tj Betogers en leger botsen in Bangkok Rusland: Terugsturen 7-jarige is 'de drupper meer Vijverspeciaalzaak Al Qaida dreigt met aanslagen tijdens WK versluis willeboer Regeringspartij wint verkiezingen Sri Linka Iran versnelt verrijking uranium Bezoekers uren vast in attractie Plopsa Coo Verdreven president wil onderhandelen www.floorskoishop.nl WASHINGTON - Het terreurnetwerk Al Qaida dreigt met een aanslag tij dens het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika. Dat meld de de Amerikaanse televisiezender CBS. De aanslag zou voornamelijk zijn gericht tegen de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië. „Hoe fantastisch zou het zijn als tij dens de wedstrijd VS-Engeland, die live wordt uitgezonden vanuit een stadion vol toeschouwers, het geluid van een explosie te horen is en honderden doden vallen, zoals Allah dat wil." Zo luidde de bood schap van Al Qaida op internet. Al Qaida dreigt explosieven te ge bruiken die niet op te sporen zijn. De organisatie keert zich niet al leen tegen de VS en Groot-Brittan nië, maar ook tegen Frankrijk, Duitsland en Italië. Het WK vindt van 11 juni tot en met 11 juli dit jaar plaats in Zuid-Afrika. Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90-56 info@versluisenwilleboer.nl www.versluisenwilleboer.nl zaterdag 10 april 2010 door Carel Goseling DEN HAAG - Geweldloosheid is een kenmerk van het boeddhistische Thailand. Gisteren ging het echter mis. Drieduizend 'rode' demon stranten bestormden het kantoor complex van de telecomonderne- ming Thaicom in Bangkok. Politie en leger gebruikten traangas en wa terkanonnen om hen te verdrij ven. De confrontatie leverde 21 ge wonden op, sommigen ernstig. Al maanden protesteren de aan hangers van de voormalige pre mier Thaksin Sinawatra - het 'Vere nigd Democratisch Front tegen de Dictatuur' (UDD), bijgenaamd 'de roden' - tegen het bewind van pre mier Abhisit Vejjajiva. Hij zou op illegale wijze aan de macht zijn ge komen. De roden eisen dat hij aftreedt, het parlement ontbindt en verkie zingen uitschrijft. De eerste minis ter weigert dat vooralsnog. Vol gens hem zijn verkiezingen pas eind dit jaar mogelijk. De vreedzame protesten van de ro den zijn steeds grimmiger gewor den. Woensdag namen ze met ge weld het parlementsgebouw in. Gisteren was er de 'veldslag' bij Thaicom, bedoeld om de regering te dwingen de uitzendingen van het tv-station van de UDD, weer mogelijk te maken. De zender was afgesloten omdat die volgens de re gering leugens zou verspreiden. Het kabinet-Vejjajiva zit klem. Het wil geen geweld tegen de roden ge bruiken, politie en leger zijn daar ook niet toe bereid. Van de andere kant wil de regering de samenle ving en het landsbestuur ook niet laten ontwrichten door de UDD- acties. De belangrijkste zakenwijk van Bangkok is al onbereikbaar en doorgaande wegen in de hoofd stad zijn 'bezet'. Een extra probleem vormt de UDD zelf Binnen de beweging be staan drie stromingen: de harde kern die Thaksin terug aan de macht wil, een groep linkse ideolo gen die een totaal nieuw regime in Thailand wil en een afdeling die gewelddadige confrontaties uitlokt en daar zelf ook aan deelneemt. Deze laatste groep lijkt nu gewild of ongewild binnen UDD de over hand te hebben gekregen. Waarnemers houden rekening met meer geweld. Van de andere kant nemen de oproepen tot be zinning ook toe. Vier oud-pre miers hebben zich nu opgewor pen als bemiddelaars. MOSKOU - Adopties van Russische kinderen naar de Verenigde Staten zijn tijdelijk stopgezet, nadat een Amerikaanse vrouw haar 7-jarige Russische adoptiekleinzoon alleen op het vliegtuig naar Moskou had gezet. Dat heeft de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, Ser gei Lavrov, gisteren gezegd. Lavrov noemde de actie 'de drup pel' nadat een reeks Russische adopties in de VS verkeerd aflie pen, waaronder de gewelddadige dood van drie Russische adop tiekinderen. De minister wil dat er eerst een internationale overeen komst tussen beide landen wordt getekend met voorwaarden voor adopties en verplichtingen waar aan adoptieouders moeten vol doen, voordat er weer adopties worden toegestaan. Vorig jaar wer den zestienhonderd Russische kin deren in de VS geadopteerd. Artjom Saveljev kwam woensdag alleen aan in Moskou met een brief van zijn adoptiemoeder op zak. Daarin zei ze dat ze de jongen terugstuurde vanwege ernstige mentale problemen. De Ameri kaanse ambassadeur in Rusland zei 'zeer geschokt' te zijn door het nieuws en 'erg boos dat een gezin zo gevoelloos kon zijn dit te doen tegenover een kind dat ze op lega le wijze hebben geadopteerd'. Naar de alleenstaande adoptiemoe der is een onderzoek ingesteld. COLOMBO De regeringspartij UPFA van de Sri Lankaanse president Rajapakse heeft de parlementsverkiezingen gewonnen. Dat blijkt uit de voorlo pige officiële resultaten, die giste ren bekend werden. De verkiezin gen van donderdag kenden een his torisch lage opkomst. Volgens de oppositie was er geen sprake van vrije en eerlijke verkiezingen. TEHERAN Ondanks internationale kritiek, heeft Iran nieuwe centrifuges ge test waarmee uranium sneller kan worden verrijkt. Het hoofd van de Iraanse atoomorganisatie maakte dat gisteren bekend op de 'Atoom dag' die elk jaar in het land wordt gevierd. President Ahmadinejad noemde de door Iran ingeslagen nucleaire weg 'onomkeerbaar'. STAVELOT Ruim twintig bezoekers hebben gistermiddag enkele uren vastgeze ten in een attractie van het pret park Plopsa Coo in Stavelot (provin cie Luik). De 22 inzittenden kwa men rond 14.30 uur op ongeveer 30 meter hoogte vast te zitten in de kettingcarrousel Mega Mindy Flyer. De brandweer evacueerde de inzit tenden een voor een. Rond 17.15 uur was iedereen bevrijd. BISJKEK De uit de hoofdstad Bisjkek verdre ven president van Kirgizië, Koer- manbek Bakijev, is bereid te onder handelen met zijn tegenstanders, die zeggen hem te hebben afgezet. Dat heeft hij gisteren gezegd. Ba kijev vluchtte woensdag uit de hoofdstad tijdens een bloedige volksopstand tegen zijn bewind. Hij beschouwt zich nog steeds als staatshoofd. De voorlopige rege ring in Kirgizië stuurde gisteren een delegatie naar Moskou. taris-generaal André Visagie, zei te gen aanwezige journalisten dat de blanke boeren een eigen land willen in een 'mislukt' Zuid-Afrika. „Ons echt allerlaatste toevluchtsmiddel zal geweld zijn, maar we hopen dat dat niet nodig zal zijn", aldus Visa gie, een havik binnen de partij. Ter- re'Blanche (69) werd zaterdag in zijn slaap vermoord. Leden van de AWB hebben gedreigd de dood van Terre'Blanche te zullen wreken, al wil de organisatie daar niet van we ten. foto Schalk van Zuydam/AP Beglazing Kunststof en aluminium kozijnen Hardglazen deuren en puien Rolluiken, zonwering en horren Service, reparatie nazorg Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestradt 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118-466539 I email: info@floorskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9