Zingen en dansen in 261 zeeland Laatste woord over speelkooi niet gezegd Koewachtse (55) ontkent deelname aan vechtpartij II Vrijheid Eendracht houdt rommelmarkt Nieuw directielid bij Zeldenrust-Steelant Open dagen bedrijven Drieschouwen Zuid Stadsraad praat over zwembad en stadhuis Bingoavond showband Gezellige middag met in zaal De Roselaer spelletjes in De Veste almanak Kaas MUSICALSCHOOL Docente brengt opleiding naar Zeeuws-Vlaanderen Drie bands op Meetingpoint AERS li 1 zaterdag 10 april 2010 LAMSWAARDE Fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde houdt vanmiddag een rommelmarkt Die wordt gehouden in de schuur aan de Jacques de Waalstraat 31 in Lamswaarde. Er worden tweedehandse, nog goed bruikbare spulletjes aangebo den. De opbrengst gaat naar het uniform- en instrumentenfonds van de fanfare. De rommelmarkt begint om 13.00 uur. TERNEUZEN Ben van den Anker is per 1 septem ber benoemd tot lid van de centra le directie van het Zeldenrust-Stee- lantcollege in Terneuzen. Hij volgt Jan Nout op die de schooi verlaat na 37 jaar. Van den Anker is nu an derhalf jaar aan het Zeldenrust- Steelantcollege verbonden als direc teur vwo en tweetalig vwo. Hij was voordien acht jaar afdelingslei der bovenbouw op internationale scholen in Bangkok en Singapore, AXEL Bedrijven op het industrieterrein Drieschouwen Zuid bij Axel zetten vandaag en morgen van 10.00 tot 17.00 uur de deuren open voor het publiek. Ze zijn actief op allerlei terreinen, van huis, tuin, auto's tot culinair. De brandweer van Zuid- dorpe geeft een demonstratie en grote landbouwmachines zijn te be zichtigen. Er is ook kinderopvang aanwezig. Voor de jongsten is een- speciale ruimte ingericht waar ze kunnen spelen. AARDENBURG De Stadsraad Aardenburg houdt ko mende maandag haar jaarvergade ring in café-restaurant 't Zonnetje aan de Kaai. Aan bod komen onder meer de toe komst van het zwembad, de plan nen voor het sportpark en omge ving, het burgerinitiatief Aarden burg Natuurlijk en de toekomst van het voormalig stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur. SAS VAN GENT TERNEUZEN Showband Sas van Gent houdt van avond in zaal De Roselaer aan de Noordstraat 5 in Sas van Gent de laatste winterbingo-avond. De prijs per kaart is één euro en voor de su perronde 1,50 euro. Showband Sas van Gent belooft dat de geldprijs van meer dan honderd euro er ge garandeerd uitgaat. De opbrengst van de bingo-avond - zaal open om 19.30 uur, bingo begint om 20.00 uur - is voor de showband. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De speelkooi in de wijk Othene komt gewoon op de hoek Schelpenlaan/Jacobsschelp, maar toch is het laatste woord er nog lang niet over gezegd. Na een uitputtend debat deze week in de commissie Bestuur en Middelen over wat er allemaal fout is gegaan bij de communicatie met de omwonenden, willen de WD en het CDA die discussie tij dens de komende raadsvergade ring nog eens dunnetjes over doen. En op verzoek van de com missie gaat wethouder Cees Lief- ting op de koffie bij de bezwaarma kers, om alles nog eens goed uit te Het had een prachtige avond moeten worden in het café in Sas van Gent. In het belendende zalencomplex zou een ooit bijzonder beroemde Neder landse band optreden. De kaartver koop liep als een trein. Maar op het laatste moment kwam er een akelige kink in de kabel: de zanger was ziek, dus werd het concert afgelast. De vervangende coverband bleek een formidabel alternatief. Om dat te vie ren besloot de gulle cafébaas - mede organisator van het concert - zijn klanten eens lekker te verwennen. Hij haalde een groot stuk kaas uit de koelkast en sneed er blokjes van. Heerlijk, met een lik mosterd. De klanten tastten gretig toe, maar