Keniaan Patrick Makau maakt 281 Hoogerland onder de y[erd^pia^ts n indruk van Panjs-Roubaix op nk marathon MARATHON ROTTERDAM M Patrick Makau wint de marathon van Rotterdam. De 25-jarige Keniaan finisht binnen de 2 uur en 5 minuten. S,echts zeven Slopers hebben Geoffrey Mutai eindigt op een paar tellen als tweede. 5 minuten afgelegd. Theo den Herder Tadesse Tola wint marathon van Parijs Kerkhove dicht bij het hoofdtoernooi Jeffrey Wammes is klaar voor EK Jaspers zegeviert in wereldbekertoernooi De Bakker bereikt hoofdtoernooi Wegracer Swema in de punten maandag 12 april 2010 een marathon binnen de 2 uur en Patrick Makau rent over de Coolsingel. De Keniaan liep de marathon in 2 uur, 4 minuten en 47 seconden. spraak, geen blufpoker. „Ik voel me goed, heb na mijn winst op de CPC in Den Haag (zijn tijd was daar 59,51 minuten) prima kun nen trainen. Maar ik weet ook dat ik een goede dag moet hebben om te kunnen winnen." Die dag had Makau gisteren, met dank ook aan de organisatie van de marathon. Die stelt zich immers op het stand punt dat een snelle marathon te re gisseren valt. Dat je, als je de lo- PARIJS Tadesse Tola heeft gisteren de ma rathon van Parijs op zijn naam ge schreven. De 22-jarige Ethiopiër no teerde over 42 kilometer en 195 me ter 2 uur, 6 minuten en 41 secon den. Tola liep in de slotfase weg bij zijn laatste Keniaanse concurrent Al fred Kering, die in 2.07.11 als twee de finishte. De derde plaats was voor de Keniaanse debutant op de marathon Wilson Kipsang (2.07.13). Bij de vrouwen zorgde de Ethiopi sche Atsede Baysa met 2.22.04 voor een parkoersrecord. BOL Lesley Kerkhove staat op het punt het hoofdschema van een Fut ure-tennistoernooi in het Kroati sche Bol te bereiken. Nadat ze een bye in de eerste ron de had gehad, versloeg de achttien jarige Zierikzeese zaterdag de Au stralische Alexandra Canizzarro met 6-0 7-6 (5). Gisteren was Kerk hove in de derde ronde van het kwalificatietoernooi te sterk voor de Russische Gospodinova: 7-5 6-3. In de vierde en laatste ronde stuit Kerkhove nu op Caroline Rho- de-Moe uit Noorwegen. PARIJS Het was dan wel de minst sterk be zette finale van de zes toestellen, maar Jeffrey Wammes was gisteren uiterst content met de zilveren me daille die hij in Parijs op sprong tij dens de derde World Cup van dit jaar haalde. Wammes (bijna 23) was naast de Spaanse winnaar Isaac Botella Perez de enige van de acht finalisten die bij beide uitvoe ringen overeind bleef. „Turnen op toestellen van Gymnova is zo an ders, maar gelukkig kwam ik wél goed uit met de landingen", aldus Wammes. Hij werd in sportpaleis Bercy op vloer zevende. SU WON Biljarter Dick Jaspers heeft gisteren het wereldbekertoernooi drieban den in het Zuid-Koreaanse Suwon op zijn naam geschreven. De Bra bander versloeg in de finale de Griekse wereldkampioen Filipos Kasidokostas met 3-2 (1-15 15-11 14-15 15-10 15-9). Jaspers speelde een gemiddelde van 2,222. Jaspers plaatste zich voor de finale met een zege op de Turk Tayfun Tasdemir (3-1). De Nederlander be gon dit jaar goed aan het wereldbe kerseizoen. In de eerste wedstrijd in het Turkse Antalya haalde hij ook al de finale. MONTE CARLO Thiemo de Bakker heeft zich giste ren geplaatst voor het ATP-tennis- toernooi van Monte Carlo. De Ne derlander was in de tweede en laat ste kwalificatieronde te sterk voor de Rus Teimoeraz Gabasjvili: 6-4 7-5. De Bakker had zaterdag in de eerste kwalificatieronde al gewon nen van de Spanjaard Alberto Mar tin. door Wilko Voordouw ROTTERDAM - Met een tijd van 2.04.48 uur heeft de Keniaan Pa trick Makau gisteren de marathon van Rotterdam gewonnen. De 25-jarige loper, die een maand gele den nog zegevierde in de Ci ty-Pier-City loop in Den Haag was de sterkste van de grote kopgroep, die in de straten van de Maasstad op jacht ging naar records. Maar de wind was de spelbreker in de dertigste editie van de Rotterdam Marathon. Wie een marathon in de vijfde tijd ooit heeft gelopen is best in staat om een ereronde te maken langs de Coolsingel. Patrick Makau Musyoki was uitzinnig van vreug de en had nog voldoende energie over