zeeland 131 irmsten in Madeira brieven eeuws mbo en hbo-scholen in de lag op finale mini-ondernemingen V, Een gloednieuwe Volkswagen Passat? O AutoTrack.nl ZATERDAG 8 MEI 2010 UI\IIEKE TOERTOCHT zaterdag 10 april 2010 nederland bloeit ^GfJUATT 5WIFF3RF10 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De PvdA De PvdA laat in haar verkiezings programma haar ware aard zien: lasten voor de burgers verzwaren en bezuinigingen op de uitgaven van de overheid naar de toekomst verschuiven. Wie dan leeft wie dan zorgt, zo wordt er kennelijk bij de PvdA gedacht. In het land van de PvdA wordt de overheid rijker en de burger armer. Vadertje staat zorgt er wel voor wat goed is voor de mensen. De socialistische heils staat onder leiding van Job Cohen (Joop den Uijl II) is aan het dagen. De voorstellen van de PvdA voor verhoging van het toptarief tot 60 procent en beperking van de hypo theekrenteaftrek gaan op diefstal lij ken. Dieven moeten worden ge straft. De kiezers kunnen dit doen door de PvdA zo klein mogelijk te laten. De overheid zal niet verder groeien en burgers mogen voor een groot deel zelf bepalen wat zij met hun geld doen. Gerard de Rijke P.A. de Genestetlaan 20, Vlissingen Afschuwelijke foto Wat een afschuwelijke foto donder dag op de voorpagina. Een demon strant schopt naar gevangengeno men politieagenten in de Kirgizi- sche hoofdstad Bisjkek. Is dit voor paginanieuws? De oorzaak van de zware rellen wordt niet genoemd, die kon men lezen op pagina 8/9. Ook daar een grote foto bij. Ik vraag me af waarom heel Zeeland de dag moet beginnen met zo'n vreselijke, sensationele foto. Mijn zonen (12, 9 en 6) lezen ook de krant mee. De kleinste weliswaar nog hakkelend, maar de foto ziet hij helaas helemaal. De oudste 2 vergeten te lezen bij het zien van de afschuwelijke foto. Jammer, ik had liever over wat anders gespro ken bij het ontbijt. Bijvoorbeeld over de voetballende meiden, maar die kwamen pas op pagina 17 aan bod. Een dag later was het een stuk vrolijker bij het ontbijt, met de foto van het strandhuisje op de voorpagina. Annemiek van Noppen Keiweg 31, Koudekerke Kosten verjaardag Gezagsdragers, veelal benoemd door de Kroon, hebben de gemeen teraden beïnvloed om de koningin uit te nodigen haar gefingeerde ver jaardag, op de verjaardag van haar moeder, in Zeeland te vieren. De raden gingen door de knieën. De raden morren nu, gezien de hoge kosten. Wie nodigden ze uit? De verstandige Nederlandse vrouw die in haar kersttoespraak stelde; 'onze samenleving heeft mensen nodig met passie en betrokken heid, die een plaats geven aan wie zijn buitengesloten, die klaar staan voor hun medemensen en die blij ven geloven in het goede'. Het hoofd van de Kroon dat zich leent om in een land van voedselbanken duizend passen in Zeeland te ma ken die elk ongeveer duizend euro zullen kosten? Moet het netwerk om de koningin niet eens naden ken over wat ze deze vrouw aan doen? Zouden ze hun eigen vrouw of moeder voor zo'n 'feestje' uitle nen? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Imago Terneuzen 'Imago Terneuzen staat op het spel', kopt de krant 8 april. Dat lees je natuurlijk direct als inwoner van Terneuzen. Is er wel sprake van een imago en is dat allang nega tief? Terneuzen is de laatste decen nia geweld aangedaan door ver schillende masterplannen, die aan het historische verleden van deze havenstad zijn voorbijgegaan. Ter neuzen moet het hebben van toe risten en daarom concurrerend zijn tegenover Goes en Middel burg. Goede voorbeelden in die zin zijn de skihal en het Schelde- theater. Verder vraagt maar één kenmerk om prioriteit: de ligging aan de Westerschelde. Maak de boulevard aantrekkelijk door ruimte voor ho recabedrijven, bijvoorbeeld boven op de parkeergelegenheid voor ambtenaren bij het stadhuis. Maak van het niet functionele plein bij de kolk een recreatiecen trum met waterfietsen en beachvol- leybal. Combineer dit met aantrek kelijke fietsroutes naar de overige kernen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Obama Prima dat de Amerikaanse presi dent Barack Obama naar een kern- wapenvrije wereld wil. Maar de kennis voor de productie van mas savernietigingswapens die de schepping van vijf miljard jaar in vijf seconden of minder kan vernie tigen, die kennis en de mogelijk heid blijft en is beschamend en een aanklacht tegen de mensheid zelf C. van Ijk Maasstraat 16, Oost-Souburg anto Antionio, een dorp in de buurt van de hoofdstad Funchal. DDELBURG - VMBO-bedrijf Mini- ird van het Calvijn College uit olen heeft de Zeeuwse regiofina- i/oor mbo- en hbo-mini-onder- mingen gewonnen. De school joorde met speciale, te personali- i en buttons. yteuse Cleaner, het studentenbe- ijf van MBO Hoornbeeck Colle- in Goes, kreeg van de jury de ■este punten met een samenge- d pakket om de friteuse schoon laken. De studenten van Solid company van de Hogeschool Zeeland scoor den het hoogst met een door hen zelf ontwikkelde bloemenstengel- snijder. Voorafgaand aan de regiofinale eta leerden zo'n 45 studentenbedrij- ven hun vaak zelfbedachte en ont wikkelde producten aan het winke lend publiek op de Oude Markt in Middelburg. Daarbij werd Friteuse Cleaner als winnaar gekozen. foto Homem de Gouveia doden vielen er te betreuren toen op Madeira huizen wegspoelden. De hevige regenval zorg de voor een moddergolfvan drie meter hoog. MEER INFO EN INSCHRIJVEN: www.girotoertocht.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59