kiezen voor een thuiswedstrijd 39 Tennissers Zierikzee hinken op twee gedachten ZEEUWS S! Afellay terug bij PSV voor duel met Feyenoord zaterdag 10 april 2010 •fSni, VLAAIWEREN Voor de marathon van Zeeuws-Vlaanderen hebben zich 369 lopers ingeschreven. Titelverdediger Alwin Vermeulen je hebt hier geen grote groepen zoals in de marathon van Rotterdam. Daar kun je nog wel eens profiteren van hazen. Hier is het ieder voor zich.' Wim van Sparrentak Sébastièn Schletterer foto's Ronald den Dokker, Ruben O rooi. Canule Schelitraete maar nu zal het tempo in het be gin wel hoger liggen doordat Sébas tièn meedoet. En er doen natuur lijk weer een paar Belgen mee en het is altijd een groot vraagteken hoe zij het doen." Van Sparrentak hoopt dit jaar op wat meer publieke belangstelling. „Want dat viel vorig jaar wel wat tegen. Voor de rest vind ik het een prachtig parkoers. Ik heb geen mo ment getwijfeld om me weer in te schrijven. Rotterdam heb ik al vaak genoeg gelopen." HET VRAAGTEKEN Het is nog allerminst zeker of Remy Vasseur meedoet in Zeeuws-Vlaanderen. De Vlissinger, die drie keer als vierde eindigde in de Kustmarathon, liep twee we ken geleden een scheenbeenvlies- ontsteking op. Het is daardoor on zeker of hij zaterdag van start zal gaan. Vasseur: „Ik heb me een aantal keer laten behandelen en maandag doe ik een laatste test en hak ik de knoop door. Voel ik dan nog wat, dan loop ik niet mee. Ik denk dat ik te hard op de baan heb ge? traind. De trainingen gingen erg goed, dus dit is enorm balen. Je hebt wel eens vaker last van pijn tjes maar dan ga je door. Maar dit voelde niet goed." eindhoven - PSV kan morgen weer beschikken over aanvoerder Ibrahim Afellay als Feyenoord op bezoek komt in Eindhoven. De middenvelder keert net als Orlan do" Engelaar terug van een schor sing. Bij de Rotterdammers maakt Sekou Cissé na een teenblessure waarschijnlijk zijn rentree in de ba sisopstelling. De wedstrijd tussen de nummers drie en vier van de eredivisie is voor beide ploegen van groot belang. PSV, dat derde staat, moet aanhaken bij koploper FC Twente en nummer twee Ajax. Feyenoord bezet plaats vier en zag AZ de afgelopen weken naderen. Het verschil met de Alkmaarders is nog maar twee punten. PSV is dit jaar al eens gewaar schuwd door Feyenoord. Het elftal van coach Mario Been won in ja nuari het bekerduel in Eindhoven met 0-3. UITSLAGEN GOLF Augusta (VSt). Masters. Stand na eerste ron de: 1. Couples (VSt) 66 slagen (-6), 2. Choi (ZKo), Yang (ZKo), Watson (VSt), Mickelson (VSt), Westwood (Eng) 67, 7. Woods (VSt), Kim (VSt), Watney (VSt), Poulter (Eng), Barnes (VSt) 68. VOETBAL Jupiier league. Dordrecht - Helmond Sport 0-1; Telstar - BV Veendam 1-1; Excelsior - FC Eindhoven 4-1; MVV - RBC Roosendaal 2-1; SC Cambuur - FC Den Bosch 1-0; FC Omniworld - De Graafschap 0-5; FC Zwolle - FC Volendam 4-2; FC Oss - AGOW 1-0; Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 2-0. WIELRENNEN Orio.. Ronde van Baskenland Vijfde etappe, Eibar - Orio: 1. Rodriguez (Spa) 170 km in 4.07.52, 2. Sanchez (Spa) 0.14, 3. Valverde (Spa), 4. Horner (VSt), 5. Casar (Fra) 0.20, 22. Gesink 1.07, 40. Tankink, 41. Ten Dam 93. Mollema 9.25, 107. Engels. Algemeen klassement: 1. Valverde 22.54.56, 2. Horner 0.01, 3. Rodriguez. 