archeologische schatkamer Vakantieplannen? zeeland 129 Oud patroon Vlaamse moet rijbewijs inleveren Projecten opmaat naar verziiting Langere openingstijd parking De Fonteyne Rocksessionband speelt klassiekers Bromfietser scheurt over Rijksweg Binnentanker lekt olie in Van Cittershaven Nachtportier en camera in hotel Hennepkwekerij ontmanteld De meeste bekendheid kreeg de vondst van een metalen figuurtje van een zegenende bisschop, ook vanwege de datum waarop het gevonden werd (rond 5 december) al snel Sinterklaasje gedoopt. foto Dirk-Jan Cjeltema sas van cent - Een 46-jarige vrouw uit het Vlaamse Zelzate moest gisterochtend in alle vroegte, rond 1.00 uur, haar rijbewijs inleveren. Agenten onderwierpen de automobiliste aan de Westkade in Sas van Gent aan een alcoholtest. De Belgische bleek 3,3 maal zoveel gedronken te hebben als is toege staan. Ze moet haar rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal mee naar huis. IVfaak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice middelburg - Rijkswaterstaat zou nu al mee moeten werken aan voorbeeldprojecten die vooruitlo pen op de toekomstige verziiting van het Volkerak-Zoommeer. Het besluit daarover valt pas over enkele jaren. Negentien organisa ties, die de voorgenomen verzii ting steunen, vrezen dat het maat schappelijke draagvlak afbrokkelt als het allemaal lang gaat duren. Met voorbeeldprojecten kan het idee levend worden gehouden, bij voorbeeld door afstromend kwel water van de Brabantse Wal in te zetten in de Reigersbergpolder bij Rilland. De negentien organisa ties, van Kamer van Koophandel tot Zeeuwse Milieu Federatie, on derschrijven de ontwerp-milieuef- fectrapportage Waterkwaliteit Vol kerak- Zoommeer. Een zout meer is volgens hen de beste manier om de natuur in en de economie op en rond de Deltawateren en het omliggend gebied te versterken. VLISSINGEN In verband met het zevenentwin tigste Lions Lentefeest, vanavond vanaf 20.30 uur in het Arsenaalthea ter in Vlissingen, zijn de openings tijden van parkeergarage De Fon teyne gewijzigd. Het is vandaag mogelijk de parkeer garage in te rijden tot 24.00 uur. Verder is het de gehele nacht moge lijk om de parkeergarage uit te rij den. MIDDELBURG De Rocksessionband treedt zondag op in café 't Schuttershof in Middel burg. Zanger Alexander van Bree- men neemt met zijn band hits van onder anderen Queen, David Bo wie en Supertramp voor zijn reke ning. Speciale aandacht gaat uit naar Romy, deelneemster aan het programma X-factor, die een gast optreden zal verzorgen. Het gratis optreden begint om 17.00 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE Een zeventienjarige bromfietser uit de gemeente Borsele moest don derdag rond het middaguur op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Arendskerke zijn rijbewijs bij de politie inleveren. Hij reed met een snelheid van 73 kilometer per uur over de weg. Voor bromfietsers geldt een maximumsnelheid van 40 kilometer. Tegen de jongen is proces-verbaal opgemaakt. zaterdag 10 april 2010 S BORSELE In de Van Cittershaven in Vlissin- gen-Oost is donderdag een onbe kende hoeveelheid olie in het wa ter terechtgekomen. Twee lekken in de verbrandingsmotor waren de oorzaak. De waterpolitie stelde een onderzoek in. De 34-jarige schipper uit Doetinchem ontving een pro- ces-verbaal. De olie is 's middags door een gespecialiseerd verwer kingsbedrijf opgeruimd. SINT-MAARTENSDIJK Hotel-restaurant 't Raedthuys in Sint-Maartensdijk, dat begin deze maand open ging, is zwaar gedu peerd door een inbraak in de nacht van donderdag op vrijdag. De scha de bedraagt ongeveer 15.000 euro. Om nieuwe inbraken te voorko men, hebben de eigenaren beslo ten zowel in het pand als aan de buitenzijde camera's te plaatsen. Verder komt er een nachtportier. WISSENKERKE De politie heeft dinsdag naar nu pas is bekendgemaakt in een wo ning aan de Ooststraat in Wissen- kerke een hennepkwekerij ontman teld. Er zijn 255 planten vernietigd. De stroom voor de kwekerij werd illegaal afgetapt. Het energiebedrijf deed gisteren aangifte. In de nacht van dinsdag op woensdag is een 28-jarige Noord-Bevelandse ver dachte aangehouden. Een steegje dat de Korte Nobelstraat met de Steiltjesstraat verbindt, ligt op dezelfde plek als zes eeuwen geleden. Twee nieuwbouwwoningen aan de Korte Nobelstraat kregen vrijwel hetzelfde volume als de middeleeuwse huizen. Nieuwe Rijksweg 41 te 's Heer Hendrikskinderen meters klaar, en voorzien van een 'NTFI IYA/' rulme slaaPkan1er en Pad' kamer op tie begane grond. /Jt té-a?- n 5 H b. Vraagprijs: 259.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83