PZC Gemeente en waterschap voor rechter n Bezoekers Terra Gotha willen meer Kleine wereld 14 en 15 16 en 17 VERVUILING Zeeuwse Eilanden en Middelburg stortten slib bij Kleverskerke Veiligheidskleding voor EHBO'ers Politie pakt man op wegens mishandeling Twee posten van brandweer winnen almanak Ouderen zingen: 'Weet dat er ergens diep iets in de modder zit' Voorjaarsfestival Centree biedt serie primeurs Maandag 12 april 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg en Waterschap Zeeuwse Eilanden moeten op 23 april voor de rechtbank verschijnen wegens het storten van vervuild slib. Volgens het Openbaar Ministerie gaat het om slib uit de vesten van Middelburg dat in 2007 is gestort boven op een oude stortplaats na bij Kleverskerke.Saillant detail is dat de gemeente Middelburg sa men met de milieupolitie het on derzoek heeft uitgevoerd naar de ze omstreden lozing van vervuild slib. Beleidsambtenaar Diederik van Bergeijk van de gemeente Middel burg stelt dat een overheid, ook als diezelfde overheid in de fout gaat, in een dergelijk geval gewoon in actie- moet komen. Een gemeente heeft immers als taak om ook toe zicht te houden op het naleven van de milieuwetgeving bij de ei gen werkzaamheden. „Je moet je zelf als overheid recht in de ogen kunnen kijken", aldus Van Berge- ijk. Uit onderzoek door de gemeente was duidelijk geworden dat de voormalige stortplaats nabij Kle verskerke enigszins was verontrei nigd. Afdekken met een flinke laag slib zou afdoende zijn om alle toe komstige risico's voor het milieu te beperken. „Maar dan wel met ge schoond slib", aldus Van Bergeijk. Het slib dat op het bewuste per ceel werd gestort, bevatte echter nogal wat verontreinigd materiaal. Van fietsen tot en met stukken puin en plastic. Het was volgens Van Bergeijk onvoldoende ge zeefd. Om die reden kwamen de afdeling milieucontrole van de ge meente en de milieupolitie in ac tie. Het slib was daar gestort in op dracht van gemeente en water schap. Die hadden een convenant over het schoonmaken van Veste en het verwijderen van het slib. Het slib was eerst gestort in een de pot op Mortiere om in te klinken. Vervolgens werd het vervoerd naar het perceel nabij Kleversker ke. Volgens Van Bergeijk is het slib in middels voor een groot deel ge schoond. Desondanks wil de eige naar van de grond dat het alsnog wordt verwijderd. Daarover loopt inmiddels ook een procedure bij de rechtbank. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de, vooruitlopend op de rechts zaak, geen commentaar geven. VLISSINGEN De hulpverleners van de Vlissingse EHBO-vereniging krijgen vandaag van burgemeester Wim Dijkstra veiligheidskleding aangeboden. Hij geeft die kleding vanavond tijdens een bijeenkomst van de vereniging in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlissin- gen, aanvang 19.30 uur. Dankzij die kleding zullen de hulpverleners be ter herkenbaar zijn als ze in actie komen. Jaarlijks ondersteunen ze een zestigtal evenementen. MIDDELBURG De politie hield zondag rond 01.30 uur in Middelburg een man (35) aan wegens mishandeling. De Middelburger zou kort daar voor een 20-jarige man uit de ge meente Veere hebben mishandeld op een parkeerterrein aan de Wa- lensingel. In verband met een weddenschap wilde hij geld van hem hebben. Toen de 20-jarige weigerde iets te geven, deelde de Middelburger en kele klappen uit. ARNEMUIDEN De brandweerposten Arnemuiden en Torenweg (Middelburg) hebben zaterdag gewonnen tijdens de pro vinciale brandweervaardigheid stoetsen in Bruïnisse. Arnemuiden was het beste tijdens het behande len van een 112-ongeval. De post To renweg scoorde de meeste punten bij het bestrijden van een 'brand' in een container. Beide posten scoorden in 2009 ook al het beste bij een soortgelijke wedstrijd. De wereld is klein en wordt door de modeme communicatieapparatuur met de dag kleiner. Tot zover niets nieuws. Maar die in gewikkelde apparaatjes willen er wel eens de brui aan geven en wat dan? Onze collega die op reportage is in de oost meldde dat haar laptop het had begeven. Ze had daar in de Gor del van smaragd iemand aangetrof fen die verklaarde haar handcompu- Tip? redactie@pzc.nl tertje wel te kunnen repareren, zo meldde ze opgewekt aan het thuis front. Een van de collega's informeerde nieuwsgierig wie de reddende repara teur in het Verre Oosten dan wel mocht wezen. Onze reizende verslag geefster onthulde daarop de naam. Commentaar van de collega in Mid delburg: „O die! Die ken ik! Dat is mijn oom. Hij is automonteur." VLISSINGEN - De bezoekers van het Terra Gotha Festival in Vlissingen waren zaterdag unaniem: het liefst dit jaar nog een herhaling en an ders volgend jaar. Maar het is onac ceptabel als er weer een pauze van van twee jaar zit tussen de festi vals. Renske van Wouden (22, Roosendaal) bezocht in 2005 voor de eerste maal het evenement. Zij is daarna telkens teruggekomen. „Omdat de sfeer in Vlissingen zo goed is." Ze baalde dan ook gigan tisch toen het ha het festival in 2008 twee jaar stil was. „Mag niet meer gebeuren", vertelde ze zater dagavond. Gekleed in een weinig verhullende bustier, superhoge laarzen en lange lakjas -alles zwart- in combinatie met haar op gestoken haar en het uitbundig ge bruik van make-up viel ze niet eens echt op tussen al die andere bezoekers van De Piek. „In de trein hier naartoe zag ik toch heel wat mensen kijken", lachte de me dewerkster van een Bredase kle dingzaak. Haar Bredase vriendin Ivonne Nauts (21) was voor het eerst in De Piek. De studente ver pleegkunde roemde net als andere bezoekers de ontspannen sfeer in Vlissingen. Ze is nog niet zo lang 'gothic' en vond het geweldig dat iedereen zo aardig deed. „Iedereen accepteert-je zoals je bent." Samen gezellig dansen in De Piek. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15