Focus op preventie ziekten f Vlaktaks niet populair Atheïst: 'Arresteer paus' PZC 2 en 3 gezondheidsraad Wereld rouwt om Poolse 'elite' 25 Politie houdt negen mensen aan bij wanorde in Heinkenszand verder DEN HAAG - De gezondheidszorg moet zich de komende tien jaar veel meer dan nu richten op het voorkomen van chronische ziek tes. Dat vergt ingrijpende maatre gelen. Worden die niet genomen, dan dreigt de zorg te bezwijken on der de grote aantallen patiënten. Dat schrijft de raad voor de Volks gezondheid en Zorg in een vanoch tend verschenen advies aan de po litiek in Den Haag. De raad wijst erop dat de komen de tien jaar door de vergrijzing de vraag naar zórg sterk stijgt. Met na me het aantal chronisch zieken neemt fors toen. Gezond gedrag moet daarom nadrukkelijker wor den gestimuleerd. Zo zullen zorgverzekeraars meer mogelijkheden moeten bieden om gezond gedrag in de premies finan cieel te belonen. Diagnose en be handeling van kwalen moet eer der, beter en sneller, aldus de raad. Ze denkt daarbij aan het inrichten van laagdrempelige inloopcentra, waar simpele medische controles kunnen worden uitgevoerd en mensen advies kunnen krijgen over eten en bewegen. Ook moet meer werk worden ge maakt van het goed leren omgaan met een chronische ziekte. Omdat mensen de komende decennia lan ger moeten blijven werken, moe ten zorgverzekeraars ook de kans krijgen om nieuwe polissen aan te bieden waarin zorg is verbonden met hypotheek en pensioen. BOEKAREST - Op verschillende plaatsen in de we- karest. Bij de vliegramp kwamen de Poolse presi- van Kaczynski is gisteren uit Smolensk overge- reld werden in het weekeinde herdenkingsdien- dent Lech Kaczynski, zijn vrouw Maria en tiental- bracht naar Warschau. De president werd vervol sten gehouden voor de 96 slachtoffers van de len hooggeplaatste Polen om. Kort na het onge- gens opgebaard in het presidentieel paleis, vliegramp in het Russische Smolensk, zoals hier luk werd zaterdag een week van nationale rouw foto Vadim Ghirda/AP in de kathedraal in de Roemeense hoofdstad Boe- afgekondigd. De kist met het stoffelijk overschot (Hi) Pagina 8 en 9: snel zoeken naar opvolgers AMSTERDAM - Kiezers reageren wei nig enthousiast op plannen voor de invoering van een vlaktaks. On geveer 70 procent is tegen het voor stel van Tweede Kamerlid Rita Ver donk van Trots op Nederland. Zij heeft vorige week in haar verkie zingsprogramma een voorstel ge daan voor een vast belastingtarief van 25 procent voor iedereen. Daarbij verdwijnen tegelijkertijd al le aftrekposten en subsidies voor burgers en gezinnen. De tegenstand bleek gisteren uit een politieke peiling van Maurice de Hond. LONDEN - De Britse auteur en atheïst Richard Dawkins wil de paus laten arresteren wegens het schandaal rond kindermisbruik binnen de Rooms-Katholieke Kerk. De wetenschapper heeft ju risten voor mensenrechten ge vraagd te onderzoeken of er een klacht tegen Benedictus XVI kan worden ingediend. De arrestatie zou moeten plaats vinden tijdens het bezoek van de paus aan Groot-Brittannië van 16 tot 19 september. Critici verwijten de paus het misbruik te hebben toegedekt en verzwegen. Buitenschoolse opvang met een plus Eén minister is geen minister MAANDAG 12 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 85 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Cancellara is een klasse apart WALCHEREN Wisselend bewolkt en droog, 10° Goed nieuws van Calvé: Yofresh is nu ook in handige tube verkrijgbaar. De tube is zeer geschikt voor garnering, neemt weinig plaats in en werkt hygiënisch. H Bovendien maak je nu in een handomdraai van iets heerlijks iets héérlijks!! Calvé is ervan overtuigd dat goede smaak komt van goede ingrediënten. Daarom is onze frisse Yofresh voortaan bereid met vrije uitloopeieren. Al die voordelen maken van Calvé Yofresh Iin tube de perfecte afmaker voor al uw sandwiches, broodjes en salades! HEINKENSZAND - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag in Heinkenszand negen men sen aangehouden voor dreigende wanordelijkheden en beledigin gen. Zaterdagavond kwamen bij de poli tie meldingen binnen van geluids overlast vanuit een partyzaal. Aan wezigen probeerden te voorko men dat het de politie het gebouw binnentrad. Een hondengeleider en enkele agenten gingen naar bin nen en vorderden de aanwezigen mmmmmsm naar buiten te gaan. Rond 02.15 uur was het opnieuw onrustig in het dorp. In de Dorpsstraat had den enkele tientallen mensen zich verzameld voor een horecagelegen heid en veroorzaakten overlast. Met spreekkoren beledigden zij de politie en gaven geen gehoor aan vorderingen. Die hield daarom ne gen mensen aan, in de leeftijd van 21 tot 28 jaar. Zij komen uit Ensche de, Scherpenisse, Roosendaal, Zoe- termeer, Dordrecht, Roermond, Spijkenisse en Albasserdam. MtSMit Overheid moet gezond gedrag afdwingen reacties: 349 SGP moet alsnog vrouwen op de kieslijst zetten j 79% [öneenÊ 21% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 41; Extra: 42 en 43. 711688 555530" Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.3 miljoen lezers; 2,6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1