blijft positief sport 131 Hoek maakt slagzij aan IJsselmeer Goes doet zichzelf tekort met gelijkspel Basketballers sluiten af met zege Eddy Dobbeleir Aardenburg blijft overeind in topper maandag 12 april 2010 mmmmsmmmmsmmmsmsmBaBsmamm sssss&mmsgmssim sssfs m&sssm aaassa ss ?3s?s 1 „Het is geen schande, verliezen met zo veel invallers. We blijven echt wel meedoen voor de promotie." door Frits Bakker VLISSINGEN - De onverbeterlijke op timist in Eddy Dobbeleir kreeg weer snel de overhand. Vlissingen was net op eigen veld met 1-5 over speeld door De Valk, dat zich dank zij de zege verzekerde van promo tie naar de hoofdklasse. De Vlis- singse voorzitter hield onderweg naar de kleedkamer even de pas in en zei: „Het is geen schande, verlie zen met zo veel invallers. We blij ven echt wel meedoen voor de pro motie." Dat is makkelijker gezegd dan ge daan. De meest riante kans is wel verkeken, alleen de achterdeur staat nog open. Het sterke De Valk liet Vlissingen gisteren zien dat het straks tot de terechte kam pioen wordt uitgeroepen. Daarach ter draait een carrousel met clubs die om de overige plaatsen strij den. Trainer Ruud Pennings, die vol gend jaar technisch manager is, raakte het vertrouwen in zijn elftal niet kwijt door de afstraffing voor eigen publiek. De blik is nu vooral op donderdag gericht, als het res tant van de wedstrijd in en tegen Geldrop wordt gespeeld, waar mid denvelder Raymond Wolff op zon dag 14 maart door een grove over treding een dubbele beenbreuk op liep. dat duel werd na dat incident gestaakt. Dat wordt een emotioneel weer zien met de omgeving, het veld en het publiek. Vlissingen start er hal verwege de tweede helft met een 1-0-achterstand en met tien man, omdat Dangelo Martien een rode kaart kreeg in het tumult na af loop. „Mijn spelers zijn natuurlijk niet vergeten wat daar is gebeurd. Het is nog altijd vtij traumatisch voor sommigen. door Michiel Bouwman GOES - Ondanks een veldover- wicht en een paar honderdprocent- kansen is Goes er niet in geslaagd om naaste concurrent RKJW een tik uit te delen in de kampioensra ce. Op sportpark Het Schenge stond er na negentig minuten een o-o-stand op het scorebord, waar door de Bevelandse ploeg nog wel de beste papieren heeft in de twee de klasse E. Het was pas voor de derde keer dat Goes dit seizoen niet tot sco ren kwam. Eerder gebeurde dat in de wedstrijden tegen Terneuzen (1-0) en Jeka (o-i). Dat de bril- stand zondag werd bereikt mag een wondertje heten. Met name Kyle Doesburg kende een ongeluk kige middag, want hij wist tot drie keer toe een kans om zeep te hel pen. Twee keer faalde hij in een „Toch wordt het zaak om de ge moederen rustig te houden en ons te focussen op de wedstrijd. Voor ons is promoveren heel belangrijk, dat past helemaal in het toekomst beeld van de club." Pennings gaat zich zelf op vele ter reinen begeven: de scouting, de jeugd en de bewaking van de kwa liteit van de eerste selectie. „Het uitgangspunt is dat we elk jaar een sterkere selectie krijgen om uitein delijk in de hoofdklasse en de top klasse terecht te komen." Roy Hendriksen, de nieuwe trai ner, heeft al met veel spelers ge sproken. Volgens de clubleiding zullen de spelers die Vlissingen graag wil houden (zoals Constan- cia, Wolff, De Dreu, Langeveld) ook zeker blijven. „Daarnaast kij ken we goed om ons heen om de selectie verder te versterken", ver zekert Pennings. Hoe onmisbaar Jonathan Constan- cia, Raymond Wolff en Randy de Dreu zijn voor het elftal, bleek te gen de koploper uit Valkenswaard. Vlissingen was voor rust twee keer dicht bij een treffer. Rudley St. Ja- go schoot de bal na een mooie ac tie tegen de paal en kopte later uit een hoekschop tegen de lat. De Valk had op dat moment, in de 31e en 38e minuut, al gescoord. Die voorsprong werd na de rust verder uitgebouwd. Alleen Sinan Coban kon bij een 0-4-achter- stand tegenscoren. Vlissingen-De Valk 1-5 (0-2). 