Vier sterren maar service voor vijf 'Weet dat er ergens Museum Oe Schotse Huizen trekt bijna tien maal zoveel bezoekers ZINGEN In woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen werd gisteren een voorronde gehouden voor het Ouderen Songfestival. De finale is op 16 mei in Amsterdam. maandag 12 april 2010 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Is dat niet riskant, een hotel een doorstart laten ma ken onder de naam die gedragen werd door zowel de sleets geraakte voorganger èn de bv die ten onder ging aan de ontwikkeling van het nieuwe complex? Jerry van Zuijlen, eigenaar van ho recagroep Amadore lacht vrolijk op het terras van zijn nieuwste on derneming: Amadore wellness ho tel De Kamperduinen. „Ben je gek? Waar zijn we nu helemaal! 't Heet hier toch geen Veerse Dui nen?" Enkele dagen na de opening blaakt de ondernemer van vertrou wen in het hotel dat hij met men sen van zijn overige hotels en res taurants in vier weken tijd in be drijf wist te brengen, nadat hij het kocht uit de failliete boedel van Kamperduin BV. Voor ruim elf miljoen euro. Het hotel was verre van afge bouwd toen het werk begin februa ri werd stilgelegd door het faillisse ment van de ontwikkelaar. Toen Van Zuijlen besloot het hotel- en appartementencomplex te kopen, was er geen personeel of inrich ting. Hij nam niet alles over: de verbin tenis die de voorgaande directie had gesloten met voormalig Her man den Blijker-partner David Krouwel voor de hotelkeuken werd niet voortgezet. „Je moet geen Rotterdammers in een Zeeuws bedrijf als dit zetten. Die denken dat ze het weten, maar het is hier geen Rotterdam." Als chef-kok werd Johan Dik aange trokken. „Hij komt van het Amstel Hotel", vertelt Van Zuijlen. De kaart vertoont gangbare prij zen en, op het eerste gezicht, be kende spijzen. „Maar Dik brengt het net even anders. Verrassend. Dat is hoe je het moet doen. Vier sterren voeren, maar voor vijf ster ren bieden. Vijf sterren, dat werkt niet in deze tijd van economische recessie. Bovendien, als je vijf ster ren voert, verwachten mensen dat niveau van dienstverlening ge woon en is de verrassing weg." Als hotelmanager trok Van Zuijlen een Belg aan: Kevin Strubbe. Die leidde diverse hotels in België en trok de aandacht met zijn boek Eti quette is hip. „Hij is nog een jaar de butler bij prins Filip geweest. Dan weet je wat dienstverlening op ni veau is." Chefkok Johan Dik bij Amadore wellness hotel De Kamperduinen. foto Willem Mieras door Emile Calon Bewoners van het Vlis- singse woonzorgcen trum Ter Reede klap ten flink voor Piet de Kam. De oud-horeca- man uit Westkapelle bewees giste ren dat het Westkappels dialect zich uitermate leent voor het zin gen van Dit kleine hart uan mij'. Met gevoel zong hij regels als 'En als ik morgenochtend sta te uloeken bij het raam. Kwaad op mezelf en ie dereen. Weet dan dat er ergens diep iets in de modder zit. Dat niet kan le ven, bewegen zonder jou'. Hij zong dat nummer van Alex Roeka voor het eerst ter gelegen heid van zijn 35-jarig huwelijk spe ciaal voor zijn vrouw omdat hij, als man van de Viking, maar zo weinig thuis was. De Kam en negen andere amateur zangers deden gisteren mee aan een voorronde van het Ouderen Wim de Smit (62) uit Nisse zong het Mossellied van Jonny Hoes. Hij had gisteren geen last van podium vrees. Hij is namelijk gewend om op te treden als dorpsomroeper van de gemeente Borsele. Met zijn lied wil hij de mossels promoten. Hij ging gekleed in Zuid-Bevelandse dracht en had zijn boerenpet verruild voor een visserspet uit Yerseke. Songfestival. Dat festival bestaat al jaren en werd tot nu toe vooral in Amsterdam gehouden. Dit jaar zijn er echter 90k regionale voor rondes om zo meer deelnemers te trekken en het festival meer be kendheid te geven, aldus organisa tor Jos