voor de boeg viel Terneuzense Boys terug naar de achtste plaats. De Zeeuws-Vlamingen verloren met 1-0 van Nieuw-Lekkerland en heb ben een plaats in de nacompetitie niet meer in eigen hand. Terneuzense Boys zag Nivo Sparta, dat met 2-4 won bij Rijs- oord won, over zich heen komen. „Verliezen is nooit fijn", zei trai ner Karl Vergouwen na afloop. „In deze fase van de competitie gaat het er echt om. Dan spelen andere factoren mee." Beide ploegen hielden elkaar voor rust in evenwicht. Terneuzense Boys kreeg in die fase wel de beste mogelijkheden. Nieuw-Lekkerland kwam na een kwartier door een treffer van Ruben Munez op voor sprong. In de slotfase schoof Dja- mel Buysse zonder resultaat door naar de punt van de aanval. door Ron de Waal middelburg - Directe promotie naar de eerste klasse is voor FC Dauwendaele nog steeds binnen bereik, terwijl directe degradatie naar de derde klasse door Oostka pelle nog steeds afgewend kan wor den. Kortom, beide ploegen kon den zaterdag leven met het 1-1-ge- lijkspel. Bij een overwinning op Oostkapel le en een beetje hulp van SSV'65 en Duiveland had Dauwendaele za terdag promotie al kunnen vieren. Door de 1-1 moet de ploeg nog even geduld op brengen. „Toch kan ik hiermee wel leven hoor", reageerde trainer Gérard de Nooijer. „Qua kansen hadden we recht op meer, maar uiteindelijk is dit wel een juiste afspiegeling." Ook Edwin Kriens was tevreden met het punt, waardoor zijn ploeg de laatste plaats op de ranglijst aan Veere overdroeg. „Een terechte be loning voor de groep die niet van opgeven wil weten en ook van daag veel strijd leverde." Die strijd toonden de bezoekers vanaf het eerste fluitsignaal van de sterk leidende scheidsrechter Uit- terhoeve. Bij Dauwendaele daaren tegen leek niet iedereen ervan doordrongen, dat er iets op het spel stond. „Maar dat kan ook met de zenu wen te maken hebben gehad", ver klaarde De Nooijer. De eerste mo gelijkheid was voor de thuisploeg, maar Stefan Joosse lepelde de bal over het doel. Oostkapelle groef zich niet in en had na een klein halfuur dé kans op 0-1. Arjen Pat- tenier deed echter veel te weinig met de ruimte die hij kreeg. Tien minuten later maakte Patten- ier zijn fout meer dan goed, door de bal van ruim twintig meter voorbij De Looff te knallen: 0-1. De thuisploeg kreeg daarna wel mogelijkheden, maar stuitte veelal op de uitstekend keepende Mat- thijs van Wageningen. Kort na de hervatting had Richard Louws Oostkapelle op 0-2 moeten zetten, maar alleen voor keeper De Looff faalde hij hopeloos. „Had die bal erin gegaan, dan had den we hier wellicht met drie pun ten weggegaan", aldus trainer Kriens. De dure misser werd al snel afgestraft, toen Rick Pattenier in zijn eigen strafschopgebied in de fout ging tegen Jasper Leu- velink. Gert Jan van Leiden benut te de penalty: 1-1. Dauwendaele ging daarna op zoek naar meer en had via Jasper Leu- velink, Joran Moes en Davy Ernest (twee maal) mogelijkheden op de winnende treffer. Oostkapelle hield vooral door het sterke optre den van keeper Van Wageningen knap stand. FC Dauwendaele-Oostkapelle 1-1 (0-1). 36. Arjen Pattenier 0-151. Gert Jan'van Leiden 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: L.J. Uitterhoeve (Hoede- kenskerke). Aantal toeschouwers: 150. 7.y:.,;. 7,7:7:: .\y.v:v.::,7: xNAyï.-7? 