31. Ad Snoeijen (strafschop) 0-1, 38. Dennis van den Berg 0-2, 63. Danny van den Eijnden 0-3, 64. Ruud van den Dungen 0-4, 81. Sinan Coban 1-4, 90+2. Ad Snoeijen 1-5. Scheidsrechter: C. Ber- ben (s-Gravenmoer). Gele kaart: Björn Langeveld, Rico Wit- senburg (Vlissingen), Dennis van den Berg (De Valk). Aantal toeschouwers: 350. één-op-één situatie, de derde maal schoot hij van dichtbij wild naast het doel van de ploeg uit 's-Herto- genbosch. Omdat ook een prima kans voor Niels Paardekoper slechts in het zijnet belandde, deed Goes zich tekort in de topper tussen de nummers één en twee van de ranglijst. „Jammer", vond trainer Kees van der Sluis. „Er zat meer in, maar ik vind dat we in deze fase van de competitie, een goed resultaat heb ben geboekt. Ik heb een goede pot gezien en heb mijn spelers daar voor een compliment gegeven." De tegenstand die RKJW daarbij bood, was matig. Kleerkastspits Christoffel de Rouw kende een loodzware middag tegen het cen trale duo Michael Cabenda-Reguil- lo Vandepitte en daarmee werd grotendeels de angel uit het spel van de Bosschenaren gehaald. door Frits Bakker VOLENDAM - Met elf rasechte Vo- lendammers die geen cent betaald krijgen om tegen een bal te trap pen, weet Hoek zich in deze vorm al geen raad meer. Het zwaarbe vochten gelijkspel (1-1) bleef uitein delijk met kunst- en vliegwerk overeind. Hoek werd na de rust met tien man, omdat Giovanni Siereveld al in de tweede minuut van de twee de helft uit het veld was gestuurd, van het kastje naar de muur ge stuurd door de lichtvoetige Volen- dammers. De Zeeuwen maakten slagzij tegen de harde wind, die vanuit het IJsselmeer over het kunstgrasveld stond. „De ballen die we wilden wegwerken, kwa men net zo hard weer terugge- waaid", probeerde Jan Verdegem het zeer matige spel goed te pra ten. Paul Telussa viel hem bij: „Ik vond dat we al iets beter speelden dan vorige week tegen LRC." Het trainersduo wilde niet toege ven dat er onder druk van de spe lers naar een ander spelsysteem was gegrepen. De twee buitenspe lers, Hoessein Bouzambou en Cha- door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie sloten de mannen van BC Vlissingen hun eerste seizoen in de eerste divisie af met een 80-82- zege op Barons. Daardoor eindig de het team met 22 punten uit 20 wedstrijden op de zesde plaats. In de overgangsklasse behaalde het tweede team van BC Vlissin gen een belangrijke zege op Pen dragon 2, waardoor de kans op handhaving flink werd vergroot. De topper in de vrouwen Over gangsklasse tussen BV Souburg en koploper Waldric ging niet door, omdat de ploeg uit Woudrichem het zonder bericht afliet weten. Mannen. Barons - BC Vlissingen 72-62: Barons ging fel van start en nam snel een 7-0-voorsprong. BC Vlissingen herstelde zich en nam Met de degelijke defensie loerde Goes vooral op de snelheid van de spitsen voorin. Het was aan spel maker Gert-Jan Tierie om deze met steekpasses te bereiken, maar meerdere keren maakte de aan- valslinie kennis met de buitenspel- val van RKJW. Ook het inbren- kir Lmaknafi, waren naar de bank verwezen. Hoek trad de ook nog verzwakte tegenstander, die toch al laag op de ranglijst staat, tege moet met een degelijke tactiek: een versterkt middenveld en al leen Josimar Pattinama en Koen Versyp in de aanval. „De vleugels liepen al weken tegen zichzelf te voetballen", gaf Telussa aan. „Dan moet je ingrijpen." Het nieuwe strijdplan, met Jurgen Landuyt in een soort vrije rol ach ter de spitsen, leek aanvankelijk te slagen. Hoek had een overwicht in het eerste halfuur, waarin het op voorsprong kwam door Koen Ver syp, die na goed storend werk van Gideon Imagbudu op het randje van buitenspel de diepte werd in gestuurd, de keeper omspeelde en scoorde (0-1). Het keerpunt van de wedstrijd lag al net voor de rust toen drie Volen- dammers om beurten vrij voor de goal van Hoek kwamen. Lieven de Veirman, die sterk is in één-tegen- éénsituaties, redde zijn elftal. Twee minuten na de pauze werd het vonnis wel geveld. In het straf schopgebied greep Giovanni Siere veld, die voor de rust al tegen een bij 16-17 de leiding over. Daarna stokte de Vlissingse aanval en liep Barons uit naar een maximale voorsprong van zestien punten. Dankzij een eindsprintje kon BC Vlissingen de schade bij de rust be perken tot 45-35- In de tweede helft speelde BC Vlissingen veel ge concentreerder. De ploeg kwam te rug tot 67-64 aan het einde van het derde kwart. In het laatste kwart drukte BC Vlissingen door naar een 69-72-voorsprong. Daar na scoorden de teams om en om. In een hectische slotfase met veel vrije worpen hield BC Vlissingen het hoofd koel en won: 80-82. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 31, Benjamin Steenbeek 12, Dorde Ka radzic 10, Dennis de Paauw 9, Ailard de Jong 7, Emilio Jangbahadoer 4, Stefan Schrier 4, Sjors van de Poel 3 en Raylin Jimenez 2. gen van de niet-fitte Robin de Pag- ter, vijf minuten voor tijd, veran derde niets meer aan de doelpunt loze stand. Goes - RKJW 0-0. Scheidsrechter: K.C.A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Michael Cabenda. Aantal toe schouwers: 170. gele kaart was opgelopen, de inge vallen Jan Zwarthoed om zijn mid del. De scheidsrechter wees naar de stip en gaf Siereveld zijn twee de gele kaart en dus rood. De penalty werd benut door Robert Mühren, hoewel De Veirman er ook nu weer dichtbij zat. Siereveld liep verongelijkt van het veld: „Ik hield hem niet eens vast." Zowel de goal van Hoek (die ver dacht veel op buitenspel leek) als die van Volendam had dan ook een luchtje, maar op de uiteindelij ke score had het geen invloed. Het spel werd daarna gedicteerd door de Volendammers, die bijna onge stoord door de verdediging van Hoek mochten lopen. De Zeeuw en kregen zelf nog één kans: Ver syp schoot in de vlucht hard en zuiver in, de keeper redde met een snoekduik. Volendam kwam vijf keer in scoringspositie, maar miste de schutters om de volle buit aan het. IJsselmeer te houden. Volendam-Hoek 1-1 (0-1). 14. Koen Versyp 0-1, 47. Robert Mühren 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: R. van der Wielen. Rode kaart (2x geel): 47. Gio vanni Siereveld (Hoek). Aantal toe schouwers: 480. BC Vlissingen 2-Pendragon 2 82-56: Pendragon was met slechts vijf man gekomen. BC Vlissingen begon moeizaam, maar toen het eenmaal ging draaien werd een 24-io-voorsprong genomen. Deze marge bleef in het tweede kwart gehandhaafd: 43-28. In het derde kwart kwam BC Vlissingen bijna niet tot scoren, waardoor de Til- burgse studenten terug kwamen tot 53-42. In het vierde kwart druk te de thuisploeg snel door naar 67-44. De voorsprong kwam niet meer in gevaar omdat Pendragon in de slotfase nog maar drie spe lers overhield. Eindstand 82-56. Scores BC Vlissingen: Roriny de Troije 20, Benjamin Steenbeek 14, Jeroen de Raaff 12, Raylin Jimenez 10, Robin de Jonge 8, Dustin van Benthem 6, Angelo Roelands 5, Edson Jeremias 4 en Engel- bert Rijken 1 VLISSINGEN - De topper in de der de klasse A tussen Halsteren en Aardenburg eindigde gisteren in 1-1, waardoor de Zeeuws-Vlamin gen met twee punten voorsprong de ranglijst blijven aanvoeren. HW'24 won met minimaal ver schil van MOC'17 en blijft uitzicht houden op de nacompetitie. Dit zelfde geldt voor degradatiekandi daat RIA W dat het degradatie duel tegen SC Gastel met 3-1 won en hierdoor ook bovenin blijft meedoen in de strijd om de derde periodetitel. Aardenburg en RIA W leiden met tien punten uit vijf wedstrijden. HW heeft één punt minder. HVV'24-MOC'17 1-0 (0-0). Evert van de Berg 1-0. RIA W-SC Gastel 3-1 (0-0). Jorden Ta- kiddine 1-0, Wim de Fauw 2-0, Rick Kla- sen 3-1. Halsteren-Aardenburg 1-1 (1-0). Rick Hilligers 1-0, Bart van de Hemel 1-1. ,JiF ij L/ sgSLsV' l\ v j SSV t Goesenaar Steven Fitch (14) in duel met een speler van RKJW. Gert-Jan Tierie kijkt toe. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35