zeeland 117 Franse kamermuziek met hoogstandjes en primeurs Heartbreak in beweging agenda maandag 12 april 2010 Meer agendanieuws en volledige filmagenda op onze website. OP PAD Renesse Algemene ledenvergadering onderne mersvereniging OVRenesse, camping Julia- nahoeve. Aanvang 19.30 uur. Sirjansland Openbare vergadering van de dorpsraad Sirjansland. In het verenigingsgebouw, 20.00 uur. FILMS GOES Merral, Alice in Wonderland: 20.00 uur; Clash of the Titans: 20.00 uur; Dear John: 20.00 uur; The Book of Eli: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, A Single Man: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, An Education: 20.30 uur. TERNEUZEN View, Clash of the Titans: 20.15 uur; Alice in Wonderland (3D): 20.15 uur; Dear John: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Alice in Wonderland (3D): 13.45, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Avatar: 18.45 uur; Clash of The Titans: 13.45, 16.15, 19.15 en 22 uur; Dear John: 14.00, 16.30, 19.15 en 22 uur; First Mission: 16.15 uur; From Paris With Love: 13.45 en 22 uur; Hoe Tem je een Draak (3D,NL): 13.45 en 16.15 uur; Millenium 3: 16.00 en 19.00 uur; Nanny McPhee 2: 13.45 uur; Remember Me: 14.00, 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Shutter Island: 18.45 en 21.45 uur; Sneak: 22.00 uur. door Jeanette Vergouwen Het programma was op gebouwd rond de com ponist Francis Poulenc. Zijn muziek is typisch Frans en 20ste-eeuws, vaak ele gant, licht en natuurlijk, soms met een vleug melancholie of humor. Nieuw Amsterdams Peil begon met een werk van een geestver wante componist: het Septet van Alexandre Tansman. Een driedelig werk met een romantisch midden deel en twee snellere hoekdelen waarin de terugkerende motieven en een mooie invulling door de fa got opvielen. De Sonate voor fluit en piano van Poulenc is een harmonieuze en ge raffineerde compositie in impres sionistische stijl waarin de invloed van Debussy doorklinkt. De melo dieën die door de fluit worden ge bracht horen begeleid te worden door een pianopartij die afwisse lend fluisterend, dan weer hame rend of wazig moet zijn. Na de zwoele Cantilena klonk het presto giocoso schel en vrolijk. De abso luut niet eenvoudige partij van de fluit met veel grote intervallen, snelle loopjes en dynamische effec ten werd virtuoos vertolkt. Het Concerto voor klavecimbel (in de versie met piano), drie blaas- en twee strijkinstrumenten van De Falla is orkestraal opgezet. De rol van de piano is prominent en de verschillende klankkleuren zijn prachtig uitgewerkt. Het ritme is Spaans, maar de vorm is klassiek. De uitvoering van de werken liet niets te wensen over. De bezetting KAMERMUZIEK MuziekPodium Zeeland Werken van Poulenc, De Falla en Tansman. Door Nieuw Amster dams Peil. Gehoord za. 10 april in de Zeeuw se Concertzaal in Middelburg. van het Nieuw Amsterdams Peil is dan ook ijzersterk Gerard Bouw huis (piano), Heieen Hulst (viool), Mick Sterling (cello), Eline van Escha (fluit), Pauline Oostenrijk (hobo), Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet), Dorian Cooke (fagot). Na de pauze werden twee aantrek kelijke werken gespeeld. Het Trio voor piano, hobo en fagot droeg Poulenc op aan De Falla, maar voor het werk speelde hij leen tjebuur bij Haydn, Mozart en Saint-Saëns. Hij verwerkte dit op een grappige, onderhoudende wij ze. In het Andante klonk de dia loog tussen fagot en hobo heerlijk melancholiek. Het hoogtepunt van het concert was de uitvoering van Le Bal Masqué waar ook Wim Vos (slagwerk) en Matrijs van de Woerd (bariton) aan meewerkten. De teksten van de surrealistische dichter Max Jacob zijn grappig en door Poulenc met de juiste muzi kale humor vertaald. De instru mentale delen klonken pikant en deden soms aan jazz, soms aan Stravinsky denken. De liederen werden uitstekend vertolkt. Deze compositie is echt een mix van hu mor, cynisme en vrolijkheid. tijdens het bezoek van Hare Majesteit de Koningin op 30 april 2010 in Middel burg en de doorkomst op Walcheren met finish in Middelburg van de Giro d'ltalia op 10 mei zullen vanwege veiligheidsmaatregelen en bevordering van de doorstroming van het wegverkeer de bruggen over het Kanaal door Walcheren op genoemde dagen een aantal uren niet bediend worden voor het scheepvaartverkeer. Het betreft de Keersluisbrug, de Sloebrug, de Draaibrug Souburg, de Schroe- brug en de Stationsbrug in Middelburg Het gevolg is dat op: vrijdag 30 april 2010 geen doorgaande scheepvaartpassage mogelijk is tus sen de Keersluisbrug in Vlissingen en de Stationsbrug in Middelburg van 09.30 uur tot 16.00 uur. maandag 10 mei 2010 geen doorgaande scheepvaartpassage mogelijk is tussen de Keersluisbrug in Vlissingen en de Stationsbrug in Middelburg van 12.00 uur tot 19.00 uur. De Vlissingse Binnenhavens zijn bereikbaar via sluis Vlissingen. Ook op sluis Veere kan het schutproces doorgaan. Provincie Zeeland Voor informatie kunt u contact opnemen met de Nautische Centrale Vlissinqen op VHF 22 of telefoonnummer 0118 - 41 28 40. Bertolf tijdens zijn optreden zaterdagavond bij festival Centree. Op de ach tergrond toetsenist Gertjan van der Weerd. foto Izaak Verkeste wicht worden, gebracht", consta teerde voorzitter Pieter Schotte van de Stichting Centree aan het slot van het festival. Hij is over de hele linie zeer tevreden met de programmering en met de behoor lijk grote toeloop. „Naast waarde ring voor de optredens, merk je ook de behoefte aan ontmoeting. Ook daarin kan Centree voorzien. Ons doel is Centree tot een begrip te maken. Daar is nou eenmaal meer dan één a twee jaar voor no dig", meent Schptte. Directie Economie en Mobiliteit Rowwen Hèze zet Café Heartbreak op zijn kop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19