7' SSS door Tom Vennink middelburg - Heinkenszand is za terdag kampioen geworden van de vierde klasse. Het kampioensfeest barstte los nadat er met 3-1 van Borssele was gewonnen. De strijd om de tweede plaats is nog be slecht want Nieuwland en Dom burg speelden met 2-2 gelijk. MZVC hield dankij een sterke tweede helft Bevelanders op 2-2. Bevelanders-MZVC 2-2: Twee di recte concurrenten hielden elkaar in evenwicht na een gelijkopgaan- de strijd. De eerste helft was dankzij Sander van de Kreeke en een eigen doel punt van MZVC voor de thuis ploeg: 2-0. Na rust zag de aanhang van de thuisploeg de voorsprong slinken toen Alexander Bom uit een corner trefzeker was. De wed strijd mondde uit in een gelijkspel na de gelijkmaker van Niels Vers luis. Nieuwland - Domburg 2-2: Nieuwland deed een aanval op de tweede plaats en nam de leiding toen Richard Jacobs al na negen minuten scoorde. Domburg zette daar een treffer uit een vrije trap van Martijn Minder- houd tegenover en pakte zelfs een voorsprong toen Sander Willemse venijnig binnenschoot: 1-2. En hak- balletje van Jozias van Belzen zorg de er uiteindelijk voor dat de strijd om de tweede plek nog niet beslist is. Het verschil op de ranglijst blijft drie punten. door Tom Vennink middelburg - Zaamslag is kam pioen van de tweede klasse. De ploeg bleef voor de tiende keer op rij ongeslagen door Veere met 4-0 aan de kant te zetten. Arnemui den hield Duiveland op 2-2. Wieldrecht-Serooskerke 1-0: Voor rust domineerde Seroosker- ke. De Walcherse middenvelders controleerden het spel, maar von den geen aansluiting met de voor hoede. Scoringsdrift ontbreekt het hele seizoen al in Serooskerke. Ook dit keer werd het de ploeg fa taal. Drie minuten voor tijd be landde een hoge bal merkwaardig in het doel. De treffer kwam op naam van Marco Vrolijk. Arnemuiden-Duiveland 2-2: Het duel tussen twee middenmoters eindigde in remise dankzij een ster ke slotfase van Arnemuiden. Dui veland nam het heft in handen en was in de eerste helft de gevaarlijk ste ploeg. Na twintig minuten won Dennie le Comte een kop duel in het zestienmetergebied en zette Duiveland op voorsprong. Vlak voor rust moest Arnemuiden met tien man verder nadat Corné van Belzen met twee gele kaarten was weggestuurd. In het begin van de tweede helft bleef Duiveland kwam Duiveland op 0-2 door op nieuw Le Comte. Hij soleerde door de defensie en rondde koel tjes af Na een uur ging de knop om bij Arnemuiden. De tien recht ten de rug en scoorden toen Jesper Poortvliet de 1-2 binnenkopte. Een kwartier voor tijd kopte Poortvliet de gelijkmakende treffer binnen. Zaamslag-Veere 4-0: Zaamslag was heer en meester op eigen veld. In de 45e kwam het eerste doelpunt van de voet van Marvin van der Staal. Zaamslag-doelman Ban Costanje keek van een af standje toe en hield voor de vijfde keer op rij de nul. Het eerste kwar tier na rust werd gebruikt om de voorsprong uit te bouwen. Coen Goossen tekende voor 2-0 en Jor1 dy Bakker maakte de derde treffer. Voordat de feestvreugde losbrak schoot Peter Dieleman de vierde binnen. SSV-Zwaluwe 1-0 (0-0): Christiaan Boon 1-0. Bruse Boys-VVC'68 2-0 (1-0). Mats Willemse 1-0, Gerard Vogel 2-0. ...1:1 FC Dauwendaele-speler Gert-Jan van Leiden (links) jaagt Oostkapelle-speler Harold Vermeulen op. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36