alle bestuurspetten aan de kapstok 20%KORTING! 'Voorzichtig zijn met Linieland van Waas' I sssrwUÊÊ BBSS? PRAXIS 29 'Een nieuwe voorzitter vinden, wordt moeilijk' 11 APRIL KOOPZONDAG OPEN VAN 12 TOT 17 UUR OP 1 ARTIKEL NAAR KEUZE 1 UIT HET GEHELE ASSORTIMENT 1 Promotiedag stichting welzijn op Markt Hulst zaterdag 10 april 2010 door René Hoonhorst Politiek is hij al met al re delijk tevreden. Adri Oosterling heeft 'zijn' Partij van de Arbeid, on danks een kleine neder laag, als afdelingsvoorzitter toch in een haven met toekomstperspec tief kunnen loodsen. Perspectief voor de gemeente Sluis én voor de lokale PvdA-afdeling. Voor de Stadsraad Sluis ziet Oos terling minder zonneschijn in het verschiet. Het Rondje Rozenoord, het onderwerp waarmee de stads belangenbehartigers zich de afgelo pen jaren haast vereenzelvigden, is nóg niet tot tevredenheid aange legd. Het schelpenpad is niet vast- getrild, zodat het rondje voor rol stoelers en rollatorgebruikers vaak niet te doen is. Maar Adri Oosterling klopt niet op nieuw aan bij de gemeente. Hij na dert de zeven kruisjes en houdt het voor gezien. Hij ging in 1978 de politiek in. Acht jaar raadslid en negen jaar wethouder. Bij het samengaan van Sluis en Aarden- burg viel hij buiten de boot, maar vijf jaar geleden werd hij weer ge vraagd als voorzitter van de afde ling Sluis. „Dat het zo'n moeilijke periode zou worden, kon ik toen nog niet bevroeden. Eerst werd de PvdA buiten het college gehou den. Na zeven maanden kwamen we er toch nog in. Maar toen volg de de affaire Wille. Na het terugtre den van Leen zijn we er als be stuur in geslaagd om een geschikte vervanger te vinden, maar bleken, de verhoudingen binnen college en raad zo verziekt dat het nooit echt goed kwam." Dat gedeputeerde Thijs Kramer omkwam door een tragisch onge luk een jaar na het aantreden van Oosterling als voorzitter greep ten, om de weg te effenen voor een coalitie die Sluis de komende jaren uit het financiële moeras moet trekken. Als het aan Oosterling had gelegen hadden de drie partijen zich al voor de verkiezingen aan elkaar verbonden, maar zo ver wilden CDA en WD niet gaan. Des te te- vredener is de scheidend voorzit ter dat de verkiezingsuitslag - on danks verlies van zijn partij - zijn wens toch laat uitkomen. „Het zal niet makkelijk worden, maar met 'Ik blijf betrokken, ik ga een dag in de week in de kringloopwinkel in Oostburg werken' Adri oosterling hem zeer aan. „Thijs kwam uit de streek. Hij was mijn voorbeeld en aanspreekpunt. Zijn overlijden was een inktzwarte bladzijde in de historie van onze afdeling." Het kostte bloed, zweet en tranen, maar uiteindelijk kreeg het afde lingsbestuur de zaak toch weer op de rails. Oosterling is er trots op dat hij, sociaal-democraat in hart en nieren, signalen van boze on dernemers uit West-Zeeuws-Vlaan- deren oppakte. Hij nam het voor touw voor overleg tussen de drie landelijke partijen PvdA, CDA en WD om voor de verkiezingen de klokken al enigszins gelijk te zet- Twee handen op één buik waren ze altijd, voorzitter Adri Oosterling en hij. Se cretaris Jean Jacques Roels weet dan ook dat hij zijn maatje van de Stadsraad Sluis vre selijk gaat missen. Maar Roels heeft wel begrip voor het besluit van Oosterling. „Hij loopt tegen de zeventig en is de pensioengerechtigde leeftijd lang voorbij. Dat zal zijn vrouw, die hem de afgelopen verkiezingstijd bijna helemaal niet meer zag, hem ook wel hebben laten weten." Hoe wel Roels verwacht dat - gezien de ervaringen in het recente verleden - het 'niet makkelijk' wordt om een vervanger te vinden, gaat hij er vanuit dat de Stadsraad zijn de wethouders die naar voren zijn geschoven, heb ik toch goede hoop dat de weg omhoog wordt gevonden." Oosterling wil zichzelf niet op de borst slaan. Maar hij vindt wel dat tijdens zijn bestuursperiode de afdeling Sluis weer duidelijk op de kaart is komen te staan. Ook in Den Haag weten ze weer waar West- Zeeuws-Vlaanderen ligt, getuige de bezoekjes die Kamerleden en landelijk voorzitter Liliane