Bewoners ageren tegen puinbreker Z e Hand Haventje Kattendijke dient als depot EINDEWEGE Gemeente krijgt 45 zienswijzen BEVELANDEN-THOLEN 28 en 29 30 en 31 Karla Peijs opent wellnesshotel op de Veerse Dam miljoen almanak Tip? redactie@pzc.nl Kaas www. aomm icusn in Middelburg! Morgen is het weer koopzondag SCHULTING 1 ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 Zaterdag 10 april 2010 Madeira is klaar door Frank Balkenende einoewece - Half Eindewege loopt te hoop tegen de vergunning die Goes wil afgeven voor een puinbre ker aan de Noordweegseweg. Bij de gemeente zijn 45 zienswijzen ingediend. Omwonenden vrezen voor lawaai en stof Eindewege bestaat voor een groot deel uit een bedrijventerrein, waar tegenaan een woonwijk ligt. Vol gens Emiel Harten van Harten Grondverzet Verhuurbedrijf die een kleine puinbreker in be drijf wil nemen, zal de overlast echter binnen de perken blijven. „De installatie blijft binnen de mi lieunormen. Ik denk dat het geluid van de sneltrein dat van de puin breker zal overstemmen." Vooruitlopend op een nieuw be stemmingsplan voor het bedrijven terrein in Eindewege, wil het colle ge van burgemeester en wethou ders ontheffing verlenen voor de puinbreker, die niet groter is dan een heftruck. Tegen die ontheffing maken bewoners bezwaar. Volgens bewoner Leen de Kok, die aan de Spoorstraat woont en daar mee vlakbij het grondverzetbedrijf zit, voorziet het huidige bestem mingsplan niet in een puinbreker op die locatie. „Het bedrijf bevindt zich bovendien in een zone waar dit soort activiteiten niet zijn toe gestaan. Het huidige bestemmings plan biedt bewoners een behoor lijk goede bescherming tegen over lastgevende bedrijfsactiviteiten. Wij willen die bescherming graag houden." De Kok denkt dat de puinbreker bewoners overlast zal bezorgen. „Met oostenwind krijg je stof als de boel onvoldoende nat wordt ge houden. Bovendien maakt zo'n ap paraat lawaai en ik wil 's zomers nog wel een beetje rustig buiten kunnen zitten. Ik heb niet voor niks voor mijn achtertuin be taald." Op initiatief van de gemeente wordt volgende week de proef op de som genomen. Dan laat Harten de puinbreker een poosje draaien. „De gemeente heeft al metingen verricht. Daaruit blijkt dat de puin breker voldoet aan de geluidsnor men. Verder is het zaak om het puin goed nat te houden, zodat er geen stof door de wijk waait. Van overlast zal nauwelijks sprake zijn. Ik denk dat omwonenden leeu wen en beren zien. Ik hoop dat ze mij de kans geven mijn bedrijf te runnen." De Kok wil de proef een kans ge ven, maar dat betekent niet dat hij - en met hem waarschijnlijk ook de overige verontruste wijkbewo ners - zijn zienswijze zomaar in trekt. „Daarvoor zit het bedrijf te dicht bij mijn huis." Het havenplateau in Kattendijke staat vol met materialen voor de dijkversterking tussen Kattendijke en Wemeldin ge- foto Willem Mieras door Frank Balkenende kattendijke - Lekker uitwaaien op het havenplateautje bij Katten dijke is er voorlopig niet meer bij. Het voormalige haventje staat vol met stenen voor de versterking van de dijk tussen Wemeldinge en Kattendijke. Bij Kattendijke is, behalve de op slag van materiaal voor verbete ring van de zeewering, nog weinig andere activiteit te bespeuren. Net buiten de bebouwde kom bij We meldinge des te meer. Daar zijn machines in de weer om de talud bekleding weg te halen en nieuwe aan te brengen. Wegverkeer moet rekening houden met stremmin gen, omdat regelmatig maar één weghelft beschikbaar is. Dan nog is het soms lastig om de machines. waarmee grote materialen worden verplaatst, te passeren. Projectbureau Zeeweringen is on langs begonnen met de verster king van de zeedijken bij Yerseke, Wemeldinge, Kattendijke, Krab- bendijke (Tweede Bathpolder) en Sint Philipsland (Van Haaftenpol- der). Ruim 26 kilometer dijk wordt aangepakt. Ze kunnen straks een superstorm doorstaan. Sint-Maartensdijk heeft weg omhoog weer gevonden voor toeristen, maar schade is nog groot Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl kamperland - Commissaris van de koningin Karla Peijs verricht woensdag 21 april de officiële ope ning van Amadore wellness hotel De Kamperduinen in Kamper land, tot voor kort hotel 't Veerse Duin. Het luxe hotel is sinds de Pa sen open onder eigenaar Jerry van Zuijlen van de' Amadore hotel- en restaurantketen. Hij kocht het voor ruim elf miljoen euro uit het faillissement van Kamperduin BV. '•^j' pagina 26 en 27: hotelmanager swas nog butler bij prins Filip Het had een prachtige avond moeten worden in het café in Sas van Gent. In het belendende zalencomplex zou namelijk een ooit bijzonder beroem de Nederlandse band optreden. De kaartverkoop liep als een trein. Maar op het laatste moment kwam er een akelige kink in de kabel: de zanger was ziek, dus werd het con cert afgelast. De vervangende coverband bleek ech ter een formidabel alternatief te we zen. Om dat heuglijk feit te vieren be sloot de gulle cafébaas - hij was me deorganisator van het concert - om zijn klanten eens lekker te verwen nen. Hij haalde een groot stuk kaas uit de koelkast en sneed er blokjes van. Heerlijk, zeker met een lik mosterd. De klanten tastten gretig toe, maar spuugden de kaas onmiddellijk wal gend weer uit. Het bleek gesteven bakboter. U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) WWW.WOONBOULEVARDDEMORTIERE.Nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67