fel li PZCU Cancellara klasse apart 28 en 29 PARIjS-ROUBAIX 34 en 35 Belangrijkste zeges PSV haakt af in titelstrijd na gelijkspel Club Brugge verzuimt in te lopen Kaarten Feyenoordfans in kwartier uitverkocht AS Roma grijpt de macht in Serie A Patrick Makau maakt belofte waar in marathon Rotterdam Maandag 12 april 2010 Uitblinker Xavi leidt Barca in 'El Clasico' langs Real Madrid Tip? sport@pzc.nl door Ad Pertijs ROUBAIX - Na de 'geplande' zege in de Ronde van Vlaanderen van vori ge week, werd Fabian Cancellara gisteren pas echt geraakt door zijn eigen grootsheid. „Ik heb nu echt tijd nodig om dit te laten bezinken én te vieren", sprak de Zwitser na dat hij na een solo van vijftig kilo meter ook Parijs-Roubaix won. „Ik besef dat dit een historische prestatie is. Twee keer winnen in de heilige week van het wielren nen, dat is vóór mij pas acht Bel gen en een landgenoot (Henri Sut ter in 1923) gelukt. Ik sta op een historische lijst." De manier waar op Cancellara het deed, paste volle dig bij alle superlatieven die 'Spartacus' de laatste weken ten deel vielen. „Toen hij honderd me ter voorsprong had gepakt, wisten we al dat hij ging winnen", zei nummer twee Thor Hushovd na mens de verslagen achtervolgers. Tom Boonen sputterde nog wel te gen dat hij eerst was verrast door het moment van de aanval (op een kaarsrechte asfaltweg) en ver volgens werd geflikt door me de-achtervolgers die vanaf dat mo ment alleen nog maar oog hadden voor de tweede plek. Het was na de E3-Prijs ('rotbocht') en de Ron de van Vlaanderen ('even wegge glipt op de Muur') andermaal een misplaatste kanttekening van Boo nen bij een indrukwekkende triomf van Cancellara. „Waarom zegt Boonen niet gewoon dat Can cellara beter is", sneerde Roger de Vlaeminck, op wiens record van vier zeges zijn landgenoot Boonen aasde. Boonen wilde die vierde zege dol graag, maar ook gisteren strandde hij. Met enkele aanvallen wilde de Belg het veld uitdunnen en de koers hard maken. „Hij wilde met mij spurten op de wielerbaan, heb ik gelezen", zei Cancellara na af loop. De Zwitser gaf toe dat hij zich tij dens de aanvallen van Boonen niet op zijn gemak voelde. „Je moet weten dat ik me vorige week sterker voelde dan nu. Wat moest ik doen met die aanvallen van Boo nen en later ook Flecha?" Het ant woord kwam van teambaas Bjarne Riis, die hem vanuit de wagen van Saxo Bank toeriep dat niet het spel letje van Boonen moest spelen. „Rijd je eigen race Fabian", hoorde ik in mijn oor. „Ik begreep het di rect." De rest niet veel later ook. Om de slopende aanvallen van de anderen voor te zijn, viel Cancella ra zelf aan. „De wind waaide van opzij en het moment was daar." Boonen had zich laten afzakken om wat te eten en rusten en weg was de Zwitser. „Ik wist dat wan neer ik tien meter zou pakken ze bang zouden worden. De 'wagen' zei: niet meer omkijken. Dat heb ik dan ook niet meer gedaan." Achter hem werd de witte vlag snel gehesen. Nadat 'de wagen' hem had verzekerd dat de rest echt niet meer tot leven zou ko men, begon hij beetje bij beetje te beseffen waar hij mee bezig was. Hij balde zijn vuist in de straten van Roubaix, haalde zijn gouden geluksengeltje tevoorschijn en kwam met roffelende armgebaren uitzinnig blij over de meet. pagina 28: Hoogerland onder de indruk 2004: proloog Ronde van Frankrijk 2005: rit Parijs-Nice 2006: rit Tirreno-Adriatico, rit Ron de van Catalonië, Parijs-Roubaix, wereldkampioen tijdrijden 2007: 2 ritten Ronde van Zwitser land, proloog en rit Ronde van Frankrijk, wereldkampioen tijdrij den 2008: rit en eindklassement Tirre no-Adriatico, Milaan-Sanremo, indi viduele tijdrit Olympische Spelen 2009: 2 ritten en eindklassement Ronde van Zwitserland, rit Ronde van Frankrijk, 2 ritten Ronde van Spanje, wereldkampioen tijdrijden, 2010: E3-Prijs, Ronde van Vlaande ren, Parijs-Roubaix Fabian Cancellara op een van de kasseistroken tijdens Parijs-Roubaix. De Zwitser was net als in de Ronde van Vlaan deren niet te stuiten. foto Michel Spingler/AP EINDHOVEN De rol van PSV in de titelrace is uit gespeeld. De Eindhovense ploeg kwam gisteren in de thuiswed strijd tegen Feyenoord niet verder dan o-o. Daardoor liep de achter stand op koploper FC Twente op tot zeven punten, met nog drie duels te spelen. De Tukkers maak ten geen fout en versloegen Hee renveen in een spannend duel met 2-0. Ajax had geen kind aan VW-Ven- lo. In de Arena werd het 7-0. pagina 26, 27 en 34: eredivisie BRUGGE Club Brugge heeft gisteren de kans laten liggen om de achterstand op koploper Anderlecht terug te brengen tot zes punten. Het elftal van trainer Adrie Koster verspeel de tegen AA Gent in de laatste mi nuut de overwinning: 1-1. Elimane Coulïbaly maakte vlak voor tijd ge lijk namens de bezoekers. Anderlecht was vrijdag niet verder gekomen dan 1-1 tegen Sint-Trui den. De voorsprong op Club Brug ge bedraagt nog acht punten, Gent moet elf punten goedmaken. ROTTERDAM De 10.000 beschikbare kaartjes voor de aanhang van Feyenoord voor de bekerfinale tegen Ajax wa ren zaterdag binnen een kwartier uitverkocht. Woensdag konden houders van een speciale card al aan toegangsbewijzen komen, de overige 8400 kaarten gingen zater dag in iets meer dan veertien minu ten over de toonbank. Diverse fans sliepen in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de deur van de diverse verkooppun ten om aan tickets te komen. ROME Na ruim zes maanden heeft Inter- nazionale de koppositie in de Serie A moeten afstaan aan AS Roma. De kampioen van de afgelopen vier jaar kwam zaterdagavond bij Fio- rentina niet verder dan 2-2 en zag de titelconcurrent uit Rome een dag later wel winnen van Atalanta: 2-1. Vijf wedstrijden voor het einde heeft AS Roma een punt meer dan Inter. De ploeg van Ranieri speelt komende zondag de altijd beladen stadsderby tegen Lazio Roma. Inter treft vrijdag Juventus. 1Hoek niet verder dan gelijkspel 2. Punt in mindering voor Vlissingen 3. Hoek gaat zware weken tegemoet STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29