zeeland 127 Tafelt je-Dek-Je verhoogt prijzen sL Bromfietser uit Borsele scheurt over Rijksweg Vrolijke Voorjaarsdagen hotel(bruids)suite (linksonder) en chefkok Johan Dik bij Amadore wellness hotel De Kamperduinen. foto's Willem Mieras 'S-HEER ARENDSKERKE - Een zeven tienjarige bromfietser uit de ge meente Borsele moest donderdag rond het middaguur op de Nieu we Rijksweg in 's-Heer Arendsker- ke zijn rijbewijs bij de politie inle veren. Hij reed met een snelheid van 73 kilometer per uur over de weg. Voor bromfietsers geldt een maximumsnelheid van 40 kilome ter. Tegen de jongen is proces-ver- baal opgemaakt. - - - Vrijdag 16 en zaterdag 17 april Kom kijken onder het genot van een hapje en een drankje! Luxaflex presentatie! Vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur Kijk op de website voor onze aanbiedingen! zaterdag 10 april 2010 B trum onder de naam 'Tafel- tje-Dek-Je Goes'. Ria Warrens heeft zelf een wrange nasmaak overgehouden aan haar Tafeltje-Dek-Je-avontuur. „Ik ben vanuit de bijstand met mijn be drijf (dat koelvers- en diepvrie smaaltijden bij mensen in de hele provincie bezorgt, red.) begonnen en dacht iets te kunnen verdienen door Tafeltje-Dek-Je erbij te gaan doen. Dat bleek niet zo te zijn, want ik had veel minder afzet dan ik dacht. Ik heb het afgelopen jaar geen dubbeltje inkomsten gehad, terwijl ik er wel heel veel geld heb ingestoken. Dat is bedrijfsrisico, zegt de gemeente, maar ik ben ge woon in het diepe gegooid. Ik kreeg de administratie en de subsi dieregeling op mijn bordje, zonder verdere begeleiding." De voorstellen van de gemeente om te helpen, heeft Warrens afge wezen. „Er werd aangeboden om mijn personeelskosten over te ne men, maar dat was maar tijdelijk. Ik zou daarna weer in de proble men komen." Ook op een aanbod van de gemeente om haar hele be drijf voor 50.000 euro over te ne men, ging de eigenaresse niet in. „Alleen voor Tafeltje-Dek-Je heb ik al 35.000 euro geïnvesteerd. Ik heb gewoon niet de kans gekregen er commercieel iets van te maken, terwijl de klanten heel tevreden waren. In september heb ik nog een enquête gehouden, ik kreeg een 7,4." Warrens gaat wel door met haar bedrijf aan de Pies man- weg. Aan Tafeltje-Dek-Je zal ze nog vaak worden herinnerd, want de maaltijden worden nu één deur verder bereid. door Luc Oggel GOES - De 185 klanten van Tafel- tje-Dek-Je in de gemeente Goes gaan per 1 juli 2,15 procent meer betalen voor een maaltijd. Volgens wethouder Jan de Pooter (PvdA) gaat het om een normale indexe ring. De warmemaaltijdvoorziening is onlangs overgenomen door de Stichting Nijverheidscentrum van de gemeente, omdat het particulie re bedrijf Maaltijd@Home ermee is gestopt. Eigenaresse Ria War rens moest er naar eigen zeggen op toeleggen. Een voorstel van haar kant om de prijs te mogen verhogen om de voorziening toch draaiende te kunnen houden, werd volgens haar afgewezen. „Maar de gemeente merkt nu zelf ook dat het niet haalbaar is, dus wordt de prijs verhoogd. Dat steekt, want ik mocht-het niet." Wethouder Jan de Pooter (PvdA) heeft een andere lezing. „Er heeft meerdere keren zorgvuldig overleg plaatsgevonden, onder andere over die verhoging. Wij wilden die beter onderbouwd zien, want er zat een fiks gat tussen de indexe ring en het bedrag wat zij aangaf" Volgens De Pooter heeft Warrens op een bepaald moment niet meer gereageerd. Dat zij de overeen komst met de gemeente eind vorig jaar opzegde, kwam wel als een verrassing, zegt hij. „We hadden toen een behoorlijk probleem." Daarop heeft het college besloten de warmemaaltijdvoorziening in eigen hand te nemen en onder te brengen bij de Nijverheidscen- 1 il 1 Mindertioud Wonen 2u)detfaat116 Westkapetie 0118-571212 www.minderhoudvvonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69