Plou- men aan de streek brachten. Met de oprichting van een lokaal om- budsteam laat de PvdA zien nog steeds een sociaal hart voor min der bedeelden en zwakkeren in de samenleving te hebben. En dat is tenslotte Adri's drijfveer geweest om 'in de politiek' te gaan. Oosterling geeft de voorzittersha mer volgende maand dan ook met een gerust hart over. „Tijdens de le denvergadering van 10 mei treed ik officieel af en hoop ik mijn op volger bekend te maken." Zijn posi tie als voorman van de Stadsraad gaf hij - zonder enig ceremonieel - op 1 april al op. Het verdriet hem dat hij de inwoners van Sluis nooit heeft kunnen overtuigen dat hij partijpolitiek en stadsbelangenbe- hartiging kan scheiden. „De inwo ners moeten met al hun grieven, klachten en wensen naar de Stads raad komen. Maar onlangs moest ik weer uit de krant vernemen dat gebruikers van multifunctioneel centrum de Keure vrezen dat de gemeente het centrum uitkleedt. Ze hadden al veel eerder bij de Stadsraad aan de bel moeten trek ken." Oosterling maakt zich er in het ver volg niet meer - neemt hij zich hei lig voor - druk om. Of de gemeen te moet onderhoud en restauratie van dé trots van Sluis, het belfort, blijven 'vergeten'. „Dan moet ik na tuurlijk wel in actie komen." werk kan blijven doen. „We heb ben weer vijf bestuursleden en ho pen dat een advertentie in de Sinc- falbode ons nog wat nieuwe kandi daten oplevert. Misschien zit er zelfs wel een enthousiasteling tus sen die voorzitter wil worden." Fractievoorzitter Robert Evers snapt ook goed dat Oosterling alle bestuurlijke taken bij de Sluise af deling van de Partij van de Arbeid neerlegt. „Hij heeft ons als voorzit ter door een moeilijke periode ge loodst. Jacky Boogerd weg; aftre den Leen Wille; nieuwe wethou der zoeken; verkiezingen voorbe reiden. Die verkiezingen hebben we weliswaar niet gewonnen, maar ik ben het met hem eens dat we er netjes zijn uitgesprongen." Adri Oosterling op een bankje langs de route van het Rondje Rozenoord. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst moet zich terughoudend opstellen in het grensoverschrijdende ontwik kelingsplan Linieland van Waas en Hulst. Dat vindt de raadsfractie van Progressief Hulst. De ontwik kelingsvisie omvat elf projecten waarvan de haalbaarheid momen teel nader wordt onderzocht. „Voor de kosten bekend zijn, moe ten we ons niet vastleggen", bracht Mark de Maat namens Pro gressief Hulst naar voren in de ver gadering van de adviescommissie Algemeen Bestuur. „Dit is een heel ambitieus project en onze fractie heeft er problemen mee dat het kostenplaatje nog niet bekend is." Burgemeester Jan-Frans Mulder legde uit dat Linieland van Waas en Hulst een visie neerlegt voor ontwikkelingen in het grensgebied in de loop van de komende tien jaar. De gemeenteraad kan gedu rende de looptijd volgens Mulder steeds de afweging maken welke projecten uit de visie worden ver zilverd en wat daarbij de finan ciële inbreng is. De burgemeester hamerde er wel op dat een breed politiek draag vlak voor het project noodzakelijk I Oe korting geldt tegen inlevering van deze bon voor éèn artikel naar keure nuu.v. Baseline artikelen. Niet geldig \l 1 in combinatie met andere kortingsbonnen ol Airmiles korting en niet geldig bij bestellingen via de Praxis webshop, y I 6 t/m zondag 11 april 2010. QlUUÜE (jE UbjUt I - ËUI i I MIDDELBURG Mortiereboulevard 6, 0118 - 63 58 44 hulst - Onder het motto 'Weet je wel wie wij zijn?' houdt Stichting Welzijn Hulst (SWH) zondag 18 april een promotiedag op de Grote Markt in Hulst. Zo wil de stichting de bekendheid onder de inwoners vergroten. SWH houdt zich bezig met ouderenwerk, vrijwilligers werk, sport en bewegen, cultuur en opbouwwerk. Tijdens de manifestatie in de bin nenstad van Hulst kan het publiek informatiestands bezoeken waar duidelijk naar voren komt wat de stichting voor de inwoners van de gemeente betekent. Dit alles wordt ondersteund door tal van muzika le en sportieve activiteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58