om het publiek uitgebreid te bedanken. Ondanks de kille temperatuur was het druk in Rotterdam. De toe schouwers juichten voor de man die vorig jaar in de Maasstad debu teerde op de klassieke afstand met een tijd van 2.06.14 uur. Dat was toen goed voor de vierde plaats. Makau, een erkende specialist op de halve marathon - hij finishte al negen keer binnen het uur - vond dat onvoldoende. Hij wilde win nen, en in een toptijd. Gisteren lukte dat. Makau vestigde zich daarmee in een illustere rijtje met namen als Haile Gebrselassie, Dun can Kibet en James Kwambai. Die laatste twee klokten vorig jaar op de Coolsingel allebei 2.04.27. Afgelopen donderdag, bij de pre sentatie van de belangrijkste atle ten, hield de Oost-Afrikaan uit Nai robi zich op de vlakte. Hij dankte de Heer dat die hem in staat stelde om in Rotterdam te zijn en goede prestaties te leveren. Hij was voor al blij dat hij een periode van bles sures had afgesloten. Geen groot- LOSAIL - Wegracer Jasper Iwema heeft gisteren bij de eerste race van het seizoen in de 125CC twee punten veroverd. De 20-jarige Drent kwam op zijn Aprilia als veertiende over de finish bij de Grote Prijs van Qatar. De Neder lander uit het team van CBC Cor se gaf ruim 36 seconden toe op de Spaanse winnaar Nicolas Terol (Aprilia). Het podium in Qatar be stond volledig uit Spanjaarden. Efren Vazquez eindigde op zijn Derbi als tweede op ruim twee tel len van Terol. In zijn kielzog finish ten zijn landgenoten Mare Marqu- ez (derde) en Pol Espargaro (vier de). De Japanse motorcoureur Shoya Tomizawa won gisteren de eerste race in de nieuwe Moto2-klasse. De Spanjaard Alex Debon (FTR) eindigde op bijna vijf seconden als tweede, de Fransman Jules Cluzel (Suter) klom op de laagste trede van het podium. door Frits Bakker ROUBAIX - Zonder pech, zonder valpartijen en diep onder de in druk van de helse tocht kwam hij uit zijn eerste Parijs-Roubaix bij de profs. Johnny Hoogerland (25e op zeven minuten van Fabian Can- cellara) had in de zwaarste van alle klassiekers zijn vorm getoond. „Maar wat een koers is dit zeg." Tot in het beruchte Bos van Wal lers had hij onderweg zijn ogen uitgekeken. „Ze vielen overal bij bosjes, ik zag er een paar slecht bij liggen, maar kon het zelf allemaal nog net ontwijken. Ik heb wel een paar keer gedacht: als het regent, kom ik hier echt nooit rijden. Maar na Wallers is het me meege vallen. Ik kwam in een grote groep terecht met Langeveld, Boom, die er later werd afgereden, Maaskant, Veelers. Dat zijn meer specialisten dan ik in dit soort koersen, dus ik kon tevreden zijn. We hebben op de wielerbaan gespurt voor de tien de plaats." De vergelijking met"het jaar waar in hij tweede werd bij de beloften gaat niet op. Die koers was maar honderdzestig kilometer. Het Bos van Wallers zat er niet in en dat is echt een verschrikking hoor. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. En dan lag het nog droog." Voor zijn ploeg Vacansoleil reed Björn Leukemans zich met zijn zesde plaats in de kijker. Hooger land kijkt nu vooral vooruit naar de Ams'tel Gold Race van zondag. „Mijn ploegleider zei in Roubaix dat ik de Brabantse Pijl van woens dag moet laten schieten om me he lemaal op de Amstel te concentre ren. Ik zie het anders, ik wil woens dag wel koersen. Dat is voor mij de beste voorbereiding." ROTTERDAM - Anita Joziasse is er gisteren in de marathon van Rot terdam niet in geslaagd haar natio nale titel in de klasse 45+ te pro longeren. De atlete uit Goes was nog niet geheel hersteld van haar nierbekkenontsteking en moest opgeven. Twee van haar clubgenoten van AV'56 eindigden wel hoog in het NK-klassement. Jan de Wilde uit Nisse finishte bij de mannen 50+ in 2.50.25. Dat leverde hem de vijf de plaats op het NK op. Theo den Herder bleef met 2.58.39 voor het eerst in zijn carrière on der de drie uur en werd daarmee vierde bij de mannen 55+. Snelste Zeeuw was Arjan Beije uit Burgh-Haamstede. Hij noteerde een tijd van 2.41.30. Bij de vrouwen was de Terneuzen- se Petra Rasenberg het snelst in 3.23.29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32