van Duijn. Bewoonster Annie Vermeulen vond het geweldig mooi dat ze sa men met haar vriendinnen getui ge kon zijn van de zangwedstrijd. Hoewel ze geboren en getogen is in België kon ze het lied van De Kam goed volgen. „Hij zingt mooi." Ze had ook veel lof voor Diederick Benjaminsz uit Sluiskil die een eigen geschreven nummer bracht. Een gedragen lied, dat ge zongen werd alsof de Zeeuws-Vla ming al jaren op het podium staat. Van Duijn erkende dat er tussen de 'zangers' heel wat talenten zit ten. Maar ook mensen die het nooit verder zullen brengen dat het podium in het atrium bij Ter Diederick Benjaminsz (62) uit Sluis kil mag door naar de halve finale. Hij zong het zelf geschreven num mer A Carefree Place. Zijn vrouw had hem aangespoord om in Ter Reede op te treden. Benjaminsz treedt re gelmatig op met een groepje vrien den. „Dan zing ik vooral coun- try-achtige liederen." Hij is be nieuwd of hij de finale kan halen. Reede. Dat geeft volgens hem niet omdat voor sommige mensen dat al meer dan voldoende is. Die heb ben dan een keer voor een wat gro ter publiek kunnen zingen terwijl ze werden begeleid door een echte pianist. De drie besten gaan door naar de halve finale in Den Haag. Daarna wacht voor de finalisten de Am sterdamse stadsschouwburg en roem, aldus Van Duijn. Jaap Berrevoets van Ter Reede keek gisteren tevreden hoe het atri um van het woonzorgcentrum zo goed als helemaal gevuld was met bewoners die genoten van de zan gers. Trots vertelde hij dat In Maas tricht, 14 maart, bijna niemand was komea luisteren. „Moet je dan hier eens zien. Zowat vol." Benjaminsz, Dominggoes Keppey (Kruiningen) en Lex de Roo (Hui- sen) gaan naar de halve finale in Den Haag, zo besliste de jury giste ren. Dammis Roodenburg (60, Rotter dam) was getipt door zijn Middel burgse vriendin over het Ouderen Songfestival. Hij bracht Meisje, ik ben een zeeman van Kraamer en Weymans. Vooral omdat hij vond dat dat lied het beste past bij een plaats als Vlissingen en een woon zorgcentrum met vooral veel oude re luisteraars. VEERE - Museum De Schotse Hui zen kreeg zaterdag en zondag bijna duizend bezoekers te verwer ken. Allemaal mensen die profi teerden van het museumweekend om eens te zien wat er allemaal te zien is in het Veerse museum. Vrijwilligster Ingrid Berg van De Schotse Huizen noemde het opval lend dat heel veel Zeeuwse bezoe kers de attractie niet eerder had den bezocht. Tijdens een 'gewoon' weekend krijgt het museum onge veer honderd bezoekers te verwer ken. Het Zeeuws Museum in Middel burg mocht 1628 bezoekers ontvan gen. Volgens directeur Marjan Rui ter 360 meer vorig jaar. Ze noem de het vooral opvallend dat heel veel bezoekers af kwamen op de activiteiten. Zo was er gerekend op een vijftiental kinderen voor de fossielenspeurtocht. „Het waren er echter veertig." Gerrit de Leeuw uit Leiden was sa men met enkele familieleden zeer onder de indruk van de wandtapij ten in het Zeeuws Museum die de strijd tegen de Spanjaarden ver beelden. Volgens hem zijn ze 'het omrijden meer dan waard'. Hij noemde het opvallend dat zoiets bijzonders 'verstopt zit in een pro vinciaal museum'. Wat hem be treft verdienen ze een pronkzaal in het Rijksmuseum. Ruiter lachte toen ze het compliment hoorde maar liet direct weten dat de tapij ten gewoon in Middelburg blijven. Terra Maris in Oostkapelle mocht ook heel wat bezoekers registre ren. Zaterdag driehonderd, giste ren mogelijk nog ietsje meer, ver telde een medewerkster een uur voor sluiting. Volgens haar kwa men er zaterdag heel wat mensen af op het zout zieden, het winnen van zout uit zeewater. MuZeeum in Vlissingen zag zater dag 130 mensen de kassa passeren en gisteren zo'n tweehonderd, sa men ruim het dubbele van een 'normaal weekeinde'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16