0.34, 4. Peraud 0.38, 5. Intxausti (Spa), 6. Andy Schleck (Lux) 0.45, 7. Pinotti (Ita) 0.54, 8. Gesink, 9. Casar, 10. Devenyns 1.16, 65. Ten Dam 28.13, 68. Tankink 29.02, 97. Engels 45.40, 98. Mollema 47.22. Circuit Cydiste Sarthe. Vijfde etappe, Ab- baye de l'Epau - Sillé-le-Guillaume: 1. Ravard (Fra) 171 km in 4.14.04, 2. Sanchez (Spa), 3. Simon (Fra), 4. Delpech *(Fra), 5. Roy (Fra), 6. Riblon (Fra), 43. Timmer. Eindstand: 1. Sanchez 15.36.52, 2. Machado (Por) 0.14, 3. Si mon 0.15, 4. Roux (Fra) 0.19, 5. Riblon 0.24, 6. Florenchio (Spa) 0.27, 36. Timmer 1.56. door Sven Bakker ZIERIKZEE - De' tennissers van Zie rikzee zijn er nog niet uit: tegen degradatie vechten of meedoen om de plekken daarboven in de landelijke vierde klasse gemengd. De doelstelling hangt volledig af van de blessure van nieuwkomer Merlyn Atoon. Het gemengde team van Zierikzee werd vorig jaar geen kampioen in de vijfde klasse, maar vroeg - me de door de komst van Atoon - dis pensatie aan om in de vierde klas se te mogen spelen. Die werd ver leend door de KNLTB. Bovendien is Tinta Hendriks, net als Atoon, 3 in haar speelsterkte, en stegen Ellis Payet, Thomas le Clercq en Pieter Boot afgelopen jaar flink in hun rating. Een trend die ook bijdroeg aan het verkrij gen van dispensatie. „Hopelijk is Merlyn weer zo spoedig mogelijk "klaar om te spelen", hield Hen driks de moed erin voor haar team. „De verwachting voor dit competitiejaar hangt af van haar blessure. Zonder Merlyn zullen we tegen degradatie moeten vechten, maar met Merlyn wordt het een heel ander verhaal." Zierikzee is ingedeeld in een ster ke poule met een drietal teams uit West-Brabant en MLTC (Middel burg), De Schelde (Vlissingen), Oost-Souburg en Tiola (IJzendij- ke). Morgen krijgt Zierikzee direct een zware kluif aan MLTC, dat vo rig jaar degradeerde uit de derde klasse en over louter 3-spelers kan beschikken. Voor het mannenteam van Duive- land is het al jaren achtereen het zelfde verhaal: te groot voor het servet en te klein voor het tafella ken. Duiveland 'jojoot' op en neer van de vijfde naar de vierde klasse. Dit jaar spelen de tennissers uit Nieuwerkerk in de vierde klasse en dus ligt het voor hand om te zeggen: er zal wel weer degradatie volgen. „We zullen wel bij de ondersten horen, er zitten absoluut sterkere teams in de poule bij", analyseerde Hans-Jan Goedegebuure, die des ondanks ook positief is. „Er zijn ook zeker teams waar we best kans tegen hebben." Kortom: het wordt weer punten sprokkelen voor Duiveland, dat dit jaar naast Goedegebuure bestaat uit Mark Passchier, Rogier Korenhof, Ewald Volmer, Mark Lodewijk en Jan-Kees van der Stigchel. Het vrouwenteam van Duiveland komt dit jaar traditiegetrouw uit in de tweede klasse landelijk. De samenstelling bleef ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar: Brenda de Bruine, Monique Deurloo, An gela Kouwenberg, Renate Renger en Linda Verbraak. In de tweede klasse ontmoeten de Nieuwerkerk- se vrouwen hun buurtgenoten uit Zierikzee, bestaande uit Lenneke de Graaf Loekie den Hollander, Heidi Lafeber, Annemarie Roda en Mirjam van Splunder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91