spuugden de kaas walgend weer uit. Het bleek gesteven bakboter door Karlijn de Splenter Een nieuwe uitdaging voor Ellis Jane (42). Ze runt sinds 2008 The Mu sical Company in Mid delburg en komt nu met een nieuwe vestiging van deze mu- sicalschool in Terneuzen. „Nou, kun je niet naar de overkant komen?" Die vraag hoorde de zangdocente steeds vaker. „Ik had nooit verwacht de kans te krijgen om een musicalschool te openen in Zeeuws-Vlaanderen, maar de kans werd me geboden en er was vraag naar en dat is fan tastisch." Ellis Jane ging vervolgens op zoek naar een geschikte locatie. „Ik ben verschillende zalen in Zeeuws-Vlaanderen afgegaan, maar het was het allemaal net niet." Toen ze de hoop bijna had 1 opgegeven waren daar Amanda en Henk Kiel. De eigenaren van Dans school Kiel in Terneuzen. De school heeft, volgens Ellis Jane, i een perfecte zaal met een goede 1 uitstraling. J Daar gaat ze vanaf september iede- re dinsdag lesgeven samen met dansdocente Maartje Spuesens uit Sas van Gent die show-musical- danslessen verzorgt. Voor iedereen die zich wel eens verveelt op zondagmiddag, wordt morgen in De Veste aan het Ooste lijk Bolwerk 22 in Terneuzen 'een gezellige middag' gehouden van 14.00 uur tot 17.00 uur. De bezoe kers kunnen er een kopje koffie, thee of iets anders drinken. Ze kun nen samen allerlei spelletjes doen, zoals kaarten en sjoelen. Om de on kosten te kunnen dekken, is de en tree één euro. praten. Tenminste: als die daar be hoefte aan hebben. Liefting zegde ook toe dat de di rect omwonenden zullen worden betrokken bij het inrichtingsplan voor de speelkooi. „Wel in het re delijke", voegde de wethouder er aan toe, want de gemeente moet wel de kosten in de hand houden. De bezwaarmakers op de publieke tribune hadden zich maar wat graag in de discussie gemengd, maar ze mochten ook deze keer niet inspreken, want regels zijn re gels. Volgens Liefting zijn er geen procedurefouten gemaakt, maar hadden de omwonenden inder daad beter geïnformeerd moeten worden. Tip? redactie@pzc.nl V.l.n.r.: Ellis jane, Maartje Spuesens en Amanda en Henk Kiel. -> samse hbbbbwiiiiiiiinnii'iiiiiiitmiiiiiiinniii wtmamm door Jan Jaap Broekhuijsen KOEWACHT - Een vrouw (55) uit Koewacht die in Middelburg tot 120 uur werkstraf en 39 dagen cel is veroordeeld, omdat zij haar vol wassen zoon zou hebben gehol pen tijdens een vechtpartij, heeft donderdag bij het Haagse gerechts hof vrijspraak gevraagd. De vrouw zou 10 januari 2009 in Axel betrokken zijn geweest bij een vechtpartij op straat tussen haar zoon en andere uitgaanders. Getuigen zagen hoe een gelaarsde vrouw tegen het hoofd schopte van de op de grond liggende tegen stander van haar zoon. Volgens de uitbater van café 't Wagenwiel en andere getuigen waren moeder en zoon dronken. De Koewachtse houdt vol dat een andere vrouw schopte. Zij beweert dat de belas tende getuigenverklaringen te ma ken hebben met een geschil over de voogdij van een kleinkind van haar. Haar advocaat mr. J. Schut- towski vroeg vrijspraak wegens ontbreken van 'overtuigend' be wijs. Het Openbaar Ministerie eis te dezelfde straf als in Middelburg is opgelegd. „Deze moeder heeft het verkeerde voorbeeld gegeven aan haar zoon, dit is typisch zin loos geweld", aldus de aanklager. Uitspraak 22 april. TERNEUZEN - Poppodium De Pit aan de Korte Kerkstraat in Terneu zen houdt vanavond Meeting point. Op het podium staan de bands Aux Raus (techno punk), Daily Bread (dance) en Project:MDA (punk). Toegang kost 5 euro. De avond be gint om 21.00 uur. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroa'l ^)mado- VEKA Konpitinz u aiu vzonworlng www.haers.net Tel. 0115-491282 PMyPPDMi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54