Hongarije rukt op naar rechts Fietsvakanties FRANKRIJK Spanje stemt in met uitlevering piloot Julio P. aan Argentinië Rellen blijven uit tijdens begrafenis Terre'Blanche MADRID - De regering van Spanje heeft gisteren de uitlevering van de Nederlands-Argentijnse piloot Julio P. aan Argentinië goedge keurd. P. wordt ervan beschuldigd dat hij als marinepiloot betrokken was bij 'Vluchten des Doods' tij dens de militaire dictatuur in Ar gentinië (1976-1983). Daarbij werden gedrogeerde, ver meende politieke tegenstanders van het regime boven zee uit het vliegtuig geworpen. Het Spaanse gerechtshof stemde begin dit jaar al in met de uitleve- ring. De Spaanse regering wilde dat Argentinië zou toezeggen dat P. niet tot levenslang zou worden veroordeeld. Die garantie heeft zij gekregen. P. wilde liever in Nederland voor de rechter worden gebracht. zaterdag 10 april 2010 VERKIEZINGEN Zigeuners zijn mikpunt VENTERSDORP - In Zuid-Afrika is gis- teren de extreem-rechtse leider Eu gene Terre'Blanche van de Afrikaner Weerstandbeweging (AWB) begra ven. Enkele duizenden aanhangers woon den de plechtigheid in Ventersdorp in het noorden van het land bij. Ze bewezen met opgeheven, gestrekte armen de laatste eer aan hun ver moorde voorman. De Zuid-Afrikaanse politie was mas saal op de been tijdens de uitvaart. Vooraf was rekening gehouden met schermutselingen met zwarte tegen- demonstranten, maar die bleven uit. Veel mensen bij de begrafenis wa ren gekleed in typische AWB-kledij met nazi-achtige symbolen. De mili tante sfeer zat er meteen goed in. Een van de partijkopstukken, secre- Het extreemrechtse blok Jobbik gooit hoge ogen tij dens de stembusgang, mor gen in Hongarije. Gematigd rechts zal echter de winst opstrijken, wordt verwacht. De vertrekkende Hon gaarse premier Gordon Bajnai is zichtbaar ner veus over de parle mentsverkiezingen van morgen. Uit peilingen blijkt dat de extreem rechtse Beweging voor een Beter Hongarije (Jobbik) de tweede of derde partij van het land wordt. De centrumrechtse oppositiepartij Fidesz zal waarschijnlijk de verkie zingen winnen. Dat is een ramp voor de nog rege rende socialisten: zij hoopten op sympathie, omdat technocraat Baj nai (42) tijdens de economische crisis Hongarijes bankroet voor kwam. Bajnai - een partijloze za kenman en econoom - wil dat een opvolger zijn beleid overneemt, maar hij vreest het ergste. Hij en andere politici zijn vooral bezorgd over Jobbik. De jonge en charisma tische partijleider Gabor Vona en zijn entourage staan bekend om hun antisemitische uitspraken en verbaal geweld tegen de achthon derdduizend zigeuners in Honga rije. Ook haalt Jobbik fel uit naar buitenlanders en internationale be drijven en banken. Een paramilitaire groep van Job bik die critici doet denken aan het Hongaarse nazi-regime, Magyar Garda, werd onlangs door een rechtbank verboden, maar gaat als een 'beweging' verder, lobbik-aanhanger Zombor Szabó (31) ligt niet wakker van de kritiek. „Natuurlijk zijn er veel ]obbik-kie- zers die racistisch zijn. Maar ik ben niet een van hen. Jobbik staat voor een nieuwe politiek en de belan gen van Hongarije." Maar ook over de meer gematigde Fidesz-partij heerst internationale bezorgdheid. De 46-jarige Fi- desz-leider en mogelijk nieuwe premier Viktor Orban heeft ge zegd dat als hij aan de macht komt buitenlanders 'nooit landbouw grond mogen bezitten'. Hoewel hem dat applaus van de boeren op leverde, is het in strijd met de Eu ropese regelgeving die vanaf 2011 geldt. Orban wil geen coalitie vor men. Hoeveel zetels zijn partij Fi desz krijgt in het 386 zetels tellen de parlement is nog onduidelijk. Jobbik-leider Gabor Vona foto AP Gegarandeerd vertrek op 31 juli! Fietsen door de Bourgogne 7 dgn o.b.v. 6.x ontbijt en diner Vertrek: 23/5, 6/6, 18/7 en 22/8 vanuit het wijndorp Chablis ontdekken we deze Bourgondische streek en maken we tochten naar o.a. Auxerre en Clamecy Comfort Class busreis, verblijf in hotel, Ned.spr. reisleiding, gebruik Gazelle fiets Zie www.kras.nl/21601 Fietsvakantie Normandië 8 dgn o.b.v. 7 x ontbijt en diner Vertrek: 31/7, 21/8 en 25/9 mondaine badplaatsen, invasiestranden en leuke havenstadjes.dat is Normandië. Beleef deze streek vanaf de fiets! Comfort Class busreis, verblijf in hotel, Ned.spr. reisleiding, gebruik Gazelle fiets Zie www.kras.nl/21610 Fietsen door de Dordogne 9 dgn o.b.v. 8 x ontbijt en diner Vertrek: 12/6,18/9 en 16/10 populaire fietsstreek! Volg de rivieren de Dordogne en de Vézèré naar o.a. het klooster van Souillac en het oude Cahors. Comfort Class busreis, verblijf in hotel, Ned.spr. reisleiding, gebruik Gazelle fiets Zie www.kras.nl/21754 Fietsvakantie in het Loiredal 8 dgn o.b.v. 7 x ontbijten diner Vertrek: 17-31/7 en 14-21/8 pluk de dag in de Loire, de Tuin van Frank rijk'! Hier bewonderen we o.a. de kastelen van Blois, Amboise en Chambord Comfort Class busreis, verblijf in hotel, Ned.spr. reisleiding, gebruik Gazelle fiets Zie www.kras.nl/21609 ézzw. waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm a of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Js-reiZBP of \S Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8