Vlissingen-voorzitter Dobbelei 30 A-junior Eversdijk helpt RCS aan de zege Valse start tennissers Souburg Axel hijst de vlag in de vierde klasse Zwaar gehavend VC Vlissingen moet op eigen veld een zware nederlaag slikken tegen koploper De Valk: 1-5 Nederlaag basketbalsters BC Vlissingen Gelijkspel Terneuzen bij hekkensluiter maandag 12 april 2010 gorinchem - Vorige week scoorde een B-junior (Lorenzo de Groot) bij RCS, gisteren was een A-junior verantwoordelijk voor de zege van de Souburgse zondag-eersteklas ser. Len Eversdijk maakte gisteren in de uitwedstrijd tegen Unitas in de 88e minuut de 3-2. De overwinning bij Unitas kwam moeizaam tot stand. RCS miste in eerste instantie veel te veel kansen en kreeg hiervoor bijna de reke ning gepresenteerd. Nadat Salim ben Sallam de score in de 20e mi nuut had geopend, kwam de thuisclub via Mark Daalderop (42e minuut) en Gert van den Ouden- allen (55e) op 2-1. RCS zette hier na de zaken alsnog recht. Invaller Said Bouzambou liet de 2-2 aante kenen, waarna een andere invaller, A-junior Len Eversdijk, voor de 3-2 zorgde. Dat gebeurde twee mi nuten voor het einde van de wed strijd. „De zege was verdiend, maar de manier waarop we ge speeld hebben, was niet goed", vond trainer Michel Leonhart. RCS klom door de winst op naar de vierde plaats in de eerste klasse C. Het is een plek die aan het eind van het seizoen recht geeft op deel name aan de nacompetitie. ZONDAG EERSTE KLASSE VC Vlissingen verloor een jaar geen wedstrijd. Uit de laatste vier duels haalde de eersteklasser echter maar één punt. roosendaal - De tennissers van Oost-Souburg hadden zich hun competitiestart in de vierde klasse landelijk gemengd heel anders voorgesteld. Vooraf dachten ze ti telkandidaat te zijn, maar in de eer ste wedstrijd werd van Vierhoe- ven met 6-2 verloren. Souburg kampte met tegenslag door de afwezigheid van Luciënne van den Broek, de sterkste vrouw in het team.Daardoor moesten Mandy Wolfert en Bianca Zwanen burg tweemaal spelen. Zwanen burg deed dat goed, want zij zorg de voor de twee punten in het en kelspel en dubbelspel met Wolfert. Zo slecht als de start van Souburg verliep, zo voortvarend verging het MLTC en De Schelde. MLTC won zonder setverlies met 8-0 van Zierikzee en is de concurrent van Viërhoeven voor de titel. Dmitri van Hoof, Raymond Barten, Jan tien Bruijnzeel en Jeantien van den Dries wonnen hun enkelspe len. Alleen in het mannendubbel was het nog even spannend. In en. tegen Roosendaal zette het team van De Schelde een grote stap richting lijfsbehoud. De Vlis- singers wonnen met 7-1 van de me de-degradatiekandidaat. De enkel spelen van Caro Schuitema, Eva Hartog en Sven Bakker werden ge wonnen, die van Michel Kokelaar was het enige verliespunt. De dub- belkoppels leverden een punt op, net als de gemengddubbels van Van der Eijk/Bakker en Schuitema/Kokelaar. VLISSINGEN - Dankzij een 4-0-over- winning op Jong Ambon mag Axel zich kampioen noemen van de vierde klasse A van het zondag voetbal. In de vierde klasse B blijft het spannend. Zeelandia Middel burg won met 4-1 van HSC'28 en blijft samen met Hoeven de rang lijst aanvoeren. Victoria'03 volgt op één punt afstand. Walcheren-Patrijzen 2-0: Een ge- lijkopgaande eerste helft werd met 1-0 in het voordeel van de Vlissin- gers afgesloten door een treffer van Robbert Beilo in de 40e mi nuut: 1-0. Na rust zette Walcheren de bezoe kers meer onder druk, maar deze wisten zich steeds meer hieraan te ontworstelen en het initiatief over te nemen. Toch werd de wedstrijd tien minuten voor het einde be slist in het voordeel van de Vlissin- gers door een rake kopbal van Da- ryl Hollander: 2-0 de eindstand. Zeelandia Middelburg-HSC'28 4-1: De Middelburgers kenden een slechte start toen Tobie Hopmans na een kwartier uit een hoekschop 0-1 scoorde. Alberto Conde Morga- do bracht zijn ploeg in de 32e mi nuut weer op gelijke hoogte: 1-1, te vens de ruststand. In de tweede helft speelde het spel zich grotendeels op de helft van de bezoekers af Ruud Mesu bracht de stand op 2-1, waarna Mi ke But met twee treffers de wed strijd definitief besliste: 4-1. Axel-Jong Ambon 4-0: long Am- bon kon Axel een halfuur laten zweten, maar nadat Meivin Rijckaert zijn ploeg op 1-0 had ge zet, waren de kansen verkeken. Da- ryl Rawidjan, Kenneth Okorley en Soufian Doorns legden de 4-0-eindstand vast. Daarna brak het kampioensfeest los. VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen leden in de hoofd klasse een nederlaag bij Barons: 59-38. In Breda kwam BC Vlissingen goed uit de startblokken en nam een 6-9-voorsprong. Daarna had den de Vlissingse vrouwen geen antwoord op het harde spel van de thuisploeg. Barons liep uit naar 26-15 en dit verschil bleef gehand haafd tot 37-26 bij rust. Na de pauze viel er weinig meer te genieten. Door het harde verdedi gen van de Bredase ploeg scoorde BC Vlissingen nog maar 12 pun ten. Barons scoorde ook weinig meer, waardoor de eindstand 59-38 werd. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 13, Melanie Dolfing 6, Romana de Rid der 6, Elisa Kuipers 4, Anouk van Pelt 3, Dorien de Witte 3, Linda de Paauw 2 en Mims Kole 1 ETTEN-LEUR - Ondanks een aanzien lijke hoeveelheid kansen slaagde Terneuzen er gisteren niet in hek kensluiter Internos te verslaan. Het duel in de tweede klasse ein digde zoals het begon: 0-0. Voor de ploeg van trainer Die- derik Hiensch lijkt er daardoor dit seizoen niets meer te halen. Een plaats bij de eerste drie, die recht geeft op promotie naar de eerste klasse, is niet meer haalbaar. Bij een overwinning in Etten-Leur had Terneuzen dat in theorie nog wel kunnen halen. Na rust liet aan valler Fabian Wilson vier kansen liggen en werd een doelpunt van de ingevallen Maik de Wolf afge keurd. Tegen de nummer laatst bleef de brilstand daardoor op het scorebord staan. Internos-Terneuzen 0-0. Scheidsrech ter: G.H. Briene (Ingen). Gele kaart: Lars Vissers (Internos). Aantal toeschou wers: 100. Vlissingen-aanvaller Rudley St Jago kopt de bal in het duel met De Valk. Op de achtergrond de 39-jarige bij Vlissingen teruggekeerde verdediger Danny Magito. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34