sport 137 Sterke atleten actief in Hulst competitie Hoek gaat nog zware weken tegemoet Maak uw mooiste Nationaal Landschapsfoto en win een prachtige prijs Stel uw vraag aan de Zeeuwse EK-gangers zaterdag 10 april 2010 door Roeland van Vliet HULST - De traditionele Pinkster wedstrijden in Hulst zijn dit jaar al verzekerd van een spannende strijd bij. het speerwerpen voor vrouwen. De nationale recordhou ders van Nederland en België, Bregje Crolla en Melissa Dupré, hebben zich afgelopen week aange meld voor de atletiekmeeting op maandag 24 mei. De 24-jarige Crolla deed twee keer eerder mee bij RKHAV, in 2006 en 2009. Beide keren won de Lim burgse ook, met respectievelijk 50,47 en 51,88 meter. Haar persoon lijk record staat tegenwoordig op 57,57 meter. Ze neemt het nu in Hulst voor het eerst op tegen de 23-jarige Dupré, de winnares van 2007 en 2008. De atlete van RC Gent heeft inmid dels een beste prestatie staan van 56,62 meter. De inschrijvingen voor de belang rijkste baanwedstrijd van de pro vincie, die toe is aan de achtste edi tie, zijn sinds een maand open. Met zeven aanmeldingen loopt het speerwerpen voor vrouwen tot nu toe het best. Onder de deelneemsters bevindt zich ook Jisca Docters, de Zeeuws-Vlaamse die sinds jaar en dag voor Atletiek Maastricht uit komt. Zij heeft zich al voor in to taal vier onderdelen opgegeven. Nieuw op het programma van de Pinksterwedstrijden zijn de hor dennummers: 100 meter horden voor vrouwen en junioren en 110 meter horden voor mannen. Voor deze disciplines is echter nog wei nig animo. ne, met haar 57 jaar de nestor van het team. „Ie slaat een balletje, komt bij een gaatje en mikt het er in. Maar zo is het niet. De swing is een gecompliceerde, atletische be weging. De echte toppers oefenen niet voor niets zes uur per dag en duiken dan nog drie of vier uur het fitnesscentrum in." „En ook mentaal is golf een moei lijke sport", vult Liesbeth van den Dool aan. „Je bent de hele dag ge concentreerd bezig. Je bent steeds aan het denken en aan het vooruit kijken. Je moet sowieso relaxed en uitgerust zijn, anders wordt het niks." Uitgangspunt van Goese is zich te handhaven in de tweede klasse. Van den Dool hoopt echter stie kem op meer. „Promoveren moét kunnen", denkt ze. „Maar dan moet alles meezitten. Als we in de toekomst wat meer jonge meiden kunnen krijgen, lukt het mis schien." De statistieken spreken niet in het voordeel. Sinds Goese in 2004 in competitie kwam, speelde de ploeg altijd in de tweede klasse. Van Doorne was er altijd bij. Eén keer werd het team eerste, maar toen werd de promotiewedstrijd verloren. Verder werd Goese twee keer tweede en drie keer derde. door Frits Bakker HOEK - Met een ploeg die verre van in vorm is gaat Hoek een pe riode in die beslist over promotie naar de Topklasse. De druk wordt met de week groter na een serie slechte wedstrijden op weg naar de weken van de waarheid. Stijn Mahieu, middenvelder en spelbepaler, weet wat het elftal te doen staat. „We hebben alles nog in eigen hand, maar moeten de ko mende drie wedstrijden absoluut winnen." Dat begint met de uitwedstrijd te gen Volendam, waar Hoek van daag een tegenstander treft in de gradatienood. Daarna komt Zwalu- wen'30 op 17 april naar Hoek, een week later reist de ploeg af naar LRC in Leerdam. Die opdracht zal al zwaar genoeg zijn. Hoek sluit de competitie daarna af tegen Spaken burg thuis (1 mei) en Sparta Nij- kerk uit (8 mei), twee ploegen die al vrijwel zeker in de top drie ein digen. Mahieu: „Als we het nu nog laten liggen, moeten we dat onszelf ver wijten. Het voetbal is niet goed, al weken niet. Ik kan zelf ook niet verklaren hoe dat komt. We moe ten nu maar vooruitkijken naar de komende weken, want het is niet meer van willen, maar van móe ten. Zaterdag eerst Volendam, waarvan ik me herinner dat het een voetballende ploeg is. Ze zul len, denk ik, nu wel anders spelen, omdat de punten duur zijn." Bij Hoek leeft dat besef ook na de reeks van uiterst magere resulta ten. „Het draait niet in de ploeg en dat kunnen we niet alleen de aan val verwijten", vindt Mahieu. „We winnen alleen bij Dovo, maar daar was het ook al niet best. We had den er met 5-0 moeten winnen in plaats van met. 2-0." „Ik kijk ook naar mezelf, want ik wil hier graag blijven. Ik heb een gesprek gehad met Jacky Lambert van Hoek en gezegd dat ik in prin cipe tot het einde van mijn car rière bij deze club wil blijven. Maar ik wil weer beter gaan spe len dan ik nu doe.. Als ik het verge lijk met vorig jaar, kom ik veel min der voor de goal. Ik heb maar vier keer gescoord, waarvan twee keer uit een strafschop en twee keer uit een vrije trap. Dat zegt alles over hoe we spelen. Ik kom zelden meer voor de goal na een aanval over de vleugels of met combina ties." De stijlvolle Belg voelt aan dat het vertrouwen binnen het elftal is ge slonken. „Je weet dat het niet op die laatste twee wedstrijden mag aankomen, want die twee ploegen hebben na de winter een sterke reeks gemaakt. De opdracht is dus duidelijk. We moeten drie keer winnen voordat we die topclubs krijgen. Daarbij zal het er vooral op aankomen om kansen te benut ten. Drie, vier krijgen we er elke week wel, zaterdag tegen LRC ook weer. Maar als we zo veel moeite blijven hebben met scoren, gaan we zware laatste weken tege moet." Hoek staat momenteel op de vier de plaats. Het is een plek die recht geeft op promotie. Altijd al een vraag willen stellen aan judoka Elisa beth Willeboordse, squa sher Piëdro Schweertman of de turners Anthony van Assche en Carlo van Minde? In de EK-maand april kan dat. Aan het einde van deze maand ne men de vier Zeeuwen allen deel- aan een Europees kampioenschap. Deze krant besteedt in de aanloop naar de drie verschillende eindtoer- nooien aandacht aan de vier EK-gangers. De vragen voor de in terviews met hen worden deze keer - bij voldoende aanmeldingen - door de lezers aangeleverd. Dus heeft u een prangende, bijzon dere of ludieke vraag, laat het ons dan weten. Mail uw vragen voor 14 april naar r.vanvliet@pzc.nl en laat weten voor wie ze bestemd zijn. Vermeld bovendien uw naam en woonplaats. De meest orginele vragen komen (met antwoorden van de topsporters) in de krant. Doe mee aan een fotowedstrijd voor de Publieksdag/Fietsestafette Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland op zaterdag 26 juni 2010 De opdracht is: maak een foto van üw mooiste plekje in het Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland. In ieder deelgebied (er zijn er drie) is er voor de winnaar in dat deelgebied een prachtige prijs. Iets dat mooi is, daar moeten we zuinig op zijn. Daarom heeft het Rijk 20 gebieden in Nederland aangewezen als Nationaal Landschap. Dit zijn gebieden die typerend zijn voor de geschiedenis en het landschap van Nederland. Het Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland bestaat uit drie deelgebieden: Walcheren, Zak van Zuid-Beveland en West Zeeuws-Vlaanderen. Meer informatie over Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland kunt u vinden op: www.zeeland.nl/verkort/nationaallandschap of www.vwzeeland.nl Een jury kiest de drie beste foto's uit, één per deelgebied. Deze worden tentoongesteld tijdens de Publieksdag/Fietsestafette 3 Zeeuwse Nationale Landschappen op zaterdag 26 juni 2010, bij de drie informatiepunten Nationaal Landschap. De prijsuitreiking is uiteraard ook op die dag bij die informatiepunten [Museum het Bolwerk te lJzendijke, De Schaapskooi te Heinkenszand en Terra Maris te Oostkapelte). De drie prijswinnaars worden eind mei 2010 uitgenodigd voor de prijsuitreikingen. Zuidwcst-Zedand SS Provincie Zeeland Wat te doen? En de voorwaarden voor de fotowedstrijd: - Per deelnemer mogen maximaal 2 Toto's worden ingezonden; - De ingezonden foto's dienen te voldoen aan het thema '(nationaal) landschap'; - Inzendingen dienen digitaal te worden aangeleverd (minimaal 300 dpi, maximaal 20 Mb), -Vermeld duidelijk uw naam, adres, telefoonnummer, emailadres in de email, evenals een onderschrift bij de foto (welk deelgebied, welke plaats); - De inzendingen moeten vóór zondag 16 mei 2010 binnen zijn op het volgende emailadres: nationaallandschapfdzeeland.nl, - U kunt uw foto's ook uploaden met een formulier via www.zeeland.nl/verkort/nationaallandschap, - Een jury beoordeelt de foto's op creatieve en fotografische kwaliteit; - Er kan slechts één foto per deelnemer in aanmerking komen voor een prijs; - Over de uitslag van deze wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd, - Door deel te nemen aan de fotowedstrijd geeft de deelnemer de Provincie Zeeland het recht de ingezonden foto's zonder enige vergoeding aan de deelnemer en vrij van rechten te publiceren, zowel in print als elektronisch; - De deelnemer dient de auteursrechten van de ingezonden foto's te bezitten en de Provincie Zeeland te vrijwaren van iedere aanspraak door derden; - Inzendingen die niet voldoen aan bovenvermelde voorwaarden, worden uitgesloten van deelname; - Wie besluit om deel te nemen aan deze fotowedstrijd, geeft daarmee auto.matisch aan dat alle bovenvermelde voorwaarden worden geaccepteerd. Directie Ruimte. Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39