kiezen voor een thuiswedstrijd sport39 TC Drive wacht een grote uitdaging Debuut Zeeuwse Honk in nationale competitie ZEEUWS zaterdag 10 april 2010 VLAAIWEREN Voor de marathon van Zeeuws-Vlaanderen hebben zich 369 lopers ingeschreven. 'Je hebt hier geen grote groepen zoals in de marathon van Rotterdam. Daar kun je nog wel eens profiteren van hazen. Hier is het ieder voor zich.' Titelverdediger Alwin Vermeulen Sébastièn Schietterer Wim van Sparrentak Remy Vasseur Alwin Vermeulen maar nu zal het tempo in het be gin wel hoger liggen doordat Sébas tièn meedoet. En er doen natuur lijk weer een paar Belgen mee en het is altijd een groot vraagteken hoe zij het doen." Van Sparrentak hoopt dit jaar op wat meer publieke belangstelling. „Want dat viel vorig jaar wel wat tegen. Voor de rest vind ik het een prachtig parkoers. Ik heb geen mo ment getwijfeld om me weer in te schrijven. Rotterdam heb ik al vaak genoeg gelopen." HET VRAAGTEKEN Het is nog allerminst zeker of Remy Vasseur meedoet in Zeeuws-Vlaanderen. De Vlissinger, die drie keer als vierde eindigde in de Kustmarathon, liep twee we ken geleden een scheenbeenvlies- ontsteking op. Het is daardoor on zeker of hij zaterdag van start zal gaan. Vasseur: „Ik heb me een aantal keer laten behandelen en maandag doe ik een laatste test en hak ik de knoop door. Voel ik dan nog wat, dan loop ik niet mee. Ik denk dat ik te hard op de baan heb ge traind. De trainingen gingen erg goed, dus dit is enorm balen. Je hebt wel eens vaker last van pijn tjes maar dan ga je door. Maar dit voelde niet goed." TERNEUZEN - De honkballers van Het Zeeuwse Honk maken hun de buut in de Nederlandse competi tie. Dit weekeinde spelen de Ter- neuzense honkballers hun eerste duel in de vierde klasse uit bij Bat ters in het Brabantse Putte. Marshall Matthew is samen met Patrick Crombeen overgebleven van het team van vijf jaar geleden dat toen in de Belgische honkbal competitie uitkwam. De dertigers Matthew en Crombeen zijn de rou tiniers binnen de selectie. Mat thew verwacht veel van de jonge werpers Evaron Lacrum, Sebastian de Jong en Dion )anse. Zij zijn vijf tien, zestien jaar, maar volgens Matthew hebben ze geen schrik van de honkbalcompetitie. „Vorig jaar hebben ze bij de adspi- ranten gespeeld en ze zijn er hele maal klaar voor. In het oefenduel met Nuenen hebben ze lef ge toond." In de voorbereiding op het honkbalseizoen is er intensief getraind. In januari is men de zaal ingegaan. Matthew zal als catcher de talentvolle werpers zoveel mo gelijk begeleiden. „Een plaats bij de topdrie moet haalbaar zijn." Reguino lonis is de man van de 'korte stop'en de slagmensen zijn Giano Kolijn en Raushjano Isabel la. Coach is Farley Anastasia, die zelf als honkballer actief is bij hoofdklasser Spartaan uit Antwer- pen-Zuid. Hij heeft zich de laatste weken bezig gehouden met de technisch/taktische trainingen. Selectie: Marshall Matthew, Patrick Crombeen, Raushjano Isabella, Evaron Lacrum, Sebastian de Jong, Dion Janse, Reguino Jonis, Gianny Cristina, Bryan Jandroep, Giano Kolijn, Noranchelo en Noranchel Bonafasia. Coach: Farley Anastasia. SAS VAN GENT - Het mannenteam van TC Drive uit Sas van Gent is dit tennisseizoen het hoogst spe lende Zeeuwse team in de landelij ke competitie. De ploeg komt uit in de eerste klasse. „We zijn in 2007 begonnen in de derde klasse en werden toen met een kampioen", vertelt aanvoerder Dylan Blackman (28). „Vervolgens zaten we al een tijdje aan te hik ken tegen de eerste klasse, maar misten we zowel in 2008 als 2009 op het nippertje het kampioen schap. Gelukkig hebben we promo tie bij keuze gekregen." Net als vorig jaar bestaat het team naast de jongste van de drie ge broeders Blackman uit Mart Flik- weert (21), leroen Alliet (2t), Bart van de Sande (22) en Brian Dijks tra (26). „De eerste klasse is een grote uitdaging voor ons. Het is tenslotte het op twee na hoogste niveau van Nederland, na de eredi visie en de hoofdklasse", legt Blackman uit. Alle vijf spelers van Drive beschikken zowel in enkel als dubbelspel over de speelsterkte 3. De Sasse formatie begint mor gen om n.oo uur met een thuis wedstrijd tegen De Pettelaer uit Den Bosch. De overige teams uit de eerste klasse zijn Tilburg, Ad As- tra (Gouda), De Hoge Heide (Vlij men), Spijkenisse, Be Quick Maas sluis en Toeg Rotterdam. In de landelijke derde klasse is het jeugdige team van De Boskreek uit Breskens favoriet voor de titel. Be halve de Vlaamse tennisleraren Pierre van Hyfte (28, aanvoerder) en nieuwkomer Donato Aben (22), maken Rowin Tazelaar (17), Vincent Kommers (25) en Ruud Martens (15) deel uit van het team. De ploeg reist zondag voor de com petitie-ouverture af naar Teterin- gen. 'Buurman' SJEF uit Aardenburg en 't Halve Maantje uit Goes zijn de overige Zeeuwse representan ten in de derde klasse. SJEF opent thuis tegen Vierhoeven uit Roosen daal. „Onze doelstelling is kam pioen te worden, maar wellicht is ook SJEF sterk", zegt Ruud Mar tens van De Boskreek. Hij is de nummer negen van Nederland in de leeftijdsklasse tot en met 16 jaar. Martens is het afgelopen jaar behoorlijk gegroeid. Dat is zijn spel ten goede gekomen. „Ik kan nu makkelijker druk zetten. Ik hoop nog altijd fulltime tennisser te worden." In de vierde klasse komt Animo in Terneuzen uit tegen De Bocht uit Rucphen. Kapelle, Souburg en Dui- veland zijn de overige Zeeuwse teams in de deze klasse. Tiola uit II- zendijke is het hoogstspelende Zeeuws-Vlaamse mixedteam in de landelijke competitie. De West-Zeeuws-Vlamingen begin nen met een thuiswedstrijd tegen SBOZ uit Bergen op Zoom. In de hoofdklasse vrouwen moet Phil- ten het in Philippine opnemen te gen Hiaten uit Hendrik-Ido-